INTREBARI CONCURS PELICANUL-DARVARI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Victor Oana

am citit mai cu atentie premiile de la concurs . Sa inebunesc daca am inteles cum se acorda si asta fara misto . Zi-mi si mie asa pe indelete cum se premiaza concursul . Te asigur ca intreb serios . Mersi !

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Val
Premiul 1 =400.000.000.lei pentru cea mai mare cantitate de peste prins indiferent de sector -locurile 1-70
Premiul1 =200.000.000.lei pentru cea mai mare cantitate de peste prins de la locurile 1 la 36 [de la pod Tamadau pana la mine la casa ]
Premiul 1 =100.000.000.lei pentru cea mai mare cantitate de peste prins de la loccurile 37-70 [de la mine de la casa in dreapta]
Premiul pentru cel mai mare crap =100.000.000.lei
Nici un premiu nu se cumuleaza ,astfel ca nici un pescar nu poate lua mai multe premii,.Daca unul din concurenti are un premiu si captura nu poate lua decat premiul,captira revenindu-i urmatorului pescar care a prins pestele.Daca unul din pescari are un premiu nu poate lua si premiul unuia din sponsori,premiul revenindu-i urmatorului pescar din sector.
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

iar n-am baut lapte dimieata :oops:
sa fie mai clar:

daca o echipa castiga cu cea mai mare cantitate de pe locul 40, ia numai 40.000 ron si urmatoarea echipa de pe sector ia 10.000 ron.
corect?
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ce am inteles eu - daca cineva ia cel mai bun scor pe tronsonul spre Tamadau - ia 200 milioane . Daca cumva are si cea mai buna cantitate din concurs de duce la 400 mil si lasa cele 200 la locul 2 pe sectorul lui ? Daca are si captura - o lasa si pe asta la cel cu captura nr 2 din intreg concursul ?
Ce facem cind pe sectorul spre Tamadau cineva castiga sectorul - ia 200 mil - nu e bun pentru locul 1 la general dar are captura . Ia premiul de sector de 200 mil si lasa captura mai departe - pentru toti participantii indiferent de sector ?
Mie mi se pare buna explicatia matale dar vreau sa vad daca am inteles bine . NICI UN PREMIU NU SE CUMULEAZA ! - asta se pare ca e cheia distribuirii premiilor .
Dar de ce e diferenta asta intre sectorul Tamadau si celalalt sector ?
Cite sectoare vor avea premii de la sponsori ?

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Vali Vesa
I-ti merge mintea si fara lapte :lol: .Raspunsul este DA.

Val
Din rezultatele celor doua concursuri cat si din ce sa prins tot sezonul trecut rezulta ca sectorul Tamadau este mai putin productiv decat celalalt sector . Prin urmare tinand cont si de sugestiile tale :lol: :lol: cat si ale mai multor concurenti am hotarat stimularea concurentilor cu acest premiu cu toate ca eu sunt adeptul unui singur premiu [700.000.000.lei]
Sponsorii de sector sunt in numar de 8[opt]si anume
ARROW
AQUAMANIA
CASA PESCARULUI
CAPTAIN HOOK
BIG-FISH
GIPO
ENERGOFISH
TRABUCCO
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Victor Oana

de ce radeti cind spuneti ca "urmare sugestilor tale" - v-am vrut raul sau v-am dat o parere cu care sa puteti schimba ceva in bine in pescuitul pe Darvari !???
Din pacate multi sunt pupincuristi Nea Victore , nu au curajul asta sa-ti zica ce si cum s-ar putea imbunatati . Eu nu am avut "discutii" cu matale vreo 1/2 an si uite ca pina la urma ai tinut cont de pararea mea . Nu te uita ca 50 % din "prietenii matale " nu inteleg ce li se intimpla si ce de la pescuitul crapului ! Asta la modul serios !

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

intrebare pt domnul Oana
arbitrii cind trebuie sa soseasca pe balta cel mai tarziu?

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

Val Pangica jr scrie:@Victor Oana

am citit mai cu atentie premiile de la concurs . Sa inebunesc daca am inteles cum se acorda si asta fara misto . Zi-mi si mie asa pe indelete cum se premiaza concursul . Te asigur ca intreb serios . Mersi !
Ce faci Val te pregatesti sa castigi Darvariul si iti faci socoteala sa sti cat iei? :roll: :lol:
Dan N.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Marti 16 mai ora 9 dimineata.
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Poteras

ti-a mai zis si Vladut ca faci glume proaste . Acum ca sa iti raspund - eu intreb sa fie clar pentru voi - vizitatorii . Mie personal si la inca vreo 20 pescari de aici le este mai simplu sa il sune pe Dl. Oana decit sa-i scrie pe Forum .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”