DESFASURARE SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MV 2

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: DESFASURARE SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MV 2

Mesaj de the mover »

Stoica dragos scrie:inca o data repet daca nu e scris in regulament au voie sa nadeasca cu ce vor , dar eu va intreb doar credeti ca cei din stanga sau din dreapta sunt afectati in vreun fel de un butoi de porumb aruncat in apa ? eu unul zic ca da ... dar pe viitor poate vad si ei ca nu e o strategie buna asta ,prinzand un peste in prima zi pana sa se nadeasca de seara.. putinii pesti care i-am prins pe standul 17 dadeau in saci numai porumb digerat ... eu unul cred ca oricare ati fi fost langa o echipa care nadea cu atat porumb ati fi avut ceva de adaugat la spusele mele ...
Dragos,poate ai vrut sa spui nedigerat(tocat si nedigerat) mai ales ca la cat era apa de rece digera mult mai greu,am avut si eu pe standul 14 peste care a servit masa la ei.
Asta cu porumbul o intalnesti cel mai des la cei care de obicei pescuiesc plantat,or fi si ei pe la primele concursuri,sa speram ca au invatat ceva,macar sa nu mai dea drumul la muzica in timpul concursului
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: DESFASURARE SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MV 2

Mesaj de petre iulian »

Tinand cont ca era un concurs de "debutanti" nu ma mira ca au venit pregatite echipe cu butoaie de porumb . Cu ceva ani in urma acelas lucru l/am facut si eru si ma miram de ce nu prind nimic :) :) . Pe atunci informatiile nu erau ca acum . Din greseli inveti .....!

Felicitari participantilor si castigatorilor ,Felicitari domnului Petcu Victor pentru aceasta minunata balta si organizatorilor .

Vreau sa multumesc in numele echipei mele lui Dan Mitranescu pentru "cantitate" loc4 si sponsorului nostru de nada Bogdan Dragan pentru calitate loc2 . Ne vedem la Cupa IERNII ..brrrr
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MV 2

Mesaj de Stoica dragos »

aici vroiam sa ajung ...la apa asa rece , sa ii dai porumb sa manance e ...... stiind cat timp ii ia sa digere in perioada asta si cu apa asta asa rece ... una peste alta un lucru e clar ...daca nu era acest porumb prindeam mai bine si noi si ei .... si sunt convins ca prindea mai bine si standul 15 care pescuia in stanga lor ... oricum vreau sa inchei acest subiect , inca o data nu acuz pe nimeni doar era o idee de regula la concursuri in general ... nadirea cu porumb simplu: preparat sau uscat sa nu fie permisa ... taie tot stanga si dreapta ...sa fie permis doar in combinatii ....
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: DESFASURARE SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MV 2

Mesaj de petre iulian »

pana si la standul nostru 14 pestii erau plini de porumb ... :D :D . Totusi am avut noroc ca nu au nadit pana in malul alaturat ca atunci nu mai prindeam nimic .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MV 2

Mesaj de Stoica dragos »

iuliane iti garantez ca si standul 15 prindea peste mai mult ... oricum e istorie deja poate unii au de invatat din chestia asta ca prin nestiinta sau reavointa lor paralizeaza si alti concurenti , si poate se discuta treaba asta si la inceputul concursului ... ganditiva la varianta in care vecinul tau e prieten cu cel cu care esti in competitie directa si nu mai are nici o sansa la nimic si iti face o masa consistenta langa tine de 30 kg porumb .... iti spun eu ca u o sa pierzi cursa cu concurenta ...
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MV 2

Mesaj de stefanmuraru »

Stoica dragos scrie:iuliane iti garantez ca si standul 15 prindea peste mai mult ... oricum e istorie deja poate unii au de invatat din chestia asta ca prin nestiinta sau reavointa lor paralizeaza si alti concurenti , si poate se discuta treaba asta si la inceputul concursului ... ganditiva la varianta in care vecinul tau e prieten cu cel cu care esti in competitie directa si nu mai are nici o sansa la nimic si iti face o masa consistenta langa tine de 30 kg porumb .... iti spun eu ca u o sa pierzi cursa cu concurenta ...

Totusi nu inteleg unde este problema - atat timp cat este permisa nadirea de ce ai interzice porumbul? Crezi ca daca arunca 30Kg de boilies nu are acelasi efect? Crezi ca daca esti in lupta directa cu prietenul lui nu iti poate nadi cu pietre - doar ca sa faca zgomot?

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MV 2

Mesaj de Stoica dragos »

d-ule moraru eu stiu ca , prietenul crapul digera un boilies bun in 3 ore , porumbul fiert in 8 ore iar porumbul uscat peste 12 ore ... deci nu cred ca e acelasi lucru nu ... mai ales pe o apa asa rece cum a fost in perioada concursului ... daca ma insel va rog corectati-ma , timpul este aproximativ
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MV 2

Mesaj de stefanmuraru »

Stoica dragos scrie:d-ule moraru eu stiu ca , prietenul crapul digera un boilies bun in 3 ore , porumbul fiert in 8 ore iar porumbul uscat peste 12 ore ... deci nu cred ca e acelasi lucru nu ... mai ales pe o apa asa rece cum a fost in perioada concursului ... daca ma insel va rog corectati-ma , timpul este aproximativ
Nu asta e ideea - in cat timp digera crapul mancarea primita ci daca sa permintem sau nu nadirea grea (cu o cantitate foarte mare de nada). Ti-am spus ca daca cineva are interes poate nadi si cu pietre, doar ca sa nu mai prinzi tu peste. Si daca vrei sa mergem si mai departe...crezi ca nu pot face 60kg de bile din mamaliga si sa nadesc cu ele doar ca sa te "tai" pe tine? In conditiile acestea ar trebui sa interzicem si nadirea cu bile.

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MV 2

Mesaj de stefanmuraru »

LE: Ce vreau eu sa subliniez este faptul ca intr-un concurs depinzi si de noroc: locul de pescuit, vecinii, etc. Asta e, nimeresti cu vecini care nadesc mult trebuie sa ii accepti si sa iti schimbi strategia, nu sa incerci sa te scuzi ca din cauza lor nu ai prins peste sau sa propui interzicerea unei anumite nade pentru ca "prietenul crap" o digera greu pe cea pe care vecinii tai o arunca in apa.
Eu ce ar trebui sa fac, sa ii acuz pe vecinii mei ca au aruncat mai departe decat mine si sa se interzica firul monofilament de 0.18 pentru ca e prea subtire si probabilitatea ca acesta sa se rupa este mult mai mare decat cel de 0.22 (cel pe care il foloseam eu) si va umple balta de fire care te vor incurca sa pescuiesti.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: DESFASURARE SENZOR CUP - EDITIA I-A 24-27 OCTOMBRIE MV 2

Mesaj de doru_croc »

the mover scrie:Nadirea cu porumb este treaba lor,dar ascultatul manelelor cu sonorul la maxim,deranjand ceilalti concurenti nu mai este ,,doar treaba lor''
Te aranja un AC/DC? Te serveam eu... :lol: :lol: :lol: poate si putin Judas Prist
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”