LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de pharaoh »

Pai daca a fost vorba de la inceput de doar doi membri si era o caracteristica a concursului, impreuna cu perioada de 48 de ore...de ce s-o schimbam pe parcurs? Desi, daca ma intrebi pe mine, eram de acord cu 3 persoane, de la inceput. In aceeasi taxa, bineinteles. Ar fi insemnat costuri mai mici pentru ca se imparteau la 3. Venind dupa ce s-au achitat toate avansurile si s-au facut planuri, calcule, strategii...pare un pic inoportuna modificarea. Dar iar vorbim discutii. Tu esti organizator si decizia iti apartine.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de Dan Arghirescu »

In aceeasi taxa este imposibil Marius. Singura cheltuiala la care nu intra cel de-al 3 mebru este partea de arbitraj.
Modificarea a aparut ca urmare a cererilor insistente de a fi cate 3 membrii pentru cheltuieli mai reduse pentru nada si de a fi cat mai liberi la socializare.

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de pharaoh »

Au mai fost cereri si doleante care nu s-au luat in seama. Poate nu au fost destul de insistente :).
Marius Sârbu

iulian staicu
Mesaje: 186
Membru din: Lun Ian 10, 2005 15:20
Puncte: 0
Localitate: constanta

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de iulian staicu »

Dan Arghirescu scrie:Iulian te deranjeaza/incurca cu ceva al 3-lea membru?
Da , s-a strigat initial 2 pescari , s-au platit avansurile deci implicit s-au acceptat prevederile regulamentului afisat si apoi ne sucim ca de costuri cu nada prea mari , ca nu avem cum sa socializam (apropos despre ce socializare este vorba , la final ca sunt 2 sau 3 este egal , in timpul brailei ce conteaza ca sunt 2 sau 3 daca vreau sa ciocnesc un pahar cu Cezar care este pe B-uri si eu pe C-uri , ce fac sar gardul sa pot ajunge , .... cu vecinii de stand ca sunt 2 sau 3 in echipa nu este o problema de a bea o bere ). daca la o intrecere de 48 de ore la calitate este nevoie de 3 in echipa , ce faci la concursuri de mai mult de72 de ore la cantitate ai echipa de 6 , 8+1 carmaci .


IS
ccc corbu constanta

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de Dan Arghirescu »

Pentru cei care vor extrage Sectorul C va fi mai greu de mers dintr-un stand in celalalt in comparatie cu sectorul B, cat de mers de pe B pe C si invers...bautura si apoi volan..decizia fiecaruia. Iulian tu stii ca se poate circula intre sectoare si nu cred ca va fi o exceptie de aceasta data...
Multi au transmis ca vin la relaxare si la voie buna si asa au justificat "necesitatea" de 3 membrii.
Daca sunt multe echipe care vor dori acest lucru (minim 15), adica o majoritate, atunci vom adopta o astfel de varianta. Momentan cred ca ar fi mai corect sa facem o lista de intentie pentru 3 membrii/echipa si mai apoi sa facem plata. Daca nu sunt minim 15 echipe pentru varinata de cate 3 atunci aceasta varianta pica!

Primul loc de la WLC Este luat de echipa Nevin Emurla si al doilea loc liber il rezerv eu pentru ing. Nelu Gheorghiu.
Ultima oară modificat Mie Sep 03, 2014 13:33 de către Dan Arghirescu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
otto_ph
Mesaje: 417
Membru din: Mie Feb 29, 2012 12:33
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de otto_ph »

Trebuia totusi sa ramana conform regulamentului afisat la inceput ( nr. echipe, nr. membrii echipa, facilitati, etc. ), ce o tot dam de gard cu al trei-lea, cu 150 lei, cu alte doleante, rugaminti, cereri , solicitari. Daca doreste careva ai cedez locul meu. Discutam pe MP sau la telefon..........,ma duc la guvizi! :oops:
Viata este de unica folosinta, n-o cauta la 38!

- Otto Fishing Team -

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de Dan Arghirescu »

Decizia celor de la WLC de a nu se mai prezenta la acest concurs nu este legata de acesta modificare! Chiar mai mult WLC ofea un VOUCHER DE 500 RON pentru acest concurs. La acest premiu se mai adauga inca 2 premii oferite de alti doi sponsori, un voucher de 400 ron si alt premiu in valoare de 690 ron (690,00 Lei
Sonar Dual Cone Lowrance Elite-3X).

In aceasta seara am sa revin cu detalii suplimentare!

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de Dan Draguloiu »

D-nul Arghirescu, am sesizat o greseala cand am citit regulamentul si am observant ca la sectiunea SANCTIUNI a-ti trecut printre alte puncte ca eliminate din concurs si punctul 21 dar nu aveti trecute in regalement decat 20 de puncte ca reguli.
Cred ca totul sa fie clar sa punctati in dreptul aliniatului punctul 21.
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

lorenzo_n
Pescar de competitie
Mesaje: 306
Membru din: Dum Apr 15, 2012 4:45
Puncte: 0
Localitate: navodari

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de lorenzo_n »

iulian staicu scrie:
Dan Arghirescu scrie:Iulian te deranjeaza/incurca cu ceva al 3-lea membru?
Da , s-a strigat initial 2 pescari , s-au platit avansurile deci implicit s-au acceptat prevederile regulamentului afisat si apoi ne sucim ca de costuri cu nada prea mari , ca nu avem cum sa socializam (apropos despre ce socializare este vorba , la final ca sunt 2 sau 3 este egal , in timpul brailei ce conteaza ca sunt 2 sau 3 daca vreau sa ciocnesc un pahar cu Cezar care este pe B-uri si eu pe C-uri , ce fac sar gardul sa pot ajunge , .... cu vecinii de stand ca sunt 2 sau 3 in echipa nu este o problema de a bea o bere ). daca la o intrecere de 48 de ore la calitate este nevoie de 3 in echipa , ce faci la concursuri de mai mult de72 de ore la cantitate ai echipa de 6 , 8+1 carmaci .


IS
Corect Iulian, nu mai vb de socializare pe doua sectoare!..

SavaCarpTeam
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Aug 23, 2014 23:23
Puncte: 0
Localitate: Limanu
Contact:

Re: LACUL CORBU-INFO CUPA LITORAL ED.II 3-5 oct

Mesaj de SavaCarpTeam »

Daca se face lista pentru 3 participanti venim si noi 3 SavaCarpTeam !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”