LISTA INSCRIERI CC 2009

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LISTA INSCRIERI CC 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cristi_Ionita scrie: Un singur lucru e bun,in sfarsit,o sa fie un podium fara CarpZone! :lol: :lol: :lol:
OARE ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Aveti cuvantul meu de onoare ca la nivel de club eu nu am auzit niciodata de ideea boicotului asupra unor concursuri indiferent care sunt acestea. In plus nu am auzit de obligativitatea de a participa la concursurile proprii.

Singura problema a participarii este bugetul fiecaruia !

Avatar utilizator
Teddy
Mesaje: 358
Membru din: Mie Feb 04, 2009 18:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: LISTA INSCRIERI CC 2009

Mesaj de Teddy »

Retragerea mea nu are nici o legatura cu scandalurile din ultimul timp. Mi-am dorit sa particip la acest concurs foarte mult, parerea mea ca este poate cel mai interesant concurs organizat de la noi. Si Hobaia este o balta extraordinara, pe care insa nu am ajuns inca si sper ca in urmatoarea perioada sa ajung, il voi anunta pe dl. Rosioru cand voi veni.
Motivul, sau motivele sunt:
1. Partenerul meu (nu este membru CarpZone) cu care trebuia sa merg si la Party Cup Hobaia nu poate veni nici la CC deoarece este la o nunta de la care nu poate lipsi (iar la Party a fost plecat din tara). Din pacate in acest moment nu am alta varianta, si mai bine las locul liber altuia care isi doreste sa vina (cu toate ca stiu ca la Hobaia sunt destule locuri de pescuit)
2. Fiind nou in concursuri, am doar 3 la activ si toate anul asta, am inteles ce inseamna un concurs de crap si conteaza foarte mult partenerul. Imi plac si cele individuale, dar pe o perioada mica , gen turneul Infopescar. Si sincer , am discutat cu multi prieteni despre Hobaia si am inteles ca este o balta dificila, iar eu unul nu ma consider pregatit in acest moment pentru un concurs de asa anvergura. Mai bine cu banii de concurs stau 4-5 zile pe Hobaia la un pescuit de "antrenament" si vad cum sta treaba. Poate gresesc eu, fiind incepator, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma arunc la toate concursurile doar pentru a participa. Mai am mult pana departe, si multe de invatat. Este posibil sa pic pe un loc foarte bun dar sa nu stiu sa il valorific (vezi cazul standului 1 de la ultima etapa a turneului unde s-a castigat locul 2 in prima iar acum cel care a picat acolo fiind incepator nu a prins nimic, iar standul 2 a iesit pe 2). Decat cotizant, mai bine stau acasa.
3. Si partea financiara este un motiv, cu totii stim ce cheltuieli implica acest concurs, si decat sa vin nepregatit doar pentru ambitia de a participa, mai bine nu. Momentan nu stau prea bine cu finantul iar peste o luna...nu se stie ce va fi. Criza loveste pe unii mai mult decat se asteptau.


Va rog sa nu ma implicati si pe mine in contrele care exista intre anumiti membri ai cluburilor noastre, repet inca odata, decizia nu are legatura cu faptul ca fac parte din CZ, sau ca asa mi s-a ordonat de la "centru". Sunt liber sa imi aleg concursurile la care particip, in functie de pregatirea mea si de banii pe care ii dispun. Va rog frumos sa lasati comentariile acide deoparte daca nu cunoasteti adevarul. Pacat ca acest forum s-a transformat in cu totul altceva fata de ce a fost la inceput.

Domnule Rosioru, o sa va contactez in momentul in care voi dori sa fac o iesire pe Hobaia pentru mici detalii si sfaturi. Va multumesc.

Doresc fire intinse tuturor participantilor, indiferent de club sau culoare politica. :D
Dragos Dimache - Pescar sportiv

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: LISTA INSCRIERI CC 2009

Mesaj de Cristi_Ionita »

@Dan Mitranescu
Am uitat ca si tu esti din CZ :lol: fir intins!

@Teddy
Imi cer scuze pentru insinuare...
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Avatar utilizator
Teddy
Mesaje: 358
Membru din: Mie Feb 04, 2009 18:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: LISTA INSCRIERI CC 2009

Mesaj de Teddy »

@Cristi. Este ok :wink:
Dragos Dimache - Pescar sportiv

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: LISTA INSCRIERI CC 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

@teddy

Ok, ai dreptate. Dar sper sa reusim impreuna sa stingem acest conflict iscat artificial si care nu ar trebui sa umbreasca aceasta pasiune a noastra. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LISTA INSCRIERI CC 2009

Mesaj de cornel rosioru »

Vladut Mateianu scrie:@teddy

Ok, ai dreptate. Dar sper sa reusim impreuna sa stingem acest conflict iscat artificial si care nu ar trebui sa umbreasca aceasta pasiune a noastra. :wink:
Nu a fost nimic artificial. Au fost greseli de organizare.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LISTA INSCRIERI CC 2009

Mesaj de cornelserbu »

ciar asa artificial nu cred nici eu ca este...sunt doua cluburi puternice, unul tare in concursuri (senior crap) si unul tare la concursuri (carp zone).

din pacate, cel ce-i tare "la" vrea sa fie tare si "in" si invers...de aici conflictul pe care eu il vad din afara si zau asa...se vede de la o posta :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LISTA INSCRIERI CC 2009

Mesaj de Madalin Dirla »

se mai tine CC Hobaia????? :)

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: LISTA INSCRIERI CC 2009

Mesaj de cornel rosioru »

A anuntat cineva ca nu se mai tine?
Ajung cam greu cu avansul :D
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LISTA INSCRIERI CC 2009

Mesaj de cornelserbu »

@ cornel

nu uita sa ma anunti cand facem standurile !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”