Desfasurare Trofeul Tancabesti ed a 2-a Tancabesti

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
pescarita BN
Mesaje: 9
Membru din: Vin Apr 20, 2012 23:12

Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti ed a 2-a Tancabesti

Mesaj de pescarita BN »

Traian scrie:Felicitari BMS Team: Claudia, Atilla si Arpi pt locul II
Bravo PESCARITA BN fara tine erau pierduti :wink: felicitari ARPI pt munca depusa,Felicitari ATTI pt strategie nu credeam ca o sa tina asa ceva dar am mare incredere in tot ce-a ce faci. PS trebuie verificat este sau nu prima femeie pescar cu trofeu pe tincabesti sau nu??VA asteptam acasa sa moara ardelenii :mrgreen:
Da Traian ar trebuii ca domnul Parfene sa-mi faca acolo un tablou .....singura femeie intre atatea barbati si cu trofeu . :D

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti ed a 2-a Tancabesti

Mesaj de gor965 »

Madalin007 scrie:
claudiubv scrie: bun loc vernescu de sector B :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (l-as scoate definitiv din concursuri).

Perfect de acord...
si eu sunt de aceiasi parere,VERNESCU OUT
Ca fapt divers... in 2010, echipa Ghita Costin-Bogdan Dragan-Cosmin Tudor, au castigat Open Tancabesti de pe Vernescu :!:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti ed a 2-a Tancabesti

Mesaj de iohann »

gor965 scrie:
Madalin007 scrie:
claudiubv scrie: bun loc vernescu de sector B :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (l-as scoate definitiv din concursuri).

Perfect de acord...
si eu sunt de aceiasi parere,VERNESCU OUT
Ca fapt divers... in 2010, echipa Ghita Costin-Bogdan Dragan-Cosmin Tudor, au castigat Open Tancabesti de pe Vernescu :!:

asa e George dar era in august si au dat bine in ten.au castigat sectorul c atunci.balta a casigat-o Vasilica cu Paraschiv daca nu ma insel de pe planet!oricum un rezultat de EXCEPTIE facut pe vernescu.la 30-33 de echipe este adevarat ca nici n-ai alte posibilitati.cred ca pe tancabesti 3secoare 24 sau MAXIM 27 de echipe este onorabil.nu mai spun ca acum au disparut planet si stanga planet.iar pe primavara trebuie sa se tina cont ca si fata merge prost(rapa,ponton nae,p0,p1,p2).

Avatar utilizator
cristian_dumitru
Mesaje: 9
Membru din: Vin Ian 20, 2012 11:54

Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti ed a 2-a Tancabesti

Mesaj de cristian_dumitru »

As vrea sa felicit si eu toti concurentii si mai ales castigatorii,destul de tarziu insa orele nedormite din timpul concursului si-au spus cuvantul!
Felicitari Vladut pentru organizare,domnilor Parfene care detin si administreaza cu multa atentie dupa parerea mea cea mai buna pista de crap din Romania si arbitrilor care nu au ezitat sa cantareasca pestii si pe vremea mai putin prielnica de care am avut parte(ploaie si vant puternic)!
Echipa noastra ii multumeste lui Mircea Gheran pentru nada oferita si domnului Vali Bonto pentru sfaturile utile pe care ni le-a pus la dispozitie!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti ed a 2-a Tancabesti

Mesaj de Vladut Mateianu »

iohann scrie:
asa e George dar era in august si au dat bine in ten.au castigat sectorul c atunci.balta a casigat-o Vasilica cu Paraschiv daca nu ma insel de pe planet!oricum un rezultat de EXCEPTIE facut pe vernescu.la 30-33 de echipe este adevarat ca nici n-ai alte posibilitati.cred ca pe tancabesti 3secoare 24 sau MAXIM 27 de echipe este onorabil.nu mai spun ca acum au disparut planet si stanga planet.iar pe primavara trebuie sa se tina cont ca si fata merge prost(rapa,ponton nae,p0,p1,p2).
Iohann, la concursurile de la Tancabesti trebuie sa participe minimum 30 de echipe ptr a putea obtine o taxa de participare cat de cat decenta ! Crezi ca nu mi-ar fi mai usor si mie sa organizez concurs cu doar 24 de echipe ? :D Dar ar rezulta o taxa de participare de 2400-2600 lei care este mare ptr majoritatea pescarilor..... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti ed a 2-a Tancabesti

Mesaj de RazvanG »

Vladut Mateianu scrie:
iohann scrie:
asa e George dar era in august si au dat bine in ten.au castigat sectorul c atunci.balta a casigat-o Vasilica cu Paraschiv daca nu ma insel de pe planet!oricum un rezultat de EXCEPTIE facut pe vernescu.la 30-33 de echipe este adevarat ca nici n-ai alte posibilitati.cred ca pe tancabesti 3secoare 24 sau MAXIM 27 de echipe este onorabil.nu mai spun ca acum au disparut planet si stanga planet.iar pe primavara trebuie sa se tina cont ca si fata merge prost(rapa,ponton nae,p0,p1,p2).
Iohann, la concursurile de la Tancabesti trebuie sa participe minimum 30 de echipe ptr a putea obtine o taxa de participare cat de cat decenta ! Crezi ca nu mi-ar fi mai usor si mie sa organizez concurs cu doar 24 de echipe ? :D Dar ar rezulta o taxa de participare de 2400-2600 lei care este mare ptr majoritatea pescarilor..... :oops:
Vladute ai incercat tu o taxa de 2600 si ai avut echipe care sa nu se inscrie?
Nu cred.
Poti spune altfel,concursurile organizate de tine sunt foarte frumoase si foarte multi pescari doresc sa participe.Eu din aceasta cauza vad aglomeratia din concursuri.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti ed a 2-a Tancabesti

Mesaj de gor965 »

iohann scrie:
gor965 scrie:
Madalin007 scrie:
si eu sunt de aceiasi parere,VERNESCU OUT
Ca fapt divers... in 2010, echipa Ghita Costin-Bogdan Dragan-Cosmin Tudor, au castigat Open Tancabesti de pe Vernescu :!:

asa e George dar era in august si au dat bine in ten.au castigat sectorul c atunci.balta a casigat-o Vasilica cu Paraschiv daca nu ma insel de pe planet!oricum un rezultat de EXCEPTIE facut pe vernescu............
Stiam eu ceva dar nu stiam exact ! :D La Open 2010 balta era impartita in 2 sectoare valorice, iar Vernescu a castiat sectorul B ! Oricum, ideea pe care vroiam s-o subliniez este aceea ca pe Tancabesti, orice loc considerat slab, in anumite conditii (perioada anului, echipa care-l exploateaza, pestii care puncteaza, conditii atmosferice, etc.) poate face un rezultat bun ... si-acum imi amintesc de echipa lui George Slave care era la un peste sa castie Crapmania, anul trecut, de pe Dr. Pompe !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti ed a 2-a Tancabesti

Mesaj de Vladut Mateianu »

shimanobig scrie:
Vladute ai incercat tu o taxa de 2600 si ai avut echipe care sa nu se inscrie?
Nu cred.
Poti spune altfel,concursurile organizate de tine sunt foarte frumoase si foarte multi pescari doresc sa participe.Eu din aceasta cauza vad aglomeratia din concursuri.
Multumesc ptr aprecieri Razvan, se poate sa ai dreptate, dar totusi eu cred ca, coconcursurile trebuie sa ramana in limita 150 euro/ pescar......
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

bujie
Mesaje: 927
Membru din: Lun Dec 05, 2011 13:11
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti ed a 2-a Tancabesti

Mesaj de bujie »

Mişto chestia cu somonul - grape ando mãmãligã ferul se ştie ,peştele cu bila î n gurã sima vrãjala,fumate moncher..........
Campion național 2013
Brăileanu Florin
Buji Baits COMPETITION

Avatar utilizator
florinbrasov
Mesaje: 260
Membru din: Sâm Apr 21, 2012 9:22

Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti ed a 2-a Tancabesti

Mesaj de florinbrasov »

Vladut Mateianu scrie:
shimanobig scrie:


Multumesc ptr aprecieri Razvan, se poate sa ai dreptate, dar totusi eu cred ca, coconcursurile trebuie sa ramana in limita 150 euro/ pescar......
in sfarsit o mentalitate ok.si la bunu simpt :D
nu e important cat prinzi ,important este sa respecti pescarul de langa tine.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”