Propunere Cupa Cupelor

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Andrei

eu zic sa o lasam asa cum s-a anuntat ca ne umplem de scenarii inainte macar sa fii inceput concursul ! Da-o dracu asa , unde tragi acolo mergi .
De scenarita asta nu mai scapam nici dupa 20 ani - de fapt sunt aceleeasi persoane care sufera de mania asta . Lumea de abia ne asteapta la cotitura ca dupa o chestie de genul asta sa inceapa cu chesti "Hotiiiiiiiii!!!" .
Da-i Doamne iarta-ma cu hotia lor cu tot si hai sa o facem ca la inceput .
Si eu am masina de oras , va garantez ca am mai mult de 6 plumbi si daca o fii sa cad la dracu cu carti pe agatatura si drum inaccesibil - o sa injur si o car ca boul si o sa pescuiesc acolo unde m-au trimis sortii .
Nu sunt nici primul si nici singurul care prinde 1 peste la un concurs , o sa-mi ramina spritzul ca un vechi prieten . Cit priveste ...... - poate sa aiba si cuie dupa 3 zile pe Hobaia parca e mai prietenoasa ! :lol: :lol:

PS - in schimb daca pescarii hotarasc sa se faca dupa ideea ta - este OK !

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

Dupa un concurs de 4 zile poate sa aiba si sarma ghimpata ca tot ar merge sa tragi ceva.
Se pare ca in ultimul timp eu si Mircea am avut cam mult ghinion :lol: :lol: :lol:

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

De gasesti in ...... cuie,
Poti oricand sa dai o sarut,
Dar dupa 3 zile pe balta,
Ar merge si cu sarma ghimpata.
:lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cu parere de rau, observ ca exista un mic grup de oameni care vad la orice pas numai furaciuni si viclesuguri. Din pacate , aceiasi oameni mereu !
Sa nu uitam ca totul a plecat de la o intrebare a mea, pusa de fapt de un concurent care nu scrie pe forumuri. O simpla intrebare, nu o decretare sau ceva spus pe ton imperativ !
DAR , O VORBA BATRANEASCA ROMANEASCA SPUNE CAM ASA :
INTOTDEAUNA, HOTUL STRIGA PRIMUL : "HOTII !" :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Mesaj de Zarguzon Adi »

O alta vorba batraneasca spune ca: "DUPA CE TE-AI FRIPT O DATA SUFLI SI IN IAURT".

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

Olandezu' scrie:Nu inteleg dc trebuie sa schimbam regulamentul cu o zi inaintea concursului!
mie nu mi se pare corect,in primul rind e un mare avanaj ptr cei care cunosc bine balta si am impresia ca de aceea s-a si propus acest lucru.
ce fac ultimii de pe lista aleg ce ramine ca nu pot altii sa intre cu masina sau sunt prea comozi?
NU E CORECT

anul trecut la Darvari trei concurenti au refuzat locul lui Adriano iar el a luat ce-a ramas si a castigat
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
totis
Mesaje: 74
Membru din: Mie Sep 21, 2005 11:25
Puncte: 0
Localitate: giurgiu
Contact:

Mesaj de totis »

dupa mine treaba sta cam asa:
- cel care vine la concurs cu masina de oras, cu sase plumbi si pt relaxare, vine dupa ce a citit un regulament si a fost de acord cu el.
- dl Rosioru, in cazul asta, nu are de dat socoteala, ci numai de amintit acelor oameni ca au fost de acord cu regulamentul in momentul cind s-au inscris.
Tinind cont de cele de mai sus, este mai bine ca treaba cu tragerea, sa ramina ca la inceput(dupa cum bine a zis si Val), pt a nu mai da ocazia nimanui, sa ''strige'' ceva.
Octavian Urdea
ASOCIATIA PESCARII GIURGIUVENI

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pt. a nu mai fii nici o discutie, tragerea la sorti se va efectua asa cum a fost gindita la inceput.
De altfel cine a achitat taxa de inscriere inseamna ca a fost deacord cu regulamentul si modul de tragere la sorti.
De ce se vine mereu inaintea concursurilor cu fel de fel de propuneri nu inteleg.
Un concurs mamut de genul acesta nu e usor de organizat. Implica timp si multa munca. Daca mai stam sa modificam si regulamente unde ajungem ?
Asa ca eu consider discutia incheiata.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
totis
Mesaje: 74
Membru din: Mie Sep 21, 2005 11:25
Puncte: 0
Localitate: giurgiu
Contact:

Mesaj de totis »

@Cornel Rosioru,
Felicitari!
o atitudine corecta si o hotarire inteleapta.
P.S. acum sa vedem cine si ce va mai ''striga''!!!?
Octavian Urdea
ASOCIATIA PESCARII GIURGIUVENI

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Am fi fost de acord cu aceasta modificare daca ar fi fost anuntata cu o saptamana inainte de amenajarea standurilor.
Cu siguranta, ne-am fi facut timp pentru a asista la amenajarea lor cu scopul de a culege informatii pe baza carora sa stim daca locul extras prima oara este de refuzat sau de retinut.
Cum aceste informatii noi nu le avem, consideram ca aceasta modificare de regulament ne dezavantajeaza comparativ cu alte echipe si nu suntem de acord.
Nu am avut nimic de comentat la decizia privind folosirea momitoarelor pentru ca repet, este o masura care afecteaza in mod egal pe toata lumea si este in spiritul regulamentului CIPS.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”