Propunere Cupa Cupelor

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

si eu zic sa se ramana la varianta initiala.

iar cu sectorul c, si de fapt cu toata balta daca mai ploua nitzel, ramane de vazut :D :D :D

sugerez ca maestru sa inchirieze o flota de jeepuri ;-)

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

... cu zbaturi :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

ca pe mississippi ...... :D :D :D

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Da o flota de Tractoare va Deranjeaza? :lol: Numai cu jeepuri vreti? :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

din datele pe care le am pana la aceasta ora de la baietii care au fost pe balta la standuri pot sa va comunic urmatoarele:
PERSONAL voi anunta urmatoarele probleme inainte de tragerea la sorti:
- pt ca vremea se anunta nefavorabila vor fi multe pozitii in care se va ajunge f greu cu masina (culmea, nu pe C)
- in noul sector C exista pozitii in care se va agata (totusi, locuri productive)
prin urmare,
vom supune la vot refuzarea primului bilet!
sunt destui participanti care vin la concurs pentru relaxare, cu 6 plumbi si masina de oras. nu inteleg care e problema daca se poate refuza primul bilet?
pt voi e simplu sa scrieti NU pe forum. ganditi-va insa la rosioru care va trebui sa dea socoteala la toate echipele de "turisti" care vor pica in astfel de pozitii, pe care noi am fi bucurosi sa le prindem...
daca majoritatea va vota pentru aceasta varianta, vom face asa. daca nu, nu. in acest al doilea caz, nu va mai comenta nimeni ca pescuieste in disconfort psihic sau ca agata si nu poate sa scoata nici un peste.
The One Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

intervin si eu in calitate de participant la concurs
treaba e ca, indiferent de experienta in concursuri, cine s-a inscris a avut macar o secunda visul ca e posibil sa si castige ( cu mai mult sau mai putin bulan)...
treaba e ca toata lumea vrea sa prinda peste...nu?
daca pina la urma se voteaza varianta cu posibilitatea de a refuza primul bilet...propunerea mea e ca cel sau cei care refuza sa traga din nou bilet dupa ce au tras toate echipele. adica ai tras nu-ti convine se pune biletul inapoi in urna si te inscri pe lista pentru a doua extragere care sa fie separata de prima cu toate locurile ramase libere....
astept injuraturi....
va salut!

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Mesaj de Zarguzon Adi »

Ce se intampla daca tragi si a doua oara acelasi sector sau tot agatatura? Schimbi masina, tractorul sau iti cumperi plumbi si fire?

Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Mesaj de Olandezu' »

Nu inteleg dc trebuie sa schimbam regulamentul cu o zi inaintea concursului!
mie nu mi se pare corect,in primul rind e un mare avanaj ptr cei care cunosc bine balta si am impresia ca de aceea s-a si propus acest lucru.
ce fac ultimii de pe lista aleg ce ramine ca nu pot altii sa intre cu masina sau sunt prea comozi?
NU E CORECT
BIG FISH_CARP TEAM

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Asta nu mai este o schimabare minora.Cand ne-am inscris am facut-o avand un regulament.Daca schimbarea cu momitoarele afecteaza in aceasi masura pe toti participantii, schimbarea asta avantajeaza DOAR echipele care pescuiesc frecvent pe HOBAIA.
Aceasta schimbare ar trebui sa primeasca acceptul tuturor echipelor participante pentru a fi luata in considerare.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

Zarguzon Adi scrie:Ce se intampla daca tragi si a doua oara acelasi sector sau tot agatatura? Schimbi masina, tractorul sau iti cumperi plumbi si fire?
daca tragi si a doua oara tot unde ai tras prima oara inseamna ca ai ghinion. iar cand ai ghinion gasesti cuie si in ......!
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”