HOBAIA

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu Maeste, Mugur a pescuit acum cu bile facute de manuta lui, pe cele de la Andrei le tine ptr Tancabesti ! :D Stie el ce stie, vrea sa castige Openul !
Dar pot sa te asigur ca reteta lui este minim 80 % din ce face Andrei... :wink: :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
vali dumitru
Mesaje: 908
Membru din: Vin Apr 06, 2007 21:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vali dumitru »

@ Vladut

Eu personal nu am nimic cu Darius, nici macar n-am schimbat doua vorbe cu el si nici nu-mi aduc aminte sa fi schimbat el vorbe cu mine. Daca citesti mai sus ai sa vezi ca Darius a-nceput cu acuzatii la adresa mea, eu doar am spus ce ma deranjeaza fara sa dau nume. Din partea mea subiectul este inchis.
Valentin Dumitru

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Vladut
Pai si eu am spus altfel?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Vladut

sa arunce cu pietre cel fara de pacat... :lol: :lol: :lol: ce-ai facut tu la Tancabesti anul trecut cand veneau sacii de porumb unul dupa altul, la un stand...nu spun care, dar erau acolo unul blond si doi bruneti :lol: :lol: :lol: l-ai mai inebunit si pe Maimutoiu Mic, de arunca si el cu porumb de-i venea lui Andrei sa-si ia campii... pai vezi, asa faci si cu alcoolul, de nu mai poate omul sa ia una mica pe balta...sau mai multe :lol: :lol: :lol: asa cum fac eu, cum faci tu, cum fac si altii, dar noi cel putin nu deranjem pe nimeni.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Ovidiu Tutomir
Mesaje: 29
Membru din: Mar Iul 05, 2005 11:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ovidiu Tutomir »

Va rog sa ma lamuriti si pe mine:
Este mai putin pescar cel care prinde ten la porumb decat cel care prinde crap la bile?
Va intreb asta si va atrag atentia asupra urmatoarelor aspecte:
- munca e la fel sau poate chiar mai multa la ten
- exploatarea locului inseamna, dupa parerea mea, sa produci maximum de cantitate de peste din speciile punctate si nu sa te incapatanezi sa faci un pescuit pe bile pentru ca nu te "demiti" sa pescuiesti cu porumb
- intr-o competitie te duci sa castigi alfel nu ai ce cauta acolo! Si daca tot te duci ai face bine sa te duci pregatit !

PS Mi-ar fi placut sa pescuiesc pe bile de 120RON kilu' ca tot aveam vreo 30 de kg, da' ce sa fac daca la "invitatia la masa" a raspuns tenul?
Ovidiu Tutomir - APCR

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ovidiu, departe de mine gandul de a-i subestima pe cei care au pescuit la ten ! Imi pare rau ca nu am avut ten in zona mea, altfel te asigur ca ne luptam de la egal la egal. Am prins multe TONE de ten la viata mea, ceea ce ma face sa cred ca sunt printre cei mai buni pescari de ten din tara, lucru pe care sper sa-l demonstrez la calificari...
Stiu ce munca e si ce diferenta poate face nada.
De aceea te felicit ptr efortul depus si ptr rezultatul obtinut.

Dar sa nu uitam ca sunt pescari care "stiu" sa pescuiasca DOAR la ten.... :roll: :oops: Astia vreti sa reprezinte Romania ? :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Ovidiu Tutomir
Mesaje: 29
Membru din: Mar Iul 05, 2005 11:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ovidiu Tutomir »

Vladut,
Eu imi doresc sa reprezinte Romania pescari care sa nu aiba snobisme inutile (imi cer scuze pentru duritatea si precizez ca nu atac si nu fac referire la nimeni) si sa foloseasca nada potrivita la momentul potrivit astfel incat sa aduca AURUL in Romania.
Ovidiu Tutomir - APCR

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Mesaj de ZABELEA »

Nea Cornele pe sectorul B s-au prins 1180 kg de peste.Daca scazi 515 ale primului loc de sector raman 665 kg la 20 de echipe.Media este de 33 kg de echipa in 94 de ore.Cam un kg de peste la 3 ore.Foarte tare.
Din motiv de fair-play am ramas pana la final dar mai bine plecam acasa ca nu ma apreciaza nimeni mai mult ca am stat pana la sfarsit.Sectorul B a fost de tot cacatu.
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Bravo Mitzane - uite ca la matematica nu m-am gindit . Asta a fost realitatea pentru un numar de vreo 20 echipe .
Cind prinzi e usor sa spui ca e super OK . Cind te uiti lung pe garla cite 36 ore atunci iti vine dracii .
Dar Maestreul nu intelege chestia asta ca e invatat sa se uite lung . :lol: :lol: :lol: :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

mdragos scrie:dar asta se intampla la toate concursurile,nu pot fi egale toate locurile
Imi cer scuze ca am dat exemplul vostru dar tot Cornel m-a intaritat .

A venit de vreo 2 ori in stand la noi si i-am mai zis si noi din nemultumiri , iar el ii tot dadea intr-una cu fraza -
"Bai ai vazut ce prind Garcea ( Mugur ) si Marius Nicolae?" de parca asta a fost scopul acestui concurs , sa prinda aceste 2 echipe . Devenise un leit motiv de bucurie pentru Maestru . Adica pe noi fierbea camasa si el avea chef de comparatii .

De aici mi-a ramas acest exemplu in cap . Altfel nu va cunosc si nu imi pot da cu parerea despre cineva pe care nu il stiu . Imi cer scuze inca o data !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”