LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP Ed. XIX 5-8 MAI 2016

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP Ed. XIX 5-8 MAI 2016

Mesaj de petre iulian »

Echipa completa :

27.C.S. Green Lake: Dan Stoica+Iulian Petre+George Alexandru

factura o vrem pe club si aveti datele clubului :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP Ed. XIX 5-8 MAI 2016

Mesaj de petre iulian »

Navis Carpo scrie:
Daniela scrie:Daca se depasesc cele 40 de standuri avute in vedere initial, se va introduce si sectorul A in competitie.
Pentru un concurs echilibrat (si probabil toata lumea ar fi de acord) va propun varianta "cantitate+calitate (10 pesti)" cu punctaj pe fiecare sector si premii la general, iar in caz de egalitate sa primeze "calitatea".
In felul acesta puteti folosi toate cele trei sectoare indiferent de numarul de echipe.
Altfel, e clar ca sectorul C va avea toate sansele sa dea intreg podiumul.
-------------

Corect ..(eu zic ca cantitatea sa primeze in caz de egalitate sa impacam `spiritele )daca va uitati la ultimele concursuri inclusiv CN-ul, standurile de pe sectorul C fac cantitatea mai mare fata de A si B . Fiecare sector pe balta este influentat foarte mult de directia vantului si nu sunt echilibrate sectoarele intre ele ..... si `lupta este inegala in aceasta situatie . Sunt patit anul trecut tot Rig-primavara cand am picat pe A si cum nu a batut vantul favorabil ne-am uitat la balta si cei de pe C-uri prindeau in `draci :D
Poate mai citesc si alti pescari `patiti ca mine .....si dau un ok pentru aceasta mica modificare in regulament :wink:

o zi buna :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP Ed. XIX 5-8 MAI 2016

Mesaj de Bogdan Dragan »

Carp United 3

Nici noi nu suntem de acord cu schimbarea din cantitate in calitate-cantitate.
Este un concurs de pregatire pt CN. Clasamentul trebuie sa fie doar pe cantitate!

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP Ed. XIX 5-8 MAI 2016

Mesaj de Neacsu Mircea »

Abbara nu este de acord cu introducerea Calitati
Vice Campion National 2014

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP Ed. XIX 5-8 MAI 2016

Mesaj de Stefan B »

Din pacate nu pot participa la acest concurs, datorita problemelor de servici dar vreau sa va atrag atentia ...ca cu 2 sectoare ...cu premii la general ...e dezechilibrat ...

Anu trecut ... Cupa Rig ( ca si antrenament pt CN) a fost pe A-uri, ca nu am fost mai multi ...dar acum doi ani a fost pe 2 sectoare A si C .....m-am luptat degeaba in "c"-uri ...si m-am chinuit de pe un loc deosebit, C 15 sa castig sectorul C ....ca toate locurile la general au fost Din A-uri ...si credeti-ma e frustrant ...ca tu doar atat peste aveai ...in fata ...

http://www.crapimari.ro/Clasament_crapimari-1-539.html

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP Ed. XIX 5-8 MAI 2016

Mesaj de Dan Mitranescu »

O propunere pentru echilibrarea sectoarelor ( ... de pescar de CN :) ) este sa se desfasoare pe loturi de doua echipe. Una pe B si una pe C. Clasament pe puncte. :wink:

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP Ed. XIX 5-8 MAI 2016

Mesaj de petre iulian »

Stefan B scrie:Din pacate nu pot participa la acest concurs, datorita problemelor de servici dar vreau sa va atrag atentia ...ca cu 2 sectoare ...cu premii la general ...e dezechilibrat ...

Anu trecut ... Cupa Rig ( ca si antrenament pt CN) a fost pe A-uri, ca nu am fost mai multi ...dar acum doi ani a fost pe 2 sectoare A si C .....m-am luptat degeaba in "c"-uri ...si m-am chinuit de pe un loc deosebit, C 15 sa castig sectorul C ....ca toate locurile la general au fost Din A-uri ...si credeti-ma e frustrant ...ca tu doar atat peste aveai ...in fata ...

http://www.crapimari.ro/Clasament_crapimari-1-539.html
--------------------
Anul(2015) trecut a fost pe 2 sectoare ca am participat si eu :wink: ...de data asta C-urile au facut legea primele 5 locuri :lol: :lol: Am picat exact invers la ambele concursuri (2014-2015) exact pe sectorul unde nu sa prins bine ...am zis ca sunt patit :lol:

uite aici dar sorteaza la clasament pe General http://www.crapimari.ro/Clasament_secto ... 1-680.html

daca se vrea la `bulan si la `oala sa castige cel mai norocos la extragere asta este ... macar premii separate ca anul trecut :oops: :oops: .

Macar studiati putin clasamentele sa vedeti daca `zic bine .... :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP Ed. XIX 5-8 MAI 2016

Mesaj de Stefan B »

petre iulian scrie:
Stefan B scrie:Din pacate nu pot participa la acest concurs, datorita problemelor de servici dar vreau sa va atrag atentia ...ca cu 2 sectoare ...cu premii la general ...e dezechilibrat ...

Anu trecut ... Cupa Rig ( ca si antrenament pt CN) a fost pe A-uri, ca nu am fost mai multi ...dar acum doi ani a fost pe 2 sectoare A si C .....m-am luptat degeaba in "c"-uri ...si m-am chinuit de pe un loc deosebit, C 15 sa castig sectorul C ....ca toate locurile la general au fost Din A-uri ...si credeti-ma e frustrant ...ca tu doar atat peste aveai ...in fata ...

http://www.crapimari.ro/Clasament_crapimari-1-539.html
--------------------
Anul(2015) trecut a fost pe 2 sectoare ca am participat si eu :wink: ...de data asta C-urile au facut legea primele 5 locuri :lol: :lol: Am picat exact invers la ambele concursuri (2014-2015) exact pe sectorul unde nu sa prins bine ...am zis ca sunt patit :lol:

uite aici dar sorteaza la clasament pe General http://www.crapimari.ro/Clasament_secto ... 1-680.html

daca se vrea la `bulan si la `oala sa castige cel mai norocos la extragere asta este ... macar premii separate ca anul trecut :oops: :oops: .

Macar studiati putin clasamentele sa vedeti daca `zic bine .... :wink:

Da Iulica, asa e ..... Am ramas eu cu impresia gresita ......

Daniela
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 315
Membru din: Lun Oct 08, 2012 13:25

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP Ed. XIX 5-8 MAI 2016

Mesaj de Daniela »

C_Alexandrescu scrie:Buna sera!
Punctul de vedere exprimat anterior este foarte corect. Corbu este un lac cu disproportie vadita de valoare intre sectoare. In consecinta, ar fi foarte util ca premiile sa fie acordate pe sectoare si nu la general.
De altfel, regulamentul la care se face vorbire in prima pagina si care poate fi descarcat de pe site mentioneaza foarte clar la pct.46 "clasamentul final se va intocmi pe fiecare sector (...).
Buna ziua,
Cred ca v-ati uitat la alt regulament. Aveti aici link-ul corect http://www.crapimari.ro/Regulament_crapimari-1-746.html

Daniela
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 315
Membru din: Lun Oct 08, 2012 13:25

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP Ed. XIX 5-8 MAI 2016

Mesaj de Daniela »

Nr Echipa
1 Club Crap Corbu CCC-echipa 1: Florin Carstocea+Cristi Voicu+Costica Popescu
2 Club Crap Corbu CCC-echipa 2: Vali Darie+Cezar Enescu
3 Club Crap Corbu CCC-echipa 3: Fane Fasie+parteneri
4 Club Crap Corbu CCC-echipa 4
5 Carping Club - echipa 1
6 Carping Club - echipa 2
7 Carping Club - echipa 3
8 Carping Club - echipa 4
9 Carping Club - echipa 5
10 Club Tomis Carp: Nitu Teodor Stefan + parteneri
11 Baboieru+parteneri
12 WLC Carp: Virgil Zait+Dragos Sinca+Cristi Vaileanu
13 X-treme Baits: Marian Constantin+partenerii
14 Carp United - echipa 1
15 Carp United - echipa 2
16 RB Baits - Radu Badica+partenerii
17 Razvan Nafornita+partenerii
18 WLC Carp 2
19 Senzor: Dan Mitranescu+partenerii
20 Club Tomis Carp: Sava Cosmin+Urziceanu Cosmin+Marius Sarbu
21 Ceaun Carp Team
22 Amaritei Florin+Andrei Amaritei +partener
23 ABBARA CARP TEAM 1
24 ABBARA CARP TEAM 2
25 ABBARA CARP TEAM 3
26 ENERGY CARP 1
27 C.S. Green Lake: Dan Stoica+Iulian Petre+George Alexandru
28 ENERGY CARP 2
29 Gabriel Sarbu+Laurentiu Sarghie+Madalin Olariu
30 Team CARPiK-Odessa-Ukraine: Volodymyr Tkach+Marynov Alexander
31 Team RK Odessa-Odesa-Ucraina: Polishchuk Sergii+Gorbachova Nataliya+Poltavchenko Viaceslav.
32 Team "Piranha"-Odesa-Ucraina: Lushchenko Vitalii+Ivanov Ruslan+Soloshchuk Oleg.
33 De "Olvia Carp"-Voznesensk-Ucraina: Victor Kusyk+Vitalii Balabushko+Savinets Oleksandr

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”