PROPUNERI REGULAMENT , PROPUNERI ARBITRAJ

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

ok. cu mare placere.
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Nea Cornele vezi ca juniorul are 38 ani , sa nu cadem in confuzie . Iar juniorul meu are 6 ani . :lol: :lol:

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

@dan mitranescu @petre iulian

eu propun ca arbitrii la concursuri sa fie surdomuti,iar care nu sunt muti sa fie cusuti la gura cu sarma ghimpata ca sa nu mai poata divulga secretele si strategiile din alte standuri prietenilor lor..... si eventual sa le taiem si mainile ca sa nu mai ia monstre de bile......
si sa-i cantarim obligatoriu
deja a cam luato pe campii subiectul asta.....
hai sa venim cu imbunatatiri la regulament....ce va tot strofocati atat?
sa zicem ca ar fi obligatoriu sa se cantareasca toti pestii.....daca vrei sa dai vreun peste sau mai multi unei echipe ca sa o"ajuti"nu o poti face inainte de a veni arbitrii sa faca cantarirea?sau astepti arbitrii sa le ceri voie sa nu cantaresti pestii ca sa-i poti da echipei pe care vrei sa o ajuti....treaba cu cantaritul obligatoriu este o porcarie......
ca o echipa isi asuma riscul de a tine un peste sau mai multi ptr a-i cantari la sfarsit e treaba acelei echipe...ca poate scapa vreun peste....ca scad in greutate....sau ca poate muri vreun peste...
parerea mea este ca daca cineva vrea sa faca "transfer"de pesti catre alta echipa nu poate fi deranjat de o prevedere in regulament care il obliga sa cantareasca toti pestii...
si referitor la arbitrii....nu cred ca la concursurile la care ai participat ,ai intrebat vreun arbitru cu ce da alta ecipa care ai vazut tu ca prinde si nu ti-a spus....ca nu stie omu exact 100% cu ce da respectivul.... dar ce stie iti spune
si nu cred ca la vreun concurs la care ai participat a venit arbitrul si te-a intrebat cu ce dai si tu i-ai spus exact reteta de bile....ce cantitati ai folosit...cat le-ai fiert...cat le-ai uscat...etc
deci...asa e iarna....vorbim discutii :roll:
Dan N.

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

daca Viorel Doloc(sper ca am retinut bine numele)nu facea acea "dezvaluire" nu mai aveati in cap atatea scenarii de furaciuni si nu va deranja regulamentul de la concursuri...
nici unul nu a intrebat : dar afara cum e regulamentul?
nici unul nu a propus: hai sa folosim regulamentul international...
fiecare are cate o idee fixa si o tine pe a lui....
TOTUSI HAI SA FIE CANTARIREA OBLIGATORIE :lol: :lol: :lol:
Dan N.

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

vladut,

la campionatele mondiale,eu nu stiu cum e,se pastrau pestii ptr. cantarirea finala?
a folosit vreo echipa aceasta strategie?
CARP IS NOT CRAP.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

La CM ce NU e trecut in regulament insemna ca e permis si nu se comenteaza.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

Harry_Potter scrie:daca Viorel Doloc(sper ca am retinut bine numele)nu facea acea "dezvaluire" nu mai aveati in cap atatea scenarii de furaciuni si nu va deranja regulamentul de la concursuri...
nici unul nu a intrebat : dar afara cum e regulamentul?
nici unul nu a propus: hai sa folosim regulamentul international...
fiecare are cate o idee fixa si o tine pe a lui....
TOTUSI HAI SA FIE CANTARIREA OBLIGATORIE :lol: :lol: :lol:
In momentul cand am propus CANTARIREA OBLIGATORIE am incercat sa fac ceva in legatura cu transferul pestilor intre standuri ,care este cea mai simpla si mai buna metoda de a modifica rezultatele.Nu este o idee fixa ,am mai postat si altele : ELIMINAREA PE PERIOADA DETERMINATA,IN FUNCTIE DE GRAVITATEA FAPTELOR.
Si spre deosebire de altii incerc ceva constructiv ,nicidecum sa ma joc de a "GICA CONTRA" .

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

" E USOR A SCRIE VERSURI CAND NIMIC NU AI DE SPUS"

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Dan Mitranescu

Logica ta e excelenta dar lipsita de elementul practic . Hai sa judecam un scenariu . Cind se pot transporta pestii dintr-un stand in altul ? Singurul raspuns viabil este noaptea , cred ca esti de acord . Cu ce ii impiedica cantarirea asta obligatorie pe cei care vor sa faca aceasta smecherie , faptul ca i-ai cantarit pestii toti pestii seara si ii cantaresti si pe toti pe care ii mai gasesti dimineata in saci ?
Din punctul meu de vedere e o masura absurda , care are efect practic fix cit o frectie pe picior de lemn . Cine vrea sa dea pestii ii da oricum , cine nu , ce conteaza ca isi construieste o strategie supriza , care poate fii si accea de a prezenta toti pestii la ultimul cantar ?!
Nici asta cu pestii tinuti nu poate fii facuta aiurea , pentru ca daca se respecta intervalele de cantar , si te prinde noaptea o furtuna cu 4-5 crapi de 6-7 kg la saci , pe care ii bat valurile de mal , sa te vad atunci cum stai noaptea in mijlocul garlei cu sacii in mina sa ii ti la apa limpede si sa nu iti moara :lol: :lol:

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

[quote="Val Pangica jr"]@Dan Mitranescu

Cind se pot transporta pestii dintr-un stand in altul ? Singurul raspuns viabil este noaptea , cred ca esti de acord . Cu ce ii impiedica cantarirea asta obligatorie pe cei care vor sa faca aceasta smecherie , faptul ca i-ai cantarit pestii toti pestii seara si ii cantaresti si pe toti pe care ii mai gasesti dimineata in saci ?
Din punctul meu de vedere e o masura absurda , care are efect practic fix cit o frectie pe picior de lemn . Cine vrea sa dea pestii ii da oricum , cine nu , ce conteaza ca isi construieste o strategie supriza , care poate fii si accea de a prezenta toti pestii la ultimul cantar ?!

exact asta spuneam si eu..........cu ce ajuta cantarirea obligatorie???
Dan N.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”