DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de RazvanG »

popescu59 scrie:GATA am citit si rascitit topicul de unde ramasesem aseara , si vin cu o ultima concluzie.
BAIATUL ASTA RADU ANDRONE ESTE IRECUPERABIL ,
nu exista nici un fel de recuperare pentru el.La cit de mult si foarte prost scrie si mai ales GINDESTE nici JILAVA , RAHOVA , GIURGIU , POARTA ALBA etc nu il mai poate recupera .
Am o singura NELAMURIRE vis a vis de concurentii la acest concurs , NU POT SA CRED CA ATI REZISTAT CITEVA ORE PE BALTA( PINA A STRINS ECHIPAMENTUL) FARA SA II APLICATI CORECTIA CUVENITA ACESTUI INFRACTOR .Cum oare ati mai putut concura stiind ca unii au incercat sa va bage mina in buzunar pe fata , nu pot sa inteleg ce anume va retinut sa nu il curentati pe LOC.??? Merita o corectia pe LOC din partea participantilor si in primul si primul rind din partea lui VLAD PARFENE, care avea tot dreptul dupa explicatiile venite de la infractori sa le aplice o bita pe spinare . Daca se intimpla asta pe MV2 la ora asta raducu si ai lui ereau in coma la Floreasca .Si cind stau si ma gindesc ca multi il injura pe Victor Petcu , ca le stau paznici in spinare si nu pot sa traga un pirt de ei .
Hai ca mai vi de acasa Nae....te-a lasat efectul de la marfa??????
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
addicted
Mesaje: 813
Membru din: Mie Feb 16, 2011 2:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de addicted »

am dat explicatia pe care eram dator eu sa o dau... in redt chiar nu mai conteaza absolut nimik ...am gresit platesc si gata... o zi buna tuturor!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de gor965 »

Deci...
1- Felicitari castigatorilor ! Felicitari tuturor celorlalte echipe participante (minus una) !
2- E cel mai greu concurs din Romania !Punct !
3- Nae Badulescu...IM-PE-CA-BIL ...old school...pacat ca nu a mai rezistat sa stea la festivitate unde-i pregatisem o diploma ptr. excelenta. Am inteles ca era obosit si nu mai avea insulina la el ! Diploma si respectul nostru vor ajunge la el !
4- Tancabesti ramane cea mai frumoasa balta din Romania ! Pe cat e de frumoasa pe atat de multe probleme provoaca ...atrage hotii de toate felurile...pescari, imobiliari, etc. In cazul ultimilor, puneti-va in cazul lui Ovidiu, pe care-l vad de 2-3 ani ingropat in acte, dosare si procese. Lupta ptr. casa, familia si afacerea lui ... si evident n-a mai bagat de seama ca s-a asezat praful pe mobila ! Si voi ati face acelasi lucru daca maine ar veni unul sa va ia sufrageria !
5- E greu de spus care-i principala cauza a necooperarii crapului...parerea mea e ca e un cumul de factori...densitatea extrem de mare de somn, existenta unei zone de fuga in delta, iarna lunga si gheata groasa duc la mortalitate mare, unii pescari nu se pot abtine sa nu fure peste, presiunea mare datorata nr. mare de concursuri dintr-un sezon competitional, faptul ca exista o piata neagra ptr. pestele mare (de cele mai multe ori, de furat), etc.,etc. ...oricum, de vandut pestele, nici nu se pune problema !
6- Regret incidentul care a umbrit acest frumos concurs. Oricat ne-am stradui sa prezentam concursul asa cum a fost, greu, strans, tensionat si frumos, lumea va tine minte incidentul in cauza ! Legat de decizia in sine, dupa cum am mai spus, pestele se tine in sacul de pastrare, orice alt loc in care e "constrans" sa stea reprezintand furt ! Ca ne fura pe noi(organizatori, concurenti) sau ca-l fura pe Vlad (administrator), e acelasi drac, din moment ce nici unul nu a fost sesizat de problema iar regulamentul pedepseste orice intentie de fraudare a rezultatelor .
7- De apreciat faptul ca fondul de premiere a fost marit inainte de startul concursului.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de RazvanG »

addicted scrie:am dat explicatia pe care eram dator eu sa o dau... in redt chiar nu mai conteaza absolut nimik ...am gresit platesc si gata... o zi buna tuturor!
Scarba... stai parcat! la cotet cu tine... huuuooooo! Marsh! Esti P E N I B I L !!!
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de RazvanG »

Taci dreq...
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
Bogdan Bagiag
Mesaje: 105
Membru din: Mar Feb 01, 2011 23:28
Puncte: 0
Localitate: Iasi
Contact:

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de Bogdan Bagiag »

Felicitari Mitica pentru locul 1!
Felicitari pentru ceilalti din echipa care au muncit alaturi de tine.

Eu sunt la inceput de drum in pescuitul de competitie, iar astfel de lucruri murdare care se intampla la aceste concursuri ma face sa ma gandesc daca se merita sa continui sau nu.
Cu siguranta sunt si altii ca mine, care probabil nu vin din aceleasi motive.

Cand vin la un concurs vreau sa simt ca am sanse egale si toti participantii sunt corecti si onesti.
Si sunt sigur ca multi sunt corecti si onesti. Dar nu exista padure fara uscaturi.
Carp Wars nu povesti cu p si b :)

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de George Slave »

ASA.....
Vis-a-vis de incident
Suspiciuni au existat din mansa a-3-a,cand echipa implicata a venit de pe ,,bradu''(9.20:8.52;7.56 )pe ,,salcie'' la circa o jumatate de ora cerand cantar pe motiv ca are un peste care nu se simte prea bine si este posibil sa moara... :roll: Nimeni nu a vazut drill pe salcie si cateva echipe mi-au spus ca este ceva suspect,dar nu aveam cum sa dovedim asta.
Am hotarat sa asteptam inca o mansa in care sa prinda trei pesti si dupa ...sa vedem ce intampla.
Pe salcie a ramas cu pestele de 6.80 dupa care a urmat o mansa pe stg.planet tot cu trei pesti si mansa de pe pilhan tot cu trei pesti (8.79;8.37;7.41)urmand sa plece pe sect.C si anume pe stg.scaldatoare unde era cel mai posibil sa aduca peste.Am hotarat sa facem un control la primele sase echipe care se bateau pentru podium si surpriza a fost sa gasim pestele in lada frigorifica.
In acel moment i-am eliminat din concurs,m-am dus cu pestele la Vlad Parfene pe care l-am cantarit asa cum era avand 4.00 kg.In acel moment suna alta echipa si-mi zice ca doi insi din echipa respectiva sunt prin apa....fugim la stg.scaldatoare eu si Ovidiu Parfene plus eu paznic din cadrul complexului si-l gasim pe unul dintre membrii echipei prin apa.crezand ca mai au pesti in apa a intrat baiatul de la paza si a mai cautat prin apa ,pe langa stuf dar nu am mai gasit nimic.
Ne-am intors la restaurant unde au urmat inca doua ore de discutii in care doi dintre ei sustineau ca se simt nedreptatiti ca pentru un amarat de peste sa-i dam afara din concurs.... :oops: :oops:
Senior Crap Club

dragos_iasi
Mesaje: 33
Membru din: Lun Ian 23, 2012 16:50
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de dragos_iasi »

doru_croc scrie:Radule, ca sa diluezi memoria populatiei de pe aici, ascunde-te o vreme. S-ar putea ca unii sa uite gestul vostru, ironiile de doi lei, gen -
addicted scrie:se zice whist .... :) hai t rog eu vezi'ti de viata ta de muncitor care se trezeste la 7 si munceste la patron 12 ore :))) te conduce foamea cu 3-0 si t bagi in seama sa mor.... urat urat :)) eu ma relaxes pe 20 de milioane u muncesti 2 luni ca sa ii ai in buzunar :)
Ai dezamagit toata toata miscarea crapista, ne-ai jignit pur si simplu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Daca voi ati acceptat oameni ca astia pana acum santeti ..........Doar pentru o declaratie ca cele de mai sus si merita un sut in popou si trimis acasa. In rest nu are rost sa mai fac alte comentarii, si asa e cacatu cat casa acolo :x

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de popescu59 »

3-( Nae Badulescu...IM-PE-CA-BIL ...old school...pacat ca nu a mai rezistat sa stea la festivitate unde-i pregatisem o diploma ptr. excelenta. Am inteles ca era obosit si nu mai avea insulina la el ! Diploma si respectul nostru vor ajunge la el !)

JOS PALARIA - Pescar de pescar model pentru multi dintre noi.FELICITARI MAXIME un adevarat CISTIGATOR.
Imi cer scuze findca ma repet dar nu ma pot abtine , in fata unui asemenea pescar nu pot spune decit FELICITARI.

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de George Slave »

Adevarul este ca m-au rugat cateva echipe sa-i mai las in concurs macar pana seara ....sa-i mai ajute cu ceva echipament (picheti,picioare de rod-pod..si tot felul de obiecte pentru pescuit) dar bine ca au inteles si au plecat acasa.
Senior Crap Club

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”