DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de gor965 »

Tot cu Nae ...

...hai Nae sa-ti fac o poza cu peste asta, ca are 11 kg, e frumos...raspunde Nae: da-l in p**a mea, am prins da-stia mii, eu fac da' la 20 de kile in sus !

...intra in office:
- pe ce loc sunt ?
- pe 7 Nae !
- Oho...stau bine ! Cand e urmatoarea mansa ?
- pai s-a terminat concursul !
- Daaa...cand e urmatorul concurs aici ?
- Pai e Somnmania peste o saptamana !
- Da-l in p**a mea de somn ! Altu' ?
- Open !
- Cum e asta ?
- Tot asa, cu schimbare de loc dupa 2 zile, punctaeza cei mai mari 6 pesti !
- Tenul puncteaza ?
- Da !
- Da-l in p**a mea de ten !

:lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de gabi1 »

Da-l in p**a mea de ten ! asa te-ai pronuntat Nae :?: nenoroceai tenul cu "bilele" tale !! :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de RazvanG »

gor965 scrie:Tot cu Nae ...

...hai Nae sa-ti fac o poza cu peste asta, ca are 11 kg, e frumos...raspunde Nae: da-l in p**a mea, am prins da-stia mii, eu fac da' la 20 de kile in sus !

...intra in office:
- pe ce loc sunt ?
- pe 7 Nae !
- Oho...stau bine ! Cand e urmatoarea mansa ?
- pai s-a terminat concursul !
- Daaa...cand e urmatorul concurs aici ?
- Pai e Somnmania peste o saptamana !
- Da-l in p**a mea de somn ! Altu' ?
- Open !
- Cum e asta ?
- Tot asa, cu schimbare de loc dupa 2 zile, punctaeza cei mai mari 6 pesti !
- Tenul puncteaza ?
- Da !
- Da-l in p**a mea de ten !

:lol:
Ce golan si vagabont!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

silviu_ms
Mesaje: 346
Membru din: Dum Mar 08, 2009 14:09
Puncte: 0
Localitate: Targu-mures

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de silviu_ms »

Care este pozitia oficiala a administratiei lacului tancabesti, vizavi de acest furt si tentativa de fraudare a unui concurs ?

Avatar utilizator
geod
Mesaje: 205
Membru din: Mie Sep 23, 2009 14:41
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de geod »

George Slave scrie:ASA.....
Vis-a-vis de incident
Suspiciuni au existat din mansa a-3-a,cand echipa implicata a venit de pe ,,bradu''(9.20:8.52;7.56 )pe ,,salcie'' la circa o jumatate de ora cerand cantar pe motiv ca are un peste care nu se simte prea bine si este posibil sa moara... :roll: Nimeni nu a vazut drill pe salcie si cateva echipe mi-au spus ca este ceva suspect,dar nu aveam cum sa dovedim asta.
Am hotarat sa asteptam inca o mansa in care sa prinda trei pesti si dupa ...sa vedem ce intampla.
Pe salcie a ramas cu pestele de 6.80 dupa care a urmat o mansa pe stg.planet tot cu trei pesti si mansa de pe pilhan tot cu trei pesti (8.79;8.37;7.41)urmand sa plece pe sect.C si anume pe stg.scaldatoare unde era cel mai posibil sa aduca peste.Am hotarat sa facem un control la primele sase echipe care se bateau pentru podium si surpriza a fost sa gasim pestele in lada frigorifica.
In acel moment i-am eliminat din concurs,m-am dus cu pestele la Vlad Parfene pe care l-am cantarit asa cum era avand 4.00 kg.In acel moment suna alta echipa si-mi zice ca doi insi din echipa respectiva sunt prin apa....fugim la stg.scaldatoare eu si Ovidiu Parfene plus eu paznic din cadrul complexului si-l gasim pe unul dintre membrii echipei prin apa.crezand ca mai au pesti in apa a intrat baiatul de la paza si a mai cautat prin apa ,pe langa stuf dar nu am mai gasit nimic.
Ne-am intors la restaurant unde au urmat inca doua ore de discutii in care doi dintre ei sustineau ca se simt nedreptatiti ca pentru un amarat de peste sa-i dam afara din concurs.... :oops: :oops:
cum poate cineva sa-si dea seama intr-un asemenea concurs ca un peste nu se simte bine prins la inceput de mansa cand tu trebuie sa te focalizezi sa prinzi 3 pesti ,ai prins pestele bagat in sac si dus in apa,am fost la n concursuri insa nu mi-am dat seama de un peste ca nu se simte bine sau macar sa ma gandesc ... sa-mi treaca prin minte
FURACIUNE pe fata,domnu popescu a zis bine... bataia voastra trebuia televizata
FELICITARI ADI&MARIAN si parteneri!!!! FELICITARI
nihil sine deo

Avatar utilizator
addicted
Mesaje: 813
Membru din: Mie Feb 16, 2011 2:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de addicted »

nu a sunat nimeni pentru cantar... pestele prins p salcie a fost cantarit la cantarul de seara martor corcodus si cantarit de Baros.... asta cu sunat'u nu stiu de unde a mai aparut

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de Victoras Petcu »

MihneaBV scrie:oare victor petcu ce parere are despre declaratia asta cu : am vrut sa frigem si noi un ciortan. nu s-ar supara multi daca te potcovesti cu o interdictie si acolo. numai pt declaratia asta si nu ai mai avea ce cauta pe o balta c&r.

Ce parere pot sa am ? :oops:
Eu unul nu pot sa spun decit ca daca asa ceva se va intimpla pe M.V.2, cel ( cei ) in cauza se va ( vor ) lasa de pescuit ! :oops:
Victoras Petcu

fernogamarian
Mesaje: 40
Membru din: Lun Apr 29, 2013 16:18

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de fernogamarian »

nici nu stiti romana se scrie kg

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de RSC »

Saptamana trecuta am fost cu un olandez la pescuit 72 de ore pe o balta langa Bucuresti (pt ca pe Taancabesti era concurs), cu casute, care are numai taxa pentru retinere, cu toate ca am insistat sa ne puna o taxa pentru c&r. NU au vrut....Puteam lua 30 de kg de crap...Ma rog, am acceptat si m-am apucat sa strang jumatate dintre ciortani pentru prieteni si rude si jumatate pentru o fundatie care ofera mancare oamenilor fara adapost...numai ca noaptea ne-au furat pestele din apa...lol.
Noroc ca am mai prins ceva in ultima zi si am mai completat de la pescaria din Veteranilor, ca sa ne tinem promisiunile facute...
In Romania furatul este sport national, se fura oriunde, orice, fara nici un fel de probleme...asta-i adevarul....iar "imaginea" este maro, cu miros cu tot...
"Keep it simple!"

equinox
Mesaje: 118
Membru din: Vin Mai 13, 2011 8:23
Puncte: 0
Localitate: Comarnic, jud. Prahova

Re: DESFASURARE SENIOR TROPHY 2013

Mesaj de equinox »

Le multumesc lui Robert Sorban si G.Slave pt. clarificari si pentru ca au luat atitudine la momentul potrivit.
Gelu....pescuim si noi?!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”