Desfasurare Senior Cup ed. 4-a Moara Vlasiei

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
addicted
Mesaje: 813
Membru din: Mie Feb 16, 2011 2:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Senior Cup ed. 4-a Moara Vlasiei

Mesaj de addicted »

Multumim pentru aprecieri Vladut...Multumim tuturor pentru felicitari....daca nu se scapa asa mult pe A1 sau la noi pe A2 se depasea recordu sau eram foarte aproape sa`l depasim chiar daca am fost 28 de echipe pe balta!Felicitari si standului A1.
Felicitari Dn.Petcu pentru balta pe care o aveti pentru ca ne ofera asa satisfactii!
Multumim arbitrlor care au ridicat greautate in 3 zile cat ridica un halterofil in 10 antrenamente!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Senior Cup ed. 4-a Moara Vlasiei

Mesaj de gor965 »

adinada scrie:
Am si eu o curiozitate, pentru ca nu inteleg sistemul de punctare la general. De ce al doilea loc dpdv cantitate s-a transformat in locul 5 la general? La ultimul clasament era locul 2...adica locurile generale erau ordonate descrescator in functie de cantitatea generala nu pe sector.

Multumesc.
Pana inainte de final, clasamentul general l-am facut strict legat de canitatea prinsa...mai mult ca o statistica generala, ptr. ca in conformitate cu regulamentul, era evident ca locul 1 la general era ocupat de unul dintre locurile 1 de pe sectoare si mai ca nu-si mai avea rost respectivul clasament pe balta. La sfarsit, am fost rugat sa intocmesc clasamentul la general, tot cu caracter informativ, pe baza clasamentului pe sectoare, in genul clasamentului la individual folosit de CIPS-FIPS ! Astfel, locurile 1 de pe sector ocupau locurile 1-4 la general, locurile 2 de pe sector, ocupau locurile 5-8 la general, si tot asa... :D
Andrei G scrie:
gor965 scrie:
Friday scrie:...... peste 30 bucati > 10 kg, si exemplare de 14kg, 17kg...etc ..
De ieri de la pranz, cand am facut mica statistica, s-au mai prins inca destule exemplare peste 10 kg. Initial, pana sa fie prins capul de 17.98 kg, cu cateva minute inainte se prinsese la pontonul 4 unul de 16.43 kg ! :D Ieri la pranz erau un numar total de 1072 buc. si rezulta o medie pe balta de 5,2 kg !
p.s
Pontonul 2 a cantarit de dimineata 45 de buc :!: ...cantarul oficial de dimineata, este inca in desfasurare !
Asteptam statistica finala!
1576 buc cantarite
media - 5,7 kg/buc
53 buc sub 3 kg ... cel mai mic 2,18 kg
55 buc peste 10 kg ... cel mai mare 17,98 kg
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Armando
Mesaje: 165
Membru din: Joi Mai 05, 2011 11:12

Re: Desfasurare Senior Cup ed. 4-a Moara Vlasiei

Mesaj de Armando »

Felicitari Bujie si florin pentru impresionanta cantitate prinsa ! Impartind cantitatea totala la media pestilor inseamna cam 3 pesti pe ora. Ce sa faci mai intai intr-o ora ? Sa nadesti, sa faci drill, sa stai la minciog, sa scimbi montura, sa schimbi nada pe carlig, sa bagi pestele la sac... Nemaipunand la socoteala nevoile primare, mancare si toaleta... Bravo voua dupa o munca titanica! Felicitari Victor Petcu pentru aceasta '' jucarie'' oferita pescarilor, care ne uimeste de fiecare data !

Avatar utilizator
voicua
Mesaje: 45
Membru din: Dum Feb 18, 2007 15:25
Puncte: 0
Localitate: cluj-napoca

Re: Desfasurare Senior Cup ed. 4-a Moara Vlasiei

Mesaj de voicua »

Felicitari castigatorilor.Suntem mandrii de reprezentantii clubului ALL4 CARP :Ghiti ,Calin si Doru pentru onorabilul loc trei pe sector.Bravo si ...tine-ti tot asa:am fost si suntem alaturi de voi.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Senior Cup ed. 4-a Moara Vlasiei

Mesaj de popescu59 »

Felicitari tuturor premiantilor, dar mai ales felicit cistgatorii sectorului C si cistigatorii capturi care s-au aflat tot in sect,C , pot spune au fost vecinii nostri in stinga si in dreapta , niste oameni deosebiti din toate punctele de vedere, am avut foarte multe de invatat mai ales de la cistigatorii sectorului C care ne-au instruit cu multa rabdare pentru viitorele concursuri.
Felicitari Vladut, felicitari dl. Petcu DAR MAI ALES FELICIT TOATE ECHIPELE PARTICIPANTE pentru rezinstenta si ambintia lor au rezistat ca niste EROI la citeva nopti dure foarte friguroase , am crezut ca suntem in luna decembrie.
Invingatorii nu au tinut cont de gerul noptii luptind cu multa indirjire pentru a se clasa cit mai sus pe podium.
Inca o data multe felicitari tuturor concurentilor.

dani_s
Mesaje: 381
Membru din: Dum Noi 08, 2009 13:55
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Desfasurare Senior Cup ed. 4-a Moara Vlasiei

Mesaj de dani_s »

Felicitari echipei de pe C 13 Liviu Lutuc -Bainea Cristian-Faur Vlad pt rezultatul obtinut si pt modul cum au luptat pana la finalul concursului :!: Bravo baieti :!:
Felicitari castigatorilor,organizatorilor precum si tuturor participantilor :!:
Felicitari d-lui Petcu Victor pt modul cum gestioneaza acest minunat carpodrom :!: din partea mea : RESPECT :!:
Daniel Suciu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Senior Cup ed. 4-a Moara Vlasiei

Mesaj de Victoras Petcu »

Andrei G scrie:
gor965 scrie:
Friday scrie:...... peste 30 bucati > 10 kg, si exemplare de 14kg, 17kg...etc ..
De ieri de la pranz, cand am facut mica statistica, s-au mai prins inca destule exemplare peste 10 kg. Initial, pana sa fie prins capul de 17.98 kg, cu cateva minute inainte se prinsese la pontonul 4 unul de 16.43 kg ! :D Ieri la pranz erau un numar total de 1072 buc. si rezulta o medie pe balta de 5,2 kg !
p.s
Pontonul 2 a cantarit de dimineata 45 de buc :!: ...cantarul oficial de dimineata, este inca in desfasurare !
Asteptam statistica finala!

- TOTAL CANTITATE = 8986 KG
- TOTAL CAPTURI CINTARITE = 1576 BUCATI
- MEDIA = 5,7 KG/BUCATA
- CAPTURI SUB 3 KG = 53 BUCATI ( cel mai mic 2,18 kg )
- CAPTURI PESTE 10 KG = 55 BUCATI ( cel mai mare 17,98 kg )
Victoras Petcu

Avatar utilizator
profenster carp
Mesaje: 146
Membru din: Joi Noi 11, 2010 16:30
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Senior Cup ed. 4-a Moara Vlasiei

Mesaj de profenster carp »

felicitari standului C15 felicitari Cornel Serbu si echipei bravo, oare tot bilele alea magice au fost :?: :?: :D
niciodata sa nu spui niciodata

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Senior Cup ed. 4-a Moara Vlasiei

Mesaj de Madalin Dirla »

Felictari Carp Zone - Jonnny-Tibi-Remus - dar si tuturor participantilor!
Felicitari dl. Victor Petcu pentru aceasta minunata balta!
Felicitari organizatorilor si arbitrilor pentru efortul depus!

ghitighiusan
Mesaje: 341
Membru din: Vin Ian 23, 2009 15:55
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia- Cluj Napoca

Re: Desfasurare Senior Cup ed. 4-a Moara Vlasiei

Mesaj de ghitighiusan »

Un concurs foarte frumos, bine organizat si o balta de exceptie.Felicitari castigatorilor de sectoare, organizatorului si patronului baltii . :wink: :wink: De data asta am pierdut dar ne luam revansa cu alta ocazie.
S-auzim numai de bine.
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”