„Help for Childrens” caz social comuna Snagov 1-3 iunie 2012

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: „Help for Childrens” caz social comuna Snagov 1-3 iunie

Mesaj de Val »

Nu vreau sa ma bag , chiar daca lumea nu stie , in astfel de cazuri sociale m-am implicat de 2-3 ani si lucrurile nu se fac asa ... Pare un eveniment incropit si facut in graba , iar impactul financiar este dupa cum se vede . Este pacat de munca celor implicati si de eventualul ajutor social .
Il rog pe Vlad , pentru ca nu stiam ca se pot organiza astfel de evenimente venite din afara , pe balta Tincabesti , sa ia legatura cu mine , daca este interesat .
Ultimul eveniment facut de noi , a fost la Magura 9 , 28 echipe , a durat 20 ore si s-au colectat donatii de peste 15.000 lei . Adica pescuitul a fost leit-motiv . Oamenii vroiau sa dea banii astia si atit daca se legau si de 1-2 pesti , era maxim . La Tincabesti , poti face spectacol , depinde cui te adresezi ....
Asta cu toata stima pentru Stefan , la Magura 9 - au prins toare echipele si lumea s-a simtit extraordinar . Si nu m-am ocupat eu strict de asta , dar prin tangenta , derivata samd , putem face oricind si noi , daca balta se deschide pentru astfel de manifestari - GRATIS !
Asa a fost la Magura 9 ... balta gratis - au pescuit 28 echipe si s-au strins bani care au plecat cu TOTII la copii defavorizati .

In plus anumite afectiuni nu au nevoie de plata .. prin lege se pot rezolva prin CASMB , cu maxima finalitate .

Cu stima si cu respect pentru munca voastra .

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: „Help for Childrens” caz social comuna Snagov 1-3 iunie

Mesaj de popescu59 »

Indiferent cit de bine sau nu a iesit evenimentul Vlad Parfene merita multe FELICITARI . Oricit de mare va fi suma strinsa copii care vor beneficia de acesti bani vor multumii tuturor pentru ajutor . Se stie ca lucruri perfecte nu exista ,indiferent de cit de reusit ar fi fost evenimentul erea clar ca vor fi si voci contra .Inca o data Felicitari dl Vlad Parfene si celor care l-au ajutat.

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: „Help for Childrens” caz social comuna Snagov 1-3 iunie

Mesaj de Lukyan »

Val scrie:Nu vreau sa ma bag , chiar daca lumea nu stie , in astfel de cazuri sociale m-am implicat de 2-3 ani si lucrurile nu se fac asa ... Pare un eveniment incropit si facut in graba , iar impactul financiar este dupa cum se vede . Este pacat de munca celor implicati si de eventualul ajutor social .
Il rog pe Vlad , pentru ca nu stiam ca se pot organiza astfel de evenimente venite din afara , pe balta Tincabesti , sa ia legatura cu mine , daca este interesat .
Ultimul eveniment facut de noi , a fost la Magura 9 , 28 echipe , a durat 20 ore si s-au colectat donatii de peste 15.000 lei . Adica pescuitul a fost leit-motiv . Oamenii vroiau sa dea banii astia si atit daca se legau si de 1-2 pesti , era maxim . La Tincabesti , poti face spectacol , depinde cui te adresezi ....
Asta cu toata stima pentru Stefan , la Magura 9 - au prins toare echipele si lumea s-a simtit extraordinar . Si nu m-am ocupat eu strict de asta , dar prin tangenta , derivata samd , putem face oricind si noi , daca balta se deschide pentru astfel de manifestari - GRATIS !
Asa a fost la Magura 9 ... balta gratis - au pescuit 28 echipe si s-au strins bani care au plecat cu TOTII la copii defavorizati .

In plus anumite afectiuni nu au nevoie de plata .. prin lege se pot rezolva prin CASMB , cu maxima finalitate .

Cu stima si cu respect pentru munca voastra .
Val, io sunt mai greu de cap , sigur Vlad Parfene intelege ce spui ... eu inteleg din ce spui ca oamenii carora ne-am adresat si sunt acum pe balta si pescuiesc indiferent de conditii meteo pentru cauza competitiei sau cei care au donat, nu au o conditie anume , de spectacol sau de ce ? Daca scrii sa facem un monument pentru Magura 9, hai !... de ce nu ? Asta in varianta in care stiu sigur ca iti permiti sa nu depinzi de CASMB altfel maximile finalitati pe care stim cu totii ca le-a intreprins cine spui tu a bagat pe destui sub nivelul solului si s-a ales dreak de tot spectacolu ... Traiasca Magura! - si balta si prajitura ...

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: „Help for Childrens” caz social comuna Snagov 1-3 iunie

Mesaj de Val »

Nu ai inteles nimic mai Luciane ....lasa ca i-am explicat eu lui Vlad ieri prin telefon .

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: „Help for Childrens” caz social comuna Snagov 1-3 iunie

Mesaj de gor965 »

popescu59 scrie:Cel mai frumos album de familie , lipseste juniorul sufletul lui Mircea..........:
:D ...aoleu, mai nea Nae, doamna din imagine nu e sotia lui Mircea ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

alin popa
Mesaje: 80
Membru din: Lun Iun 28, 2010 14:23
Puncte: 0
Localitate: DEVA

Re: „Help for Childrens” caz social comuna Snagov 1-3 iunie

Mesaj de alin popa »

bravo organizatorilor acestor evenimente caritabile,bunatatea oamenilor leaga oameni,prietenii,STIMA SI RESPECT pentru fratii PARFENE si pentru pescarii care ii sustin in aceste proiecte...RESPECT BAIETI!! :P :P
Membru fondator CS FREE CARP DEVA

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: „Help for Children” caz social comuna Snagov 1-3 iunie 2

Mesaj de Lukyan »

.
Fişiere ataşate
Resize of clasament FINAL duminica 3 iunie 2012 .jpg
Resize of clasament FINAL duminica 3 iunie 2012 .jpg (159.37 KiB) Vizualizat de 807 ori

Avatar utilizator
Alex Coclet
Mesaje: 241
Membru din: Lun Noi 08, 2010 15:31
Puncte: 0
Localitate: 1 Decembrie Green City

Re: „Help for Childrens” caz social comuna Snagov 1-3 iunie

Mesaj de Alex Coclet »

Se poate pescui de pe Planet ? Stiu ca abia era loc dp Stg Planet. Oricum , ciudat sa se castige dp locuri fara plaur la un concurs de genul asta. Felicitari castigatorilor!

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: „Help for Childrens” caz social comuna Snagov 1-3 iunie

Mesaj de Lukyan »

Raspunsuri la intrebari care inca nu s-au pus :

-Multe alte foto competitie am pus pe Facebook , pentru a pune pe Forumul Crapmaniei mai mult de 3 poze dintr-o singura postare nu este greu dar este mai laborios si nu este timp util sa fac astfel.

-Clasamentul initial era altul la ora incheierii competitiei la ora 9 dimineata - duminica 3 iunie 2012:
Stg scaldatoare 1,
Scaldatoare 2,
Nae & Sec 3,
Bradu 4 si
Stg Gorgan 5.

Din motive care nu le invoc, echipei de pe Stg Gorgan nu i-am adaugat in tabelul general 3 capturi 14,49 - 12,88 - 12, 87. Daca a fost oboseala nu trebuia sa fiu obosit, daca a fost neatentie nu trebuia sa fiu neatent. Doar concurentii de pe lac si echipele la varf implicate pot spune ce s-a intamplat . Eu unul imi cer scuze pentru situatia creata chiar de mine si mai scriu acest post doar pentru ca am fost onorat de Fair Playul echipelor din aceasta competitie de intrajutorare care au donat sumele si au achitat banii competitiei , care au dat totul pe lac, au luptat cu vijelia si ploaia, au tras zi dupa zi si adesea ii gaseam dormind in scaune fie noapte fie zi si sareau doar la sunetul senzorilor. A fost una din competitiile care, in afara de a ajuta cu bani pentru cazurile sociale prezentate mai sus, a avut ca miza dorinta de a fi acolo si a lupta pentru un loc in clasament, castigator este si cel cu cele mai mari capturi dar si cel cu 0 capturi (au fost echipe care nu au dorit sa cantareasca nici una din capturile prezentate pe saltea, iar alte echipe nu au vrut sa isi cantareasca din capturi sub o anumita greutate )

Dupa adaugarea fireasca a celor 3 capturi ale echipei de pe Stg Gorgan clasamentul a devenit :
Stg scaldatoare 1,
Stg Gorgan 2,
Scaldatoare 3,
Nae & Sec 4,
Bradu 5

Pe pontonul 1, echipa Peter Lero, Vali Dumitru si Radu Ionut au mai avut la sac capturile 9,46 - 10,90 - 9,11 ( fata de ce este trecut in tabelul de mai sus cu foto Final Competitie ) , capturi care ca si in cazul altor echipe care au mai avut capturi la sac duminica dimineata, nu au modificat clasamentul la varf.

A fost o competitie facuta frumoasa prin prezenta pescarilor participanti - direct in concurs sau prin donatiile facute.
Fişiere ataşate
Resize of DSC01090.JPG
Resize of DSC01090.JPG (187.17 KiB) Vizualizat de 716 ori

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: „Help for Childrens” caz social comuna Snagov 1-3 iunie

Mesaj de Lukyan »

Pe Planet se poate pescui in stanga si in fata doar in zona a 15-20 metri pana la plaur, si in dreapta 50-70 metri plantat cu barca. Echipa de pe Planet din competitie va poate povesti ce au scapat in afara de capturile pe care le-au pus pe saltea. Este chiar si asa obturat de plaur un loc care tine capturi si fiind capat de stand ofera o oaza de verdeata si liniste.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”