Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de petre iulian »

maty scrie: Sigur miasi fi dorit sa pescuiesc pe standuri cum ar fi 2,3,7,8,18,20,21 dar in nici un caz nu vroiam sa ajung pe 28 unde ma trimis Dumnezeu.
-------

Alegere inspirate :wink: Acum un an la un concurs numit Provocare Magura 9 pe acest ponton 28 tot cu o gaura de 6 standuri m/am luptat pana in ultimul moment cu pontonul 1 pentru locul 1 .....din pacate am terminat pe 2 :oops:
Salcia din malul alaturat ne/a dat tot pestele dar pe vremea aia se prindea la bile :wink:

Acum la acest concurs mai rau am incurcat echipa noastra Green Lake cu informatiile stranse de noi cu o saptamana mai devreme ca abia in ultima noapte au pescuit si nadit cu bile cu gandul la captura si au prins si 75 de kg ......prea tarziu ...numai eu stiu cata carne am in frigider acum :lol: :lol:

felicitari tuturor participantilor si organizatorului .

Sa ne vedem sanatosi la boilies Magura .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Matei Marin
Veteran
Mesaje: 7482
Membru din: Lun Mai 23, 2011 20:27

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de Matei Marin »

Felicitari tuturor participantilor !
Felicitari castigatorilor !
Felicitari administratiei Magura 9 ptr. pista de concurs !
Va multumesc ptr. felicitari si ptr. sfaturile primite, in special ptr. gestul de la premiere.
Maxime felicitari ptr. cei doi colegi care m-au ajutat sa duc la bun sfarsit acest concurs ( nu am iesit inca la pensie, asa ca am semnalul ful la toate ....)
Dl. Maty are perfecta dreptate cand spune ca ,, ajutorul vine de sus " de la Dumnezeu, dar o vorba din popor spune ca ,, Dumnezeul iti da, dar nu-ti baga si-n traista "
Priviti un semn divin din timpul concursului ...
Fişiere ataşate
DSC01776 (Copy).JPG
DSC01776 (Copy).JPG (101.48 KiB) Vizualizat de 1174 ori

trandafir
Mesaje: 421
Membru din: Dum Ian 29, 2012 13:11
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de trandafir »

Multumim pentru felicitari
IOHANN va asteptam cu un nou titlu mondial acasa
HAI ROMANIA -HAI OVIDIUS !!!!

Avatar utilizator
levi74
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 486
Membru din: Dum Mai 08, 2011 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de levi74 »

Felicitari tuturor care au participat!! Si felicit in mod expres locul 1!!
Cit pt mine o fost o mare lectie invatata zic eu si asta din mai multe pct de vedere!!
Organizatorul Dl Matei cu toate ca am cintat si eu La multi ani!! mai are mult pina departe si daca nu crede sa ma sune sa vb !!
Vali simescu eu sunt unul din cei de pe ponton 20 deci Tengo nu stiu cine este dar stie el de ce te-a felicitat asa, la fel si eu te felicit pt FAYR PLAY-ul tau,,,,, mai rar asa ceva!!!!
Una peste alta lectie frumoasa!!!
Fara alte cuvinte organizator pe Magura 9 ca Stefan B mai rar, cu tot respectul pt toata lumea!!
Liviu Ilie Membru Fondator
CS APS Bucuresti

Avatar utilizator
Matei Marin
Veteran
Mesaje: 7482
Membru din: Lun Mai 23, 2011 20:27

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de Matei Marin »

Va multumesc in mod special, dvs ptr. gestul de la premiere.
Aveti dreptate si eu si dvs. toata lumea, invatam zilnic cate ceva si tot nu reusim in aceasta viata sa le stim pe toate.
Intentionez pe viitor sa invit la deschiderea unui concurs de pescuit la crap, un preot sau un sobor de preoti (echipa din trei) poate asa vom alunga gandurile necurate, poate vom fi mai buni cu noi si nu vom pacatui, cu privirea, cu gandul, cu fapta .. etc

Avatar utilizator
SIMESCU VALENTIN
Mesaje: 262
Membru din: Lun Oct 11, 2010 21:52
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de SIMESCU VALENTIN »

levi74 scrie:Felicitari tuturor care au participat!! Si felicit in mod expres locul 1!!
Cit pt mine o fost o mare lectie invatata zic eu si asta din mai multe pct de vedere!!
Organizatorul Dl Matei cu toate ca am cintat si eu La multi ani!! mai are mult pina departe si daca nu crede sa ma sune sa vb !!
Vali simescu eu sunt unul din cei de pe ponton 20 deci Tengo nu stiu cine este dar stie el de ce te-a felicitat asa, la fel si eu te felicit pt FAYR PLAY-ul tau,,,,, mai rar asa ceva!!!!
Una peste alta lectie frumoasa!!!
Fara alte cuvinte organizator pe Magura 9 ca Stefan B mai rar, cu tot respectul pt toata lumea!!
Stiu cine este (tengo) ... pontonul 18 :lol: :lol: :lol: ,, care in ultima dimineata nu mai avea aer de respirat la cantar :lol: :lol: :lol:
Nu putem multumii pe toata lumea
Repet ... Eu in partea stanga ,, ponton 22 ....... 40 metri .........ponton21 ,,, oare credeti ca ponton 22 nu a pescuit in dreapta ????Eu am pescuit la 10-15 metri , cum poti sa spuneti voi ponton 20 ca pescuiesc in afara standului (in stanga), inseamna ca ponton 22 erau orbii????
Dar vreti sa va spun adevarul :oops: :oops: Lanseta din partea stanga de fapt era aruncata in partea dreapta (din cauza asta aveam lansetele din stanga mai jos ca cele din dreapta ,se vede in poze) , si 80 % din pesti sunt recoltati de langa tevile din apa , dar cum scoteam pesti pe coltul stang al pontonului va ducea in eroare :oops:
Dar puteati sa va dati seama macar la final si sa va aptineti ,,cand ati vazut ca nu am luat un peste din mal care imi aducea locul 1 , poate daca erati voi pe locul era in sac :lol: :lol: :lol:
lacul Draghiceni jud. olt

Avatar utilizator
daddy caddy
Mesaje: 607
Membru din: Joi Aug 04, 2011 18:21
Puncte: 0
Localitate: BRASOV

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de daddy caddy »

DUPA ZICALA "SA MOARA CAPRA VECINULUI",MAI EXISTA SI CATE UNU- ALTU CARE TREBUIE SA APRINDA FOCUL! CA SI OCUPANT AL PONTONULUI 22 POT SA CONFIRM CA VALI SIMESCU&CO AU PESCUIT PE CULOARUL LOR,NEINTRAND NICI MACAR O DATA IN STANDUL NOSTRU SI CU ASTA BASTA!PACAT CA NU AU CASTIGAT BALTA!

FELICIT CASTIGATORII SI TOTI PARTICIPANTII LA ACEST CONCURS!
FELICITARI NEA MATEI PT MUNCA DEPUSA SI TE ASTEPTAM CU URMATORUL SNAP!
SALUTARI DE LA BRASOV!
STIL OSTIL

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de Sionut »

SIMESCU VALENTIN scrie: cum poti sa spuneti voi ponton 20 ca pescuiesc in afara standului (in stanga), inseamna ca ponton 22 erau orbii????
Salut,
noi nu am spus ca pescuiesti in afara standului ci am cerut organizatorului sa-ti verifice
lanseta care pescuiai in acea zona, dar am fost tratati cu ignore pe motivul ca are de introdus rezultatele
si cererea noastra se poate amana pana a 2-a zi.
Nea Matei, e trist ca ne luati la misto cu preoti si alte alea.

P.S Pontonul 18 avea cea mai buna vizibilitate asupra standului vostru, noi nu va vedeam de loc.
CS APS

stan madalin
Mesaje: 280
Membru din: Mar Iul 06, 2010 13:56
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de stan madalin »

Multumim echipei brasovene de pe standul 22 pentru fair-play .
Catch & Release

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de Vladut Mateianu »

matei.m scrie: Intentionez pe viitor sa invit la deschiderea unui concurs de pescuit la crap, un preot sau un sobor de preoti (echipa din trei) poate asa vom alunga gandurile necurate, poate vom fi mai buni cu noi si nu vom pacatui, cu privirea, cu gandul, cu fapta .. etc
Mai bine ai aduce un sobor de arbitrii.... :wink: Sunt mai indicati si sigur mai de ajutor decat toti popii din lume ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”