Relatari Concurs Crapmania Editia 4

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@ Cristi_Mosharu


Multumesc mult Cristi.Ai dreptate in ce zici a fost o satisfactie mare sa ne aflam printre pescarii de crap cu nume sonore in bransa.Ar fi fos si mai frumos sa fi avut ceva noroc.(la tragerea la sorti a locurilor)...era o treaba sa nu ne ingropam in deziluzie de la inceput.Noroc ca am depasit momentul si nu am facut economie la nimic...am tras de la inceput pina la sfarsit.
Urata senzatie am avut cind am auzit "CONCURSUL A LUAT SFARSIT"...as fi vrut sa mai tina o saptamana...
dar deja de azi am in ceput sa ne gandim la Darvari...peste o luna pe vremea asta sintem cu betele in apa.Abia astept...
Pentru tine tot respectul si sa ai parte de capturi anul asta...Fir Intins..
Ne vedem la Darvari...

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

PE BALTA, PE BALTA, PE BALTA...

aici castigi experienta, aici se testeaza echipele. toata teoria citita iarna nu valoreaza cat 5 zile de concurs. unii spun ca nu concursurile stabilesc intradevar om ierarhie. ba eu zic ca da. una e sa pescuiesti de placere singur pe balta, sa prinzi crap si cu cele mai proaste ready made-uri si alta e cu 28 de echipe in coasta, cu zeci de kile de bile de cea mai buna calitate. sa vad atunci cat peste mai prinzi :oops:

de aceea ma bucur ca am participat si ma bucur si de rezultat, obtinut destul de greu. e un PLUS la capitolul experienta.

mare pacat ca nu poti concura si in acelasi timp sa stai in spatele echipelor mari sa furi "meserie"...

felicitari maty & nae, felicitari tata nitu & sorin, felicitari mircea & bogdan.

FELICITARI TUTUROR PARTICIPANTILOR.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Si eu am pierdut un prieten adevarat in '93, Rita, ciobanesc german :cry:
Si de atunci n-am avut curajul sa-mi iau altul...

Hamude, nu fi trist, Book a plecat sa se odihneasca un pic...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Super concurs, super echipe...ce sa mai zic, mi-a placut. Problema erau pestii care se faceau doar ca maninca. Din punctul asta de vedere, nu pot sa spun decat ca m-am chinuit in toate felurile sa-i dau de cap, iar de reusit, n-am reusit decat intr-o mica masura. Lucica, da tata, asta da relatare...cred ca ai reusit sa-i apropi pe toti de Tancabesti in zilele astea, iar cu atatea poze, cred ca i-ai adus chiar acolo. In concluzie, participati fratilor la concursuri, ca aici inveti sa pescuiesti, nu pe internet, nu din carti si reviste si nu din pescuitul de placere pe care daca vrei il poti transforma cu computerul si cu minciunile de rigoare, intr-un pescuit cum nu s-a mai vaszut. Vorbele nu costa nimic, dar faptele se vad...na ca v-am zis-o! Felicitari cistigatorilor si-n special Maimutoiului Mic, care-i viitorul...BRAVO!
Cornel Serbu
Friends Carp Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Si pentru mine a fost o experienta deosebita acest concurs - de fapt primul meu concurs pe Tincabesti . Am avut si colegi de sector de valoare si de toata stima si va spun ca am reusit sa mai ciupesc cite ceva ( apropo Cornele - tare montura aia cu lead-core pentru pop ; ti-am "furat-o" , sa nu te superi ) . Am dezbatut mult noi pe coltul ala de lac cum sa-l facem pe dl. crap sa mai ciupeasca cite ceva dupa ziua de vineri ( dupa noaptea aia geroasa ) dar nu i-am mai dat de cap . Poate altadata .
Felicitari lui Maty inca o data , a pescuit aproape singur pina simbata si fiind la 1 stand diferenta de el , l-am vazut cit a muncit si pe ce vreme .

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Val

In primul rand vreau sa-ti spun ca n-am cum sa ma supar pe tine sub nici o forma, iar acum poanta... nu-i montura mea. Si eu am furat-o de la Decebal si-am vazut ca merge, asa c-am folosit-o mai mereu...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

De-atunci se foloseau monturi :D :D
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

cornelserbu scrie:@ Val

In primul rand vreau sa-ti spun ca n-am cum sa ma supar pe tine sub nici o forma, iar acum poanta... nu-i montura mea. Si eu am furat-o de la Decebal si-am vazut ca merge, asa c-am folosit-o mai mereu...
Cu acceptul pentru copyright a lui Decebal (Cristi :lol: :lol: ) poti sa pui o poza, sa vedem si noi astia mai amarati (a se citi care au fost mai departe de voi) ???

Merci,
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

macar pe privat daca-i secretul prea mare...
CARP IS NOT CRAP.

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

COMPLEXUL TWO LAKES TWO BROTHERS , ureaza tuturor prietenilor , pescarilor , colaboratorilor si celor din Familia Pescarilor din Romania si nu numai : Sarbatori Fericite , Paste Fericit !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”