LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.201

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de oanavictor »

intrebari care nu au primit raspunsuri pana acum

1 ce greutate a avut pestele ......daca a avut +10 trebuia cantar suplimentar cerut iar daca a avut mai putin de 10 de ce a fost cerut cantar suplimentar ?
2 pestele a fost trecut pe foaie sau nu .......a influentat sau nu rezultatul final ?
3 de ce gabi calota nu a anuntat abaterea si sanctiunea ?
4 ce la determinat pe gabi calota sa anunte abaterea dupa 2 zile ?
5 de ce nu sa facut contestatie de nici o echipa si sa asteptat tacit terminarea concursului ,desii se stia de vineri ca exista abaterea ?
6 daca echipa in cauza se stia nevinovata de ce a acceptat un premiu mai mic ?
7 a fost stipulat in regulament ca un peste mort costa 1000 de euro ?de ce a acceptat echipa aceasta penalizare daca se considera nevinovata ?
8 cine a propus aceste penalizari si cine a fost de acord cu ele ....?sa opus cineva ?
9 exista vreun proces verbal cu motivarea acestor hotarari si de cine este redactat si semnat ?
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de cornelserbu »

Ungureanu Bogdan scrie:nu va mai dati cu parerea mai ales cei care nu au participat!!!
nu cred ca este cel mai bun indemn...pe forum fiecare isi da cu parerea cand vrea si mai ales fara aprobarea unui alt user...cred ca ar trebui sa mai reflectezi si tu la ce scri, doar daca ai reusit sa descoperi apa calda in concursul asta la care ai participat si...n-ai spus la nimeni :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

ENERGY CARP
Mesaje: 77
Membru din: Sâm Apr 12, 2008 10:46

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de ENERGY CARP »

Rep scrie:Referitor la cazul c 25
1Regulamentul dupa care am fost judecati,este al SC RIG SERVICE ,eu am platit organizatorului SCClubCorbu(nu ai vazut asta domnule Vladeanu
2Am fost judecati dupa art 10 gresit onorata comisie,acesta se refera laimterpretarea data de Mitranescu(bravo Dane ,invata-i si pe mondialii astia regulamentul.Trebuia sa fim incadrati la art43 peste letargic.
3Fapta a fost comisa intre cintarul 2-3 cind eram pe locul12 (nu eram). un pericol.
4Sanctiunea transmisa de arbitru a fost Avertisment verbal - si eliminare la urmatoarea abatere.5
5Nu mi s-a prezentat contestatia Calota a primit oinformare prin care se punea presiune pe el sa ia odecizie radicala-rusine!
6Cit tupeu poate avea onorota comisie sa ne ia50%din premiu +premiul lor.Rusine!7
7Opinia mea : -Calota nevinovat a actionat sub presiune.
-Comisia o rusine a pescuitului rominesc
-Noi am actionat coform regulamentului,si niciodata nu voi pescui linga un hoit asa cum ni s-a sugerat car fi mai bine
VALI MARTOIU
VICECAMPION NATIONAL 2008
CAMPION NATIONAL 2012
CAMPION MONDIAL 2012

ENERGY CARP
Mesaje: 77
Membru din: Sâm Apr 12, 2008 10:46

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de ENERGY CARP »

AVETI DREPTATE DOMNULE REPCIUC SANTEM O RUSINE A PESCUITULUI ROMANESC
VALI MARTOIU
VICECAMPION NATIONAL 2008
CAMPION NATIONAL 2012
CAMPION MONDIAL 2012

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.201

Mesaj de pharaoh »

Rep scrie: Cind a venit arbitra am scos sacul pestele misca ,l-am pus pe saltea,a mai miscat dintr-o aripioara apoi a murit.
Emotionant :cry:
Marius Sârbu

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Nu înțeleg de ce atâta polemică. Sunt acuzați cei care au avut intenții bune, si au si pierdut bani în detrimentul vostru, a celor care acuzați. Dacă nu va venea gândul bun cu echipa națională la CM , probabil ca rămâneati fără bani. Si probabil ca asa era corect. Nu stiu de rezultatele voastre, dar stiu ca ati jignit niste campioni naționali si mondiali, sau oameni cu nume greu în carp-fishingul românesc. După ce că ati beneficiat de bunătate...vorba romanului: nici o faptă bună nu rămâne nepedepsită.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

MSZ
Mesaje: 41
Membru din: Mar Ian 19, 2016 14:56

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de MSZ »

Eu zic ca toata lumea de aici nu a inteles mesajul. Problema nu este interpretarea regulamentului sau a unui peste mort ....care s a tot intamplat, problema mare este ceea ce s-a intamplat la sfarsit si cum s-au inteles ei sa faca premierele pe banii celorlalti participanti! Tie iti dau cinci lei eu iau 3 la balta dam 10 si e ok! Bravo!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de oanavictor »

pharaoh scrie:
Rep scrie: Cind a venit arbitra am scos sacul pestele misca ,l-am pus pe saltea,a mai miscat dintr-o aripioara apoi a murit.
Emotionant :cry:
cred ca tocmai atunci sau terminat bateriile .......au fost consumate !
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

fredd
Mesaje: 113
Membru din: Mie Aug 17, 2011 14:02

Re:

Mesaj de fredd »

surgeon scrie:Decizia a fost luata după ce au fost consultati mai multi pescari cu experienta. Cred ca a fost o soluție de compromis, mai ales ca erau multi bani în joc. Ce sa zic...conceptul concursului este foarte bun, cu echipe participante de mare valoare.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Deci asta e foarte tare : "Oranizatorii US Open impreuna cu Comisia si Arbirtri se duc sa il consulte pe Federer si pe Nadal daca se impune eliminare lui Djokovic ca a scuipat pe teren, daca flegma era doar cu saliva nu se impunea penalizare, dar Djokovic este un tip cu experienta si sigur a scuipat cu muci"
parca ma uit la parlamentul Romaniei si la dragi nostrii conducatorii :lol:
Campeon del Mondo at Titirobil 2010/ 2012/2013
Campeon Olimpico /2012/2016/2020

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: LACUL CORBU-CUPA RIG LA CRAP ED.XX - CALITATE 17-21.08.2

Mesaj de oanavictor »

oanavictor scrie:intrebari care nu au primit raspunsuri pana acum

1 ce greutate a avut pestele ......daca a avut +10 trebuia cantar suplimentar cerut iar daca a avut mai putin de 10 de ce a fost cerut cantar suplimentar ?
2 pestele a fost trecut pe foaie sau nu .......a influentat sau nu rezultatul final ?
3 de ce gabi calota nu a anuntat abaterea si sanctiunea ?
4 ce la determinat pe gabi calota sa anunte abaterea dupa 2 zile ?
5 de ce nu sa facut contestatie de nici o echipa si sa asteptat tacit terminarea concursului ,desii se stia de vineri ca exista abaterea ?
6 daca echipa in cauza se stia nevinovata de ce a acceptat un premiu mai mic ?
7 a fost stipulat in regulament ca un peste mort costa 1000 de euro ?de ce a acceptat echipa aceasta penalizare daca se considera nevinovata ?
8 cine a propus aceste penalizari si cine a fost de acord cu ele ....?sa opus cineva ?
9 exista vreun proces verbal cu motivarea acestor hotarari si de cine este redactat si semnat ?
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”