HOBAIA

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vali dumitru
Mesaje: 908
Membru din: Vin Apr 06, 2007 21:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vali dumitru »

@ Val Pangica

Sa-ti traiasca sotia ! Nici prin gand nu mi-a trecut ca tu nu ai fi un pescar corect, si ca ai fi deranjat pe cineva .Din contra te respect ca din cunostintele tale ai mai impartit si la alti pescari. Nu multi fac asta ! Dar i-ti repet ca pescarii incepatori daca i-i inveti prost de la inceput ei asa o sa creada ca se procedeaza la concursuri si o sa avem abandonuri in masa. Prin abandon dai si in organizator.
Valentin Dumitru

mdragos
Mesaje: 37
Membru din: Mar Noi 28, 2006 17:34
Puncte: 0
Localitate: craiova

Mesaj de mdragos »

@val pangica
de ce vrb fara sa stii la ce am dat noi ,poate sa iti confirme si Vladut sau Cezar Bibu(vecin de stand),90 % din pestele prins a fost numai la bile(nu aduse para avion ci facute de noi),si ca sa iti raspund in acelasi fel eu cred ca mai penibil este ce ai facut tu.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@mdragos

Nu stiu cine esti si nici nu ma intereseaza - eu vorbeam de sectorul B , unde realitatea e aia de care iti spun eu - cred ca e destul de explicita postarea .
Si nici nu am probleme cu pescarii ci cu genul de competitie mamut cu dezechilibre MAJORE intre 80 % din standuri si citeva locuri EXCELENTE .
Si daca esti la primele concursuri din viata ta , te asigur ca acest noroc pe care pesemne l-ai avut la CC , nu-l vei avea des in viata ta competitionala . Atunci sa scrii !

Nu vreau sa fiu rau dar daca ti-ai facut si singur bilele nu faci decit sa-mi dai dreptate ca s-a prins crap la orice nada , pe unele zone din balta !
Ultima oară modificat Mar Iun 12, 2007 21:09 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

mdragos
Mesaje: 37
Membru din: Mar Noi 28, 2006 17:34
Puncte: 0
Localitate: craiova

Mesaj de mdragos »

"Asta nu confirma decit penibilitatea intrecerii in care unul ca Garcea prinde mai mult decit Vladeanu ! "
ce intelegi tu din aceasta fraza ?

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

mdragos scrie:"Asta nu confirma decit penibilitatea intrecerii in care unul ca Garcea prinde mai mult decit Vladeanu ! "
ce intelegi tu din aceasta fraza ?


Pai ce ai inteles si tu - ca dezechilibrele au fost majore , intre anumite standuri din diferite parti ale baltii si ca localizarea a reprezentat 99 % din succesul pescuitului . Ai alta parere ?

mdragos
Mesaje: 37
Membru din: Mar Noi 28, 2006 17:34
Puncte: 0
Localitate: craiova

Mesaj de mdragos »

@val pangica
de ce vrb fara sa stii la ce am dat noi ,poate sa iti confirme si Vladut sau Cezar Bibu(vecin de stand),90 % din pestele prins a fost numai la bile(nu aduse para avion ci facute de noi),si ca sa iti raspund in acelasi fel eu cred ca mai penibil este ce ai facut tu.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Imi pare rau ca s-a ajuns la jigniri si vorbe grele, sper ca numai tensiunea si soarele din timpul concursului sa fi fost de vina !
iata si parerea mea despre cele discutate aici .

@vali vopsea vs. darius

Va respect pe amandoi ca pescari, consider ca ambii faceti parte din elita carpfishingului romanesc. E pacat sa va certati aiurea, consider ca nici unul nu aveti temei legal in acuzatii, puneti-va fiecare in locul ceilulalt !
Vali, problema cu abandonul la concursuri este mult mai veche, cred ca stii ca sunt printre primii care am fost deranjat de acest aspect si de faptul ca concurentii nu stau pana la sfarsit sa ii stranga mana celui care ia batut !
Dar de aici pana la al scoate pe Darius tap ispasitor este o cale foarte lunga, te asigur ca acest abandon nu il caracterizeaza, Darius este prin definitie un luptator ! Sa sti ca eu l-am inteles acum, la fel si pe Val (apropo Val, ai luat ceva ? :D cu bilele lui Nitu ? :roll: :wink: ) pentru ca este groaznic sa stai in soare cateva zile si sa asisti neputincios la cum prind altii peste....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

mdragos
Mesaje: 37
Membru din: Mar Noi 28, 2006 17:34
Puncte: 0
Localitate: craiova

Mesaj de mdragos »

dar asta se intampla la toate concursurile,nu pot fi egale toate locurile

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@Val

Iar vorbesti in necunostiinta de cauza ! Mugur(garcea cum ii spui tu) este mult mai pescar decat crezi tu ! Asta iti pot confirma eu, care am pescuit impreuna cu el, si vei vedea ca pana va castiga primul concurs nu va mai fi mult !
DragosM, este partenerul lui pe care il respect si il stimez la fel de mult, atat ca pescar cat si ptr faptul ca a fost promotorul miscarii catch & release in Craiova ! Si asta acum cativa ani, cand inca portbagajele unora dintre noi inca mai miroseau a peste ! :roll: :wink:
Au pescuit cu boilesuri facute de ei in proportie de 100% si au pierdut demn(si deliberat) fara sa intre in crize si sa faca ceea ce a facut aproape toata balta .Adica sa caute prin sat si prin magazine porumb uscat si alte prafuri, pe care sa le arunce la disperare in apa in speranta ca vor prinde ten !
Ptr. asta, tot respectul meu. Bravo lor !

Cat despre Daciada si afirmatiile ulterioare, cred ca iar jignesti gratuit niste oameni care au incercat sa fac ceva bun, fara sa aiba nici o obligatie(ma refer la cei care am facut standurile), poate daca ai fi dat si tu o mana de ajutor n-ai mai fi vociferat....(vezi ca n-au fost 66 de echipe si nici 20 m intre standuri...si daca ar fi fost asa, ar fi fost la toata lumea egal sau nu conteaza ?)
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Val
Daca nu ai stiut Garcea a pescuit exclusiv la bile.. Poate daca era Andrei acolo prindea mai mult. Garcea nu a prins decit trei sute si ceva de Kg.
Pe sectorul ala nenorocit de B s-a prins 1500Kg. de peste.
Oare cine lo fii prins ca tu nu.

Acum devi penibil tu. Cum poti sustine ca 80% din standuri au fost proaste cind s-au prins 8 TONE de peste.
Incerci sa-ti motivezi neputinta debitind numai timpenii.
Pai la concursurile mamut nu mai vi, la Tincabesti nu vi ca e prea mic la Dirvari prea scump, inca nu s-a inventat concursul care sa-ti vina tie ca o manusa.
Cine poarta vina ca s-a prins peste la orice bile, dupa cum remarci tu, mai putin la cele aduse de peste mari si tari?
Eu zic sa schimbi strategia. Nu mai venii la concursuri si lasa fraierii sa se intreaca.
Tu testeaza bile aduse prin posta si poate descoperi si cu ce se prinde amurul ca tot e admis in concurs. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”