DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de gabi1 »

Nae, iar ai iesit la asfalt, ptiu, sa nu te deochi :!: acum esti calificat, dai la peste direct din vast(vinde vaporasul), daca incepe sa te doara capul, fugi la o baba sa te traga cu otet, sa-ti spuna Tatal Nostru si in final sa-ti faca mosmoande cu ulcica :!: :!: :lol: BAFTA :!: :!:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de claudiue »

Popescu, eşti un nesimţit!
Nu este o jignire, este o constatare.

silviu_ms
Mesaje: 346
Membru din: Dum Mar 08, 2009 14:09
Puncte: 0
Localitate: Targu-mures

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de silviu_ms »

chiar imi pare rau sa vad atatia utilizatori ai acestui forum despre care aveam o parere buna cum se coboara la nivelul unui singur om :oops:

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de Daniel D »

popescu59 scrie: Erea coleg adevarat cu ceilalti pac maseaua jos si hai la razboi ..........
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Am tot incercat sa iti dau o sansa, dar crede-ma..........esti sub orice limita.
Nume utilizator schimbat din Dani D

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de popescu59 »

Va rog lasati acest topic ca va da prea mari dureri de cap.
URMARITI WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012 si veti vedea adevaratii profesori in acesta arta numita PESCUIT.

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE DEBUTMANIA 2012 -TANCABESTI

Mesaj de Lucian Manea »

popescu59 scrie:Exact cum am scris mai sus toti amicii de povesti pe net ai lui Lucian vor lua foc si vor incepe sa jigneasca.Asta si faceti fiindca atit va duce capul.

Lasati pe cel in cauza sa se disculpe fiindca a fost o lupta intre noi doi , el PROFESORUL iar eu umilul elev care la fiecare postare a mea primesc replici si mai ales sfaturi din partea lui Lucian. Uite ca teoria pe care o invatati voi de pe net din ce scriu altii nu se compara cu practica de pe balta.
Intradevar in acea poza Lucian erea foarte fericit dar a ramas cu atit :lol: :lol: :lol: :lol: Erea coleg adevarat cu ceilalti pac maseaua jos si hai la razboi sa si demonstram ca ce stim si sfatuim pe altii este ok .Dar ce sa aratam cind a vazut ca nu intra pestele s-a retras in glorie. Totusi echipa lui are un rezultat remarcabil locul 7 din 11 echipe. Acest rezultat a fost remarcabil deoarece si fara Profesorul Lucian au reusit sa prinda 11 kg deci un rezultat excelent.
Exista o singura concluzie trebuie neaparat sa mergeti la pescuit pe balti , sa nu mai pescuiti din fata calculatorului in fotoliul din sufragerie .
Experienta este singura problema a voastra , cu teoria va descurcati cit de cit e mai rau la practica unde sunteti la pamint.
Asa ca nu mai stati mergeti cel putin 1 data pe saptamina la pescuit macar citeva ore si veti vedea imediat rezultatele.Pescuitul este ca si pilotajul cu cit ai mai multe ore de zbor cu atit devii mai bun, deci cit mai multe ore petrcute pe balta la pescuit iti va completa vastele cunostiinte in ale pescuitului. :oops: :oops:
Si inca un sfat pentru Lucian , incearca concursuri mai usoare o perioada , si lasa replicile si sfaturile despre pescuit sa le faca cei care intradevar au multe da multe ore saptaminal petrecute pe balti.
Va rog mult sa incetati cu jignirile daca vreti intradevar sa ma combateti o puteti face dar fara sa injurati si sa jigniti.

Rog un moderator sa stearga tot ce este off sa lasam acest topic curat.

Popescule, este ultimul raspuns pe care ti-l mai dau. De acum inainte poti scrie ce vrei, eu unul te voi ignora.

Pt cunostinta ta, abscesul la masea (gingie) nu pote fi tratat de catre dentist decat in faza de inceput. Dentistul nu se baga, nu poate face anestezie, nu poate umbla la masea. Este vorba de puroi si infectie acolo, nu rezolvi nimic daca o scoti. De asta se intervine chirurgical (de catre chirurg) iar apoi urmezi tratament cu antibiotice. Infectia poate ajunge f usor in sange iar maseaua este la nivelul capului, aproape de creier (ala pe care tu nu-l ai) :D
De luni de cand socializam cu tine la tragerea la sorti (pt ca chiar am crezut ca esti un om matur si cu capul pe umeri) ma durea maseaua. Da-i cu palinca, nurofene, etc...marti cand m-am trezit aratam exact ca in poza de mai sus. De aia mi-am si pus gluga in cap. Nu puteam manca/bea nimic.
Nu am pescuit niciodata pe Tancabesti iar la concursul asta m-am inscris special pt a face lucrul asta. Iti dai seama ca asa cum am stat cu durere luni as fi stat pana joi. Insa cand am vazut ca ma tot umflu am fost la dentistul meu care m-a trimis direct la chirurgie, doctorii interzicandu-mi sa ma mai intorc pe balta (asta era intentia mea de fapt, sa rezolv la dentist/chirurg si sa revin, lucru comunicat arbitrului) deoarece nu trebuia sa stau in vant/curent si soare. Toata infectia nu a fost scoasa de-o data deoarece era insuportabil - nu se face anstezie. Au fost 3 interventii (marti la pranz, miecuri dimineata si miercuri seara). Daca nu se intervea la timp acel puroi ajungea in sange... Nu o sa imi sacrific sanatatea pt a ma duela cu "marele Popescu".

Toata lumea, inclusiv eu, de pe acest forum nu se ia de tine ca pescar ci ca om. Jignesti si te contrazici aiurea...fara sa stii. Daca ti-am spus sau m-am luat de tine pe forum referitor la pescuit, au fost chestii elementare pe care oricine le stie...nu iti trbuie mare teorie sau experienta. Chestii logice si atat.

Cam atat am avut sa iti spun...numai bine pe viitor. Regret ca am dat mana cu tine, vazand ca te agati de problemele de sanatate ale oamenilor.

P.S. Cauta pe google si vezi cati oameni mor de la o simpla raceala netratata.

Rog moderatorii sa lase acest post in cadrul acestui topic. Multumesc
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”