Open Sarulesti 2-7 septembrie 2007

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

am o mare curiozitate, stimabile George Alexandru, ai pescuit pe sarulesti la plantat ???? daca da, imi cer scuze, iar daca nu, atunci esti doar un mic ceausescu, ca ala le stia pe toate fara sa fi practicat niciuna :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

mi-am dat seama, am facut o singura greseala.
nu stiu cine m-o fi pus sa citesc ADVANCED TACTICS, ultima carte a lui Simon Crow. Acolo, el demonstreaza ca in agatatura plumbul in line este mai eficace decat cel pierdut.
mai bine cautam cu google vreo lucrare a lui petre iulian...
:D :D :D
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Andrei

cautai degeaba... :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

Busse
Ca sa pot cheltui acele mii de euro pe taxe, pariuri, nada si mai stiu eu ce din banii familiei trebuia sa ai am.
De cazut din barca nu prea am cum sa cad pt ca eu am doar 57 de kg cu tot cu ambalaj si chiar prin absurd daca as fi cazut carligele nu aveau cu sa mi se infiga in antebrat pt ca eu cand plec cu barca monturile le pun cu tot cu plumbi in galeata sau galetile de nada dupa care pun capacul pt a evita aceste neplaceri sau pt a evita ca in cazul in care firul se blocheaza sa/mi zboare montura din mana sau din barca.
Iar daca as avea posibilitatea sa sparg cateva mii de euro pe un concurs de o asa anvergura si asa miza,nu cred ca ar mai conta ca pierd 300 de plumbi ,carlige si tamburi intregi de fire fie el si shimano care toate la un loc valoreaza mult mai putin in comparatie cu restul cheltuielilor si odata inscris mi/as fi asumat toate riscurile.Credema ca daca aveam si eu puterea ta financiara as fi fost printre primii inscrisi.

CristiY

In primul rand sunt mandru ca echipele romanesti au ocupat podiumul si sunt si mai mindru ca noua generatie de pescari din care fac si eu parte reuseste din ce in ce mai mult sa se impuna prin rezultate si sa faca concurenta marilor echipe.Toata aceasta discutie a plecat de la faptul ca eu am spus ca nu am vazut la nici o echipa din cele vizitate care sa foloseasca o tehnica pe care eu unu in acele conditii as fi folosito.poate ca pe anumite standuri in functie de natura agataturii ar fi dat randament mai bun sau poate ca nu.banuiesc ca Cipica a avut si el agatatura si ma intreb daca nu arunca din mana de ce o fi ales varianta inaintasului?daca avea agatatura dc nu a stricat vadul din cauza rupturilor?eu unul si cred si dvs dupa experientele pe care le/ati avut in Ungaria chiar daca acolo agatatura era de alta natura sunteti de acord cu faptul ca intre pescuitul in agatatura plantat si cel de pe mal sunt diferente mari si pescarii care nu au experienta in plantat pot suferii din aceasta cauza.
credetima pe cuvant ca in tot ce am spus pana acum nu am avut nici un fel de rautate fata de nimeni si nimic si nici nu ma ascund dupa un nume fals,doar ma asteptam sa vad alta abordare in acele conditii.
PS.

Nu cred ca Vladut era nebun sa ma opreasca pe balta si sa ma bage in echipa cu Coco in a doua zi de concurs cand am fost in vizita.nu am mai intrat pt ca Coco intre timp vorbise cu altcineva care urma sa vina a doua zi.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Toate teoriile sunt usor de enuntzat - greu de demonstrat - parerea mea ca lucrurile sunt usor de discutat dar greu de pus in practica.
Eu zic sa nu mai continuam o discutzie fara nici un rezultat incercatzi sa venitzi laconcursuri unele mai scumpe unele mai ieftine.
Dupa ce cumulatzi experientza o sa vedetzi ce greu e sa vina cineva de pe margine sa spuna fa asa sau de ce nu ai facut asa...


Imi cer scuze daca am fost agresiv.


Radu Badica

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

busse

ma bucur ca ai ajuns la ganduri mai bune.stiu ca este greu de acceptat ca cineva de pe margine sa presupuna anumite lucruri fara sa aibe un nume cu rezonanta in acest domeniu.si eu am fost de cateva ori in postura ta si pe moment am reactionat la fel ,dar mai tarziu mi/am dat seama ca accea persoana nesemnificativa pe undeva avea dreptate nu peste tot dar avea.
despre participarea la concursuri si experienta ce sa zic ,pescuiesc de cand ma stiu si am participat la un concurs mai slab unde am iesit pe locul doi si am pierdut captura in ultimile 5 minute .desi a fost un concurs mai slab a fost de ajuns incat sa/mi deschida apetitul de competitii.a urmat moara vlasiei anul asta unde nu am facut mare branza si nici nu aveam cum si a urmat cc hobaia unde am reusit performanta de a iesi pe 7 la general si de a lua captura de sector.ma lovesc si eu de aceiasi problema de care se lovesc cred ca foarte multi pescari si accea a sumelor mari care trebuiesc alocate competitiilor ,si ma intind si eu atat cat ma tine plapuma.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

eu sunt de parere ca absolut oricine de pe margine poate comenta concursurile de pescuit. sunt competitii sportive.
The One Team

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Mesaj de petre iulian »

andrei vladeanu scrie:eu sunt de parere ca absolut oricine de pe margine poate comenta concursurile de pescuit. sunt competitii sportive.
dupa ce m-ai luat la misto ........si cand te gandesti ca am scris doar cum as fi dat eu in agatatura... :cry: :cry: ! PACAT...

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Unii au experienta mai mare in concursuri, altii au un fin spirit de observatie si capacitate crescuta de a retine detalii importante, pe care cei prinsi de febra concursului se poate sa le omita. Unii sunt mai orgoliosi, altii mai... intelepti. In niciun caz insa, castigatorii nu trebuie criticati. In orice sport, in cazul unui esec se analizeaza cauzele, se fac propuneri de imbunatatire a rezultatelor, sunt criticati sportivii, sunt demisi antrenorii. Victoriile insa nu trebuie umbrite cu asemenea lucruri. Aici vorbim despre o victorie 100% RO :!:
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”