Provocare Magura 9 26.10-28.10

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Provocare Magura 9 26.10-28.10

Mesaj de Stefan B »

ICT Carp Team scrie:
Stefan B scrie:
hetfield scrie:Stefan, m-ai botezat cu numele..... In loc de "Bochis" ai scris "Bolchis".. pentru asta bem o tuica fiarta pe balta :)

Nu, nu, ....fara alcool........ :lol: :lol: :lol:
Sigur....doar apa plata cu lamaie :) :) :)
Daca vrei sa castigi o competitie ....in 99,99 %..... DA....... :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Alex Coclet
Mesaje: 241
Membru din: Lun Noi 08, 2010 15:31
Puncte: 0
Localitate: 1 Decembrie Green City

Re: Provocare Magura 9 26.10-28.10

Mesaj de Alex Coclet »

Stefan B scrie:
hetfield scrie:Stefan, m-ai botezat cu numele..... In loc de "Bochis" ai scris "Bolchis".. pentru asta bem o tuica fiarta pe balta :)

Nu, nu, ....fara alcool........ :lol: :lol: :lol:
Cand citeam postul tocmai duceam paharul la gura...mi-a stat in gat. Se stie ca prima noapte e de acomodare cu balta, socializam... dupa jum de ora iar socializam...ne luam in brate...mai socializam putin...

Avatar utilizator
levi74
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 486
Membru din: Dum Mai 08, 2011 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Provocare Magura 9 26.10-28.10

Mesaj de levi74 »

Domnule Stefan eu nu sunt de acord cu aceasta schimbare de participare, cu pot si trei, pt ca in prezentare concursul era de doi pescari si acum vad ca se mai schimba lucrurile si motivez:
1. Eu personal a trebuit sa vb cu cei doi coechipieri si sa ne despartim formind si o alta echipa care este inscrisa si ea tocmai pt ca nu aveam voie trei (3).
2. Stie toata lumea ca va fi un concurs destul de greu si existenta in anumite echipe a unei a treia persoane va face diferenta.
3. Nu face-ti greseli pe care le mai fac si altii care schimba regulile din mers pt a impaca pe nu stiu cine sau pe nimeni.
Asadar va rog sa pastrati regulile din prezentarea concursului mai ales aceasta ,, doi pescari cu drepturi depline". Eu personal m-am ars rau de tot cu o regula din prezentarea concursului care culmea in regulamentul primit la tragerea la sorti nu exista si asa am pierdut balta si m-am ales cu sectorul si captura. Astept un raspuns scris aici.
Stima si consideratie!!!
Liviu Ilie Membru Fondator
CS APS Bucuresti

Avatar utilizator
Vlad Bochis
Mesaje: 8
Membru din: Mar Sep 13, 2011 11:23

Re: Provocare Magura 9 26.10-28.10

Mesaj de Vlad Bochis »

Hai baietii ca mai e putin si ne vedem pe balta...abia astept!!!
Nume utilizator schimbat din hetfield

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Provocare Magura 9 26.10-28.10

Mesaj de Vladut Mateianu »

levi74 scrie: 3. Nu face-ti greseli pe care le mai fac si altii care schimba regulile din mers pt a impaca pe nu stiu cine sau pe nimeni.
Asadar va rog sa pastrati regulile din prezentarea concursului mai ales aceasta ,, doi pescari cu drepturi depline". Eu personal m-am ars rau de tot cu o regula din prezentarea concursului care culmea in regulamentul primit la tragerea la sorti nu exista si asa am pierdut balta si m-am ales cu sectorul si captura. Astept un raspuns scris aici.
Stima si consideratie!!!
Da te rog exemple concrete despre cine schimba regulile la concursuri din mers.....

Referitor la afirmatia subliniata mai sus, vad ca iar bati campii...... Inainte de inceputul concursului fiecare concurent primeste regulamentul (mai ales la concursul de debutanti unde ai participat si tu), chiar daca consider ca in clipa in care te inscri la un concurs esti OBLIGAT sa cunosti regulamentul ! Iar faptul ca nu stiai modul dupa care se face clasamentul nu este problema mea, a fost publicat pe forum cu 3 luni inainte de concurs, forum unde de altfel te-ai si inscris alaturi de echipa ta !

Asa ca, prefer ca pe viitor sa nu mai faci acuze gratuite, mai ales cand participi la concursuri destinate debutantilor, concursuri fara premii in bani si cu mult fair-play pe balta ! :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Merlin
Mesaje: 108
Membru din: Lun Iul 23, 2007 23:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Provocare Magura 9 26.10-28.10

Mesaj de Merlin »

Subscriu si eu opiniei prezentate mai sus de Levi74. Mi s-ar parea corect sa ramana de 2 persoane daca asa s-a anuntat initial. Cel putin noi, daca stiam de la inceput, ne organizam cu totul altfel.

@Vladut
Sunt convins ca nu a avut intentia sa conecteze ideea de schimbare a regulilor din mers cu respectivul concurs. Mai degraba cu...alte competitii mai "grele". Cred ca fost doar o insiruire mai putin coerenta de idei.
Baietii au inteles inca de atunci ca a fost vorba de necunoasterea regulamentului ...dar au ramas cu "frustrarea" :), frustrare provenita din faptul ca regulamentul a fost usor "atipic" intr-o anumita privinta, iar prevederea "atipica" nu era mentionata in regulamentul primit la inceputul concursului ci doar in prezentarea concursului de pe forum, prezentare care fusese citita "printre randuri" cu cateva luni in urma. Dar era prevazuta, trebuia cunoscuta si punct. No more comments.

@Stefan
Scuze de off-topic.
Virgil Manea
APS



Carp...e diem !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Provocare Magura 9 26.10-28.10

Mesaj de Vladut Mateianu »

Merlin scrie:Dar era prevazuta, trebuia cunoscuta si punct. No more comments.

Domn ca de obicei. Pacat ca nu sunt toti de pe forum ca tine ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
levi74
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 486
Membru din: Dum Mai 08, 2011 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Provocare Magura 9 26.10-28.10

Mesaj de levi74 »

Domnule Mateianu sunt sigur ca intelege-ti ca nu am vrut sa acuz gratuit pe nimeni, ci dimpotriva sa fiti mindru ca v-am ascultat sfatul care suna cam asa,, citeste incet, tot si discuta cind este momentul oportun ca sa nu te mai pui in situatii stinjenitoare", iar amaraciunea mea din suflet pt ce sa intimplat atunci o sa mai ramana mult timp si intelege-ti dvs ff bine pt ca a-ti fost odata si dvs ca mine, mic pescar, dar va promit ca ma fac eu mare :D :D :D
Stima si consideratie!!
Liviu Ilie Membru Fondator
CS APS Bucuresti

ghita adrian
Mesaje: 232
Membru din: Mie Dec 07, 2011 10:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Provocare Magura 9 26.10-28.10

Mesaj de ghita adrian »

Dacă tot sau suplimentat locurile atunci votez pentru TREI pescari .Mulțumesc.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Provocare Magura 9 26.10-28.10

Mesaj de Marian Constantin »

votez pentru regulamentul initial si vreau sa nu schimbati regulile pe parcurs ... ne am inscris toti pe un regulament si chiar nu e frumos sa il schimbati ...
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”