Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
clinci
Pescar de competitie
Mesaje: 268
Membru din: Vin Noi 20, 2009 17:39
Puncte: 0
Localitate: Ilfov

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de clinci »

SIMESCU VALENTIN scrie:
lucfish scrie:Cu siguranță confirm cele afirmate de colegul meu Radu. Am pescuit pe ponton 22, cu siguranță Mădălin, Vali și Tranda NU au pescuit în standul nostru. Au aruncat o singură lansetă spre stânga cca 10-12 m, asta fiind în standul lor. Din păcate pescarii de pe pontonul 20 nu au văzut că echipa amintită mai sus pescuiau spre ei, de unde au și luat o mare cantitate de pește. Felicitări câștigătorilor, oganizatorilor și tuturor participanților!!! Cu respect, Lucian BV!!!
Asta incerc sa le explic si eu .........
Ponton 20 si 18 ,,, Primul lucru care se invata este: Invatati sa pescuiti (ca nu tot ce zboara se mananca ,,ELICOPTERUL nu se mananca si totusi zboara)
In cele 48 de ore nu am aruncat nici macar un bat in afara standului
Nea matei nu ti-a spus ca maine ,, ca imediat dupa ce a venit de la cantar sa oprit pe ponton si te-a chemat ,,,,,eu am pus mana pe batul din dreapta si te-am rugat sa mulinezi tu ca sa vezi cate ture recuperezi??? Mi-ai spus ca batul din stanga ???? si te-am intrebat :lol: :lol: :lol: de 2 ori (ca nu credeam ce aud)La care tu ai spus ca dimineata vii sa te uiti pana unde am eu limita in stanga (dar dimineata cand ai vazut (cred) ca intre mine si p22 este mai bine de 40 m ?????:lol: :lol: :lol:
Ponton 18 ???? cand vi sa parut ca am pescuit in afara standului ??????? :lol: :lol: :lol: Dupa cantarul de dimineata ????Sau dupa ce I-am zis lui piticu :lol: :lol: :lol:
Inca odata va trazmit 20 si 18,,, concentrativa mai mult pe pescuit ( ca nu inseamna ca stii sa pescuiesti daca arunci betele in apa cu momeala V I P :lol: ) si pe urma aruncati o privire la vecinii .
p 18 castigati balta daca nu intrati in agonia de la cantarul de seara , iara neuronul il foloseati pt o strategie buna

Eu am pescuit pe ponton 18 dar nu imi amintesc sa-ti fi reprosat ceva , de ce ne bagi pe noi in troaca asta nu prea inteleg.Cat despre pescuit si neuroni sunt ferm convins ca au legatura dar nu cred sa duc lipsa nici de una nici de cealalta.Nu obisnuiesc sa intru in polemici , cine ma cunoaste poate confirma asa ca fir intins in continuare si la cat mai multe podiumuri.
CPK

0721406017

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de Sionut »

lucfish scrie:Cu siguranță confirm cele afirmate de colegul meu Radu. Am pescuit pe ponton 22, cu siguranță Mădălin, Vali și Tranda NU au pescuit în standul nostru. Au aruncat o singură lansetă spre stânga cca 10-12 m, asta fiind în standul lor. Din păcate pescarii de pe pontonul 20 nu au văzut că echipa amintită mai sus pescuiau spre ei, de unde au și luat o mare cantitate de pește. Felicitări câștigătorilor, oganizatorilor și tuturor participanților!!! Cu respect, Lucian BV!!!

Este ultimul meu post referitor la acest subiect .

S-a anuntat inainte de concurs de catre organizator, ca se va pescui doar pe culoar (nu la jumatatea dintre standuri) si ne-a facut aici pe site si o schita foarte frumoasa. Prin prisma experientei
arbitrarii a cateva CN-uri, cand am fost chemati martori la cantar,am vazut o lanseta inspre standul vostru si am rugat organizatorul sa verifice
daca e aruncata corespunzator . Acest lucru s-a intamplat vineri seara si datorita faptului ca organizatorul nu s-a dus macar sa verifice,
noi nu am mai spus nimic (oricum ne raceam gura de pomana).
Din cauza conformatiei malului (noi fiind in spatele lor ) nu aveam cum sa vedem unde pescuiesc ei. Oricum dupa cum spui tu,
el daca a aruncat inspre noi il incriminezi clar ca a pescuit in afara culoarului, el avand limita de stand perpendicular pe marginea din dreapta a pontonului lor.
Si eu aveam un golf in dreapta mea inspre standul 18, dar fiind in afara culoarului meu de pescuit nu am aruncat nici o lanseta acolo.
Oricum, eu nu mai particip la competitii fara arbitrii.

@Vali,
inainte sa te apuci sa jignesti, mai bine ai invata sa scrii corect in limba romana, desi ma tem ca e cam tarziu pentru acest lucru.
Sanatate.
CS APS

stan madalin
Mesaje: 280
Membru din: Mar Iul 06, 2010 13:56
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de stan madalin »

Sionut scrie: S-a anuntat inainte de concurs de catre organizator, ca se va pescui doar pe culoar (nu la jumatatea dintre standuri) si ne-a facut aici pe site si o schita foarte frumoasa.
Daca poate cineva sa copieze schita de la pagina 2 ( răspunsul d-lui Matei referitor la direcția de pescuit ) îl rog sa o facă pt. ca se vede clar ca nu este vorba de coltul pontonului . Daca voi sunteți arbitri acreditati este clar ce se întâmpla in carpfishing . Nu vedeți unde pescuim , nu cunoașteti regulamentul , dar faceți reclamații . RUSINE !!!!
Catch & Release

Avatar utilizator
levi74
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 486
Membru din: Dum Mai 08, 2011 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de levi74 »

Vali nu avem ce discuta pe tema asta pt ca sunt vb in van, Dl Matei nu ,,cunostea" nici o limita a culoarului vostru de pescuit, noi cind a inceput pregatirea am intrebat si stabilit limitele pe MAL ale culoarului, tu pescuiai in stinga circa 25-30 metri si as ruga pe cine mai doreste sa scrie aici sa se duca la Magura sa vad ziua care este culoarul de pescuit nr21 si limitele acestuia pe mal si dupa aceasta sa scrie aici. Vali in primavara ai pescuit cu Tata Nitu pe 22 si stii ce era cu golful acela ,spre nenorocul tau si noi eram pe balta atunci Ionut chiar pe 23 si oricum banuiam ca ai sa faci asa cum ai facut dar nu chiar pe fata, eu am rugat frumos pe dl Matei sa VERIFICE LIMITELE PE MAL SI NU A VRUT DACA NU RECUNOASTE TREABA LUI, SUBLINIEZ SA VERIFICE SI TU AI SARIT CA ARS, DACA NU AVEAI NIMIK PE CACIULA DE CE TE APRINZI ASA???
Pt Dl Matei din punctul meu de vedere ca organizator esti varza si exact ca militianul spune multe si face putine
Rid si acum cind i-mi aduc aminte ce spuneai , aveti grija ca nu am somn si verific bla bla bla si puteam sa va iau salteua de sub voi la cum sforaiati!!! :lol: :lol: :lol:
Si un sfat, nu mai incercati pe viitor sa fiti spiritual ca va faceti si mai de bacanie!!!
Imi cer scuze pe aceasta cale lui Stefan B pt ca nu am ascultt ce mi-a spus la Cupa verii!!
Liviu Ilie Membru Fondator
CS APS Bucuresti

Avatar utilizator
Matei Marin
Veteran
Mesaje: 7482
Membru din: Lun Mai 23, 2011 20:27

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de Matei Marin »

Un pescar adevarat, trebuie sa stie si sa piarda.
Sanatate.

Avatar utilizator
kalux
Mesaje: 456
Membru din: Mar Iul 19, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de kalux »

levi74 scrie:Vali nu avem ce discuta pe tema asta pt ca sunt vb in van, Dl Matei nu ,,cunostea" nici o limita a culoarului vostru de pescuit, noi cind a inceput pregatirea am intrebat si stabilit limitele pe MAL ale culoarului, tu pescuiai in stinga circa 25-30 metri si as ruga pe cine mai doreste sa scrie aici sa se duca la Magura sa vad ziua care este culoarul de pescuit nr21 si limitele acestuia pe mal si dupa aceasta sa scrie aici. Vali in primavara ai pescuit cu Tata Nitu pe 22 si stii ce era cu golful acela ,spre nenorocul tau si noi eram pe balta atunci Ionut chiar pe 23 si oricum banuiam ca ai sa faci asa cum ai facut dar nu chiar pe fata, eu am rugat frumos pe dl Matei sa VERIFICE LIMITELE PE MAL SI NU A VRUT DACA NU RECUNOASTE TREABA LUI, SUBLINIEZ SA VERIFICE SI TU AI SARIT CA ARS, DACA NU AVEAI NIMIK PE CACIULA DE CE TE APRINZI ASA???
Pt Dl Matei din punctul meu de vedere ca organizator esti varza si exact ca militianul spune multe si face putine
Rid si acum cind i-mi aduc aminte ce spuneai , aveti grija ca nu am somn si verific bla bla bla si puteam sa va iau salteua de sub voi la cum sforaiati!!! :lol: :lol: :lol:
Si un sfat, nu mai incercati pe viitor sa fiti spiritual ca va faceti si mai de bacanie!!!
Imi cer scuze pe aceasta cale lui Stefan B pt ca nu am ascultt ce mi-a spus la Cupa verii!!
Cu scuzele de rigoare,chiar nu terminam acest subiect,sa inteleg ca sunt alte interese aici?
Cineva vrea sa iasa in evidenta,din punctul meu de vedere acest concurs a fost inca o lectie de pescuit,daca nadesti masiv nu inseamna ca vei prinde un podium,totul tine de tehnica.

PS. Daca gresesc cu ceva va rog sa ma indreptati ,caci altfel MA LAS DE PESCUIT.
PS 1. Ce mai fac baietii nostrii in Portugalia???

Avatar utilizator
SIMESCU VALENTIN
Mesaje: 262
Membru din: Lun Oct 11, 2010 21:52
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de SIMESCU VALENTIN »

Este ultimul meu post referitor la acest subiect .

S-a anuntat inainte de concurs de catre organizator, ca se va pescui doar pe culoar (nu la jumatatea dintre standuri) si ne-a facut aici pe site si o schita foarte frumoasa. Prin prisma experientei
arbitrarii a cateva CN-uri, cand am fost chemati martori la cantar,am vazut o lanseta inspre standul vostru si am rugat organizatorul sa verifice
daca e aruncata corespunzator . Acest lucru s-a intamplat vineri seara si datorita faptului ca organizatorul nu s-a dus macar sa verifice,
noi nu am mai spus nimic (oricum ne raceam gura de pomana).
Din cauza conformatiei malului (noi fiind in spatele lor ) nu aveam cum sa vedem unde pescuiesc ei. Oricum dupa cum spui tu,
el daca a aruncat inspre noi il incriminezi clar ca a pescuit in afara culoarului, el avand limita de stand perpendicular pe marginea din dreapta a pontonului lor.
Si eu aveam un golf in dreapta mea inspre standul 18, dar fiind in afara culoarului meu de pescuit nu am aruncat nici o lanseta acolo.
Oricum, eu nu mai particip la competitii fara arbitrii.

@Vali,
inainte sa te apuci sa jignesti, mai bine ai invata sa scrii corect in limba romana, desi ma tem ca e cam tarziu pentru acest lucru.
Sanatate.[/quote]
:?: :?: :?: Auzi .....D arbitru,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Vad ca esti si prost pe deasupra?????? Limita de stand era coltul pontonului ???????????( vai de capul tau )
In primavara am pescuit pe 22 , crezi ca eram prost ca tine sa aleg 21 daca eu aveam gaura (cum zici tu :lol: :lol: ) la 5 m de pontonul22. Vai de tine : APA AERUL SI FRAIERUL nu dispar
Eu ca arbitru nu te-am vazut niciodata si te asigur ca ma cunosc toti arbitrii
Auzi ,, invata sa pescuiesti prostovane sau foloseste lentile de contact pentru cei 30 m
Si ce faceai in golful din dreapta ta ????? :lol: :lol: BAIE :lol: :lol:
Si pentru ultima fraza .... sa vezi ce capace iti dau cu prima ocazie ,
lacul Draghiceni jud. olt

Avatar utilizator
SIMESCU VALENTIN
Mesaje: 262
Membru din: Lun Oct 11, 2010 21:52
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de SIMESCU VALENTIN »

Eu am pescuit pe ponton 18 dar nu imi amintesc sa-ti fi reprosat ceva , de ce ne bagi pe noi in troaca asta nu prea inteleg.Cat despre pescuit si neuroni sunt ferm convins ca au legatura dar nu cred sa duc lipsa nici de una nici de cealalta.Nu obisnuiesc sa intru in polemici , cine ma cunoaste poate confirma asa ca fir intins in continuare si la cat mai multe podiumuri.[/quote]
Este o fraza .... Ca ponton 18 vedeau unde pescuiesc????? Ce pot eu sa inteleg ???
Cat despre voi ,, am afirmat ca sunteti pescari foarte buni , nu va comparam cu ponton 20
Daca ai inteles gresit , ma suzi
lacul Draghiceni jud. olt

Avatar utilizator
SIMESCU VALENTIN
Mesaje: 262
Membru din: Lun Oct 11, 2010 21:52
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de SIMESCU VALENTIN »

levi74 scrie:Vali nu avem ce discuta pe tema asta ptca sDl Matei nu ,,cunostea" nici o limita a culoarului vostru de pescuit, noi cind a inceput pregatirea am intrebat si stabilit limitele pe MAL ale culoarului, tu pescuiai in stinga circa 25-30 metri si as ruga pe cine mai doreste sa scrie aici sa se duca la Magura sa vad ziua care este culoarul de pescuit nr21 si limitele acestuia pe mal si dupa aceasta sa scrie aici. Vali in primavara ai pescuit cu Tata Nitu pe 22 si stii ce era cu golful acela ,spre nenorocul tau si noi eram pe balta atunci Ionut chiar pe 23 si oricum banuiam ca ai sa faci asa cum ai facut dar nu chiar pe fata, eu am rugat frumos pe dl Matei sa VERIFICE LIMITELE PE MAL SI NU A VRUT DACA NU RECUNOASTE TREABA LUI, SUBLINIEZ SA VERIFICE SI TU AI SARIT CA ARS, DACA NU AVEAI NIMIK PE CACIULA DE CE TE APRINZI ASA???
Pt Dl Matei din punctul meu de vedere ca organizator esti varza si exact ca militianul spune multe si face putine
Rid si acum cind i-mi aduc aminte ce spuneai , aveti grija ca nu am somn si verific bla bla bla si puteam sa va iau salteua de sub voi la cum sforaiati!!! :lol: :lol: :lol:
Si un sfat, nu mai incercati pe viitor sa fiti spiritual ca va faceti si mai de bacanie!!!
Imi cer scuze pe aceasta cale lui Stefan B pt ca nu am ascultt ce mi-a spus la Cupa verii!!
Auzi SIONUT , decat sa-mi atragi mie atentia la un (I) sau o virgula , mai bine ca tot sunteti o echipa in loc sa pescuiti mai bine va apucati de extemporale decat sa consumati nada :lol: :lol:
Tu erai pe 23 in primavera :lol: :lol: tu esti ala care ti-ai dat cu lanseta in cap cu pestele la mal :lol: :lol:
SIONUT ,, cand mai vii asa chitit pe ceva ???? spunemi de la inceputul concursului ,,, ca te rezolv repede :idea:
lacul Draghiceni jud. olt

Avatar utilizator
levi74
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 486
Membru din: Dum Mai 08, 2011 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Super Cupa S.N.U.P UNIPOL - Magura 9

Mesaj de levi74 »

Vali din felul cum jignesti fara sa cunosti persoana se distinge calitatea ta umana si fiind toamna sa stii ca multi au nevoie de capace pt una, pt alta, mai un borcan de muraturi, daca esti asa darnic cu colegul meu de echipa si ai asa multe capace disponibile poate i-mi dai si mie citeva!! Astept cu nerabdare sa ne vedem sau daca vrei iti scriu aici adresa mea ca nu este o problema zau asa!! Te pup dulce baiat darnic ce esti!!!! :wink: :wink: :wink:
Liviu Ilie Membru Fondator
CS APS Bucuresti

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”