Relatari Concurs Crapmania Editia 4

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

Felicitarile mele Luciane!
CARP IS NOT CRAP.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Imagine

Premiantii Crapmania editia 4 . In ordine - viceprimarul Tancabesti ; Mircea F ; Bogdanel ; Nae Badulescu ; Maty ; Dan Sorin ; Tata Nitzu ; Vlad Parfene

Imagine

Lotul APCR prezent la Crapmania editia 4 - in primele 10 echipe APCR are 5 echipe dintre care 2 pe podium , iar in primele 20 echipe - APCR are 10 echipe
In ordine - rindul de sus - tata Nitzu ; Bogdanel ; Vladut Mateianu ; Tomi ; Val Pangica jr. ; Cornel Acqua ; Maestru ; Tatae ; Mitzanu ; Cezar Bibu ; Andrei Vladeanu ;
Pe rindul de jos - Coco ; Razvan Negreanu ; Dorin ; Radu Badica ; Mircea F

Imagine

Poza de grup la finalul concursului
Ultima oară modificat Dum Apr 16, 2006 20:54 de către EX-UL, modificat de 2 ori în total.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

FELICITARI MATY,SA-TI DEA DOMNUL SANATATE SI CAT MAI MULTE VICTORII .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

Felicitari tuturor, atat la participanti cat si la organizatori.

PS. Relatari de clasa I-a !!! Bravo

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Sharky scrie:............metafore hiperbolizante cu tente metonimice :lol:
Dane ne-ai bagat in ceata ????????? Ce ai vrut sa afirmi in postarea asta ca eu m-am oprit cu literatura la clasa 2 ! Acum ma invata fiimea hiperbola dar pe asta cu metonimice ..............nu am prins- o ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
In alta ordine de idei nu va statea rau pe garla la concursul asta . Dar tu ai scuze solide asa ca nu mai discutam .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu am inteles 2 lucruri, Val !
De cand e Mircea F. primar si de ce APCR are doar o echipa pe podium !
Sa nu uitam ca locurile 2 si 3 au fost castigate de Asociatie !

Si iata si cateva impresii la cald ale mele.
In primul rand vreau sa-i felicit pe toti pescarii care au participat la acest concurs de 5 zile, credeti-ma ca n-a fost usor....de mult nu mi-au mai zanganit dintii in gura asa ca in noaptea de joi spre vineri... parca... !
Si ploaia care ne-a muiat( :D nu va ganditi prea departe..) ca pe bureti, cu tot echipamentul de ultima generatie !Si atunci a tras cel mai bine...multumesc lui Cornel Aqua ptr hainele uscate pe care mi le-a adus pe balta, am facut cateva drilluri doar in chiloti la 5 grade !
Inca odata felicitari tuturor, adevarati barbati !
Adevarati eroi au fost si Bogdan D. si Mircea F. care pe un loc f. greu si care nu anunta nimic, s-au clasat pe locul 3 dupa ce au condus detasat 3 zile. De, daca era concurs de 3 zile altele ar fi fost datele problemei....si mai ales clasamentul :cry:
Bravo lor, a aparut o noua echipa de care va asigur ca ve-ti mai auzi... !
BRAVO CAPRIORII !
Si la fel, felicitari sincere echipei de la Ploiesti a lui Ghita Costin si Cosmin Tudor care a reusit o clasare meritoasa(locul 4) dupa multa munca si chin.
Cu pescari ca Cosmin si Bogdanel, Romania are viitorul asigurat pe plan mondial !Sa nu uitam ca ambii au 21-22 de ani !Un mare castig.
Si sa nu-i uitam pe Adi Burada cu Petre Sorin Pasare, precum si pe Mitzanu cu Radu Badica care au reusit niste rezultate EXTRAORDINARE pe locuri de pe care multi ar fi plecat acasa ! Bravo baieti, ati demonstrat ca sunteti printre cei mai buni si ca daca vrei ceva cu adevarat poti sa reusesti !
(ptr cei ce nu stiu, echipa Burada a cazut pe un loc pe care la ultimele 2 concursuri nu s-a prins nimic, iar echipa Badica a picat pe un loc impracticabil nici de un pescar de 60-80 de kg ! si sa nu uitam ca Radu are "putin " peste 159 de kg !!!!!)
CONCLUZIE., un concurs superb, cu multa lupta si cat se poate de corect.
S-a castigat pe merit, podiumul s-a disputat pana in ultima clipa.
PS Multumiri speciale lui Lucian, care a transmis impecabil ! Un adevarat profesionist !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Vladut

am corectat postarea precedenta . Ai dreptate tata Nitzu este membru APCR - scuze !!!!!!! Cit priveste poza - primul din stinga este viceprimarul din Tancabesti si dupa aia este pozat Mircea F !


Acum ca s-a terminat ar fi misto sa scrie lumea ce a constatat in concurs si ce tactici au abordat .
Pentru mine concursul nu a avut nici o logica ! Iei 3 pesti dintr-un loc si dupa aia 3 zile nu mai prinzi nimic de acolo . Arunci o lanseta aiurea , ca ti-a scapat la lanseu si pina sa o asezi pe rod-pod te trezesti cu peste in ea . Samd

Asta am patit eu , dar sa-i lasam pe cei mai bine clasati sa faca observatiile lor ! Pentru mine pot sa spun ca a fost un concurs in care mi-am testat limitele . 120 ore aproape singur , pe un loc cam de cacat , loc unde anul trecut nu s-a prins nici un peste pina duminica , in schimb in ultima zi s-a luat captura ! Am lasat peste 1000 metri de fir in buturugile alea din fata , dar macar am pus ceva pe mal in timpul concursului .
Ultima oară modificat Lun Apr 17, 2006 8:39 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ca sa inchei eu de postat si sa-i las si pe alti pescari sa-si scrie impresiile nu pot sa inchei pina nu multumesc celor cu care am avut onoarea sa impart zona de pescuit :
- Maty & Nae Badulescu
- Cornel Serbu
- Segiu Tofan & Bobi Iustin
- Cezar Bibu & Sandu Podaru
- Maestru & Tatae & Cornel Acqua

Felicitari baieti !

Cristi_Mosharu
Mesaje: 248
Membru din: Lun Feb 13, 2006 13:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

.

Mesaj de Cristi_Mosharu »

Tin si eu sa-i FELICIT pe toti participantii!
Pe cuvintul meu, abia va asteptam sa va intoarceti de la "Razboi"...forumul a fost pustiu fara voi... :(
Acum, abia astept sa citesc postarile voastre "pe viu" de la Tancabesti.
In cele 5 zile cat a durat, m-am gandit in permanenta la toti participantii...la cat de nasoala a fost vremea...la ce lupta sa dat pentru fiecare peste prins!
BRAVO voua PESCARI SI BARBATI ADEVARATI!
Inca o data ii multumesc lui Lucian pt. relatarile/pozele postate.
Vladut, pe cand o galerie cu foto pe forum?

Daniel Verdete
Mesaje: 286
Membru din: Lun Ian 17, 2005 9:38
Puncte: 0
Localitate: Mioveni - Arges

Mesaj de Daniel Verdete »

Felicitari castigatorilor acestui concurs!

Toata stima si tot respectul tuturor participantilor!
Daniel Verdete

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”