Relatari Concurs Crapmania Editia 4

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Bravo Luciene.
Cel mai tare reportaj din instoria pescuitului de competitie din Romania.
Felicitari.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Felicitari tuturor concurentilor, in mod special lui Mati si capriorilor de la APCR.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

Felicitari !!! Organizare, suspans, relatari!!! Totul a fost OK!!

Cat priveste clasamentul final am un comentariu:

Cine n-are batrani sa-si cumpere!!!!

Inca o data felicitari si... la mai mare!!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

salut :D
vreau sa il felicit public pe cosmin, concurentul de pe standul 19, care m-a impresionat prin prestatia la aceasta competitie. pustiul este de mare perspectiva, asa cum a zis si vladut. el si-a cumparat ingredientele de boilies, si-a rulat singur nada (dupa o reteta la care lucreaza de ceva timp). il pasioneaza mult subiectul, iar acesta este inca un lucru bun. a lucrat in concurs dupa o strategie pe care singur a stabilit-o. jos palaria!

evident ca ii felicit si pe maimutoiul mik si domnul iepure (mircea f.), dar nu am inceput cu ei, cu toate ca s-au clasat mai bine decat cosmin, pentru a mai inlatura din subiectivism. faptul ca au condus o jumatate de concurs, iar apoi au pierdut teren, nu face altceva decat sa-i caleasca pentru luptele viitoare si sa-i determine sa gandeasca mai mult. bravo, copii, cu toate ca mircea f. e cam trecut de prima tinerete... :D e copt!

in fine, bravo nea nitule, bravo matty! voi nu surprindeti pe nimeni, sunteti mari pescari!
il felicit si pe prietenul meu naica badulescu, un castigator cam oportunist, urcat pe podium pe carca lui matty, dar asta e viata. oricum, nae a stat ziua pe balta, a nadit si a prins crapi, l-a sustinut cum a putut pe matty.

as mai zice ceva tot despre oportunism, dar ma abtin si prefer sa deschid un topik nou, tot la competitii, pe care va invit sa-l cititi!
The One Team

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de maty »

Buna baieti.De cum mam trezit,am deschis calculatorul si am citit si vazut minunatele comentarii ale concursului.A fost, spun eu un concurs formidabil si doresc si eu sa felicit pe toti participantii,atat pe cei ce au ocupat pozitii bune in clasament,cat si pe cei ce nu au avut rezultate prea grozave si pe care ii incurajez sa creada in continuare in ei si nu numai.Felicitari bineantales si organizatorilor. As spune ca Dumnezeu a facut dreptate (ptr. ca El face intodeauna dreptate),in sensul in care acest concurs,desi altul,a fost de fapt continuarea aceluia din toamna,cand in momentul intreruperii lui avea cam acelas podium.Cred ca acum mai mult ca in alte situatii locul a cotat si mai mult,ptr. ca,dupa cum sa putut observa clar,crapii nu au put fi stabilizati pe nada.Erau intro continua hoinareala,determinata de vant,shimbari de temperatura atat a apei cat si in atmosfera,presiune atmosferica,etc.De ce am fost noi alesi sa castigam?,stie Dumnezeu,El care ne stie si gandurile.Ne stie inclusiv si motivatiile ptr. care dorim sa castigam.Cel ce se va inalta,va fi smerit si cel ce se va smeri va fi inaltat.Si aici ma refer in principal la Nitu,care dupa ce nu a pescuit sambata,din motivele cunoscute(vineri partenerul lui prinsese f. bine),a afirmat ca ne va spulbera pe finalul concursului.Numai,ca nu ce vrea omul, ci ce vrea Domnul,si asa a vrut El de aceasta data. Asa ca eu si Nae ii multumim lui Dumnezeu ptr. locul pe care ni la dat si ptr.rezultat si va multumim si dv. tuturor,celor ce ati participat si neati aplaudat .
Fir intins baieti, si sa auzim de bine.
ajutorul vine de sus.

Avatar utilizator
cioara
Mesaje: 173
Membru din: Mie Apr 12, 2006 13:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de cioara »

Felicit shi eu totzi participantzii,organizatorii shi pe Lucian pt ca ne-am simtzit ACOLO prin relatarile lui :!:

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

noi cei de pe standul 20

Mesaj de Gabi Tomulescu »

Vreau sa-i felicit pe absolut toti participantii dar fireste, trebuie sa incepem cu primele trei echipe dupa care, in ordinea in care s-au clasat, felicitarile de rigoare si celorlalti. Am avut un loc pe care cred ca pestele refuza cu desavarsire sa se hraneasca. Daca in prima zi ziceam optimist "...mai e timp..." am terminat sperand pina in ultima secunda sa mai prindem macar un peste.
devenise pentru noi o lupta pentru a ne clasa cit mai sus. Asta a fost ma dor mainile de mor....acolo nu vroiam sa simt nimic.
Cred ca am avut 4 pesti in zona...2 i-am prins si doi i-am spalat pe dinti :D..
Oricum eu care sint la prima participare vreau sa declar ca e supersenzatie sa te aflii la o competitie de pescuit la crap. Abia astept 17 mai sa ne vedem la Darvari.
Felicitari tuturor inca o data si FIR INTINS in continuare.

Cristi_Mosharu
Mesaje: 248
Membru din: Lun Feb 13, 2006 13:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

.

Mesaj de Cristi_Mosharu »

Salut Gabi!
Nu conteaza ce-ai prins, ( parerea mea...) ceea ce conteaza este ca ai fost acolo...unde fiecare ne-am fi dorit sa fim...alaturi de CEI MAI BUNI!
pt. mine ca pescar ASTA conteaza in primul rand cel mai mult..sa fiu la un concurs langa ei si sa ma "bat" cu cei mai buni pescari din Romania!
consider ca, pt. cei ca noi..la inceput de drum in competitii...conteaza mai mult sa ai ocazia sa poti pescuii langa ei...nume GRELE in Carpfishingul Romanesc...si dupa aia "conteaza" ce pui pe mal...
Gabi, daca tu cu echipa ta, nu prindeati NIMIC....tot asa te respectam!
cu multa stima pt. voi...

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

Imi pare rau ca nu am mai avut timp ieri sa fac inchiderea .... dar Val & Co stiu sa o faca mai bine ca mine ....

Vreau sa va spun aici doar despre ce s-a intamplat ieri , pentru cine este iubitor de animale va fi usor de inteles , cine nu i se va parea deplasata postarea mea:

Pe la orele 22 Vlad imi spune ca Hamude l-a sunat ... unul dintre dobermanii lui , dupa ce a ajuns acasa , amandoi cainii s-au bucurat tare ca il vad dupa o saptamana de concurs , iar Book, un doberman superb , desi avea in jur de 9-10 ani , dupa numai o ora , au iesit afara si apoi imediat a facut infarct ...... doctori , veterinari injectii resuscitari ... 0 barat..... :cry: .... Vlad , care si el a pierdut-o asta iarna pe Sara ... plangea ca un copil ...... Hamude il roaga pe Vlad sa poata veni sa il ingroape pe Book la Tancabesti si Vlad nici nu sta pe ganduri ... ia 2-3 baieti si ii gaseste frate un loc pe la pontonul 5 pe deal , exact intre cei 4 stalpi de sustinere ai omului de fier de 20 de metri de inalta tensiune ....
Dupa o ora soseste si Hamude ... in restaurant se serba Floriile , Gabi, fata blonda din restaurant a facut cinste la toci cei de fatza .. se canta se dansa ..... am iesit afara , ma apucasem sa strang aparatura ..... atunci a venit si Hamude .... Din jovialul si aproape vesnicul cu voie buna si surazator plangea oameni buni ... de tzi se rupea inima ..... Valentina , sotia lui a ramas in masina si cand m-am dus sa o salut mi'a raspuns innecata in lacrimi .... m-am innecat si io vazand pe bancheta din spate o cutie mare ...... trec peste .... Iau pe cei 3 baieti din restaurant care sapasera groapa, ii sui in masina Hamude dupa mine ... la bariera langa magazie ii zik lui Vlad carte era numai in tricou in ploaie sa ia ceva pe el si sa mergem impreuna .... acesta a scuturat din cap si a plecat catre restaurant ... am aflat mai tarziu ca atunci tocmai venea de pe dig unde era Sara ingropata ... a mai iesit in noapte pana la 2 cand am plecat io inca odata .... sa faca un tur la lac cu lanterna ... nu cred ca a mers mai departe de dig ................ in sfarsit ... ajungem la P5 ... Baietii mai largesc groapa .... mare fratilor Book ..... il scoatem din masina ... baietii in costume de camuflaj .. sa mor io parca ingropam un soldat cazut pe front ... jale mare ...
Langa groapa scoatem cainele din cutie.... era invelit intr-o patura alba ..... cand imi scapa o mana pe el .... stupoare era fierbinte ..... Bai e viu asta , ce dreak ..... membrele , gatul tot corpul era moale de parca ... Hamude zisese ca trecuse 2 ore de cand murise dar ...... Hamude , cand am scos cainele putin din patura si io am zis ca nu'i mort se albi ca varul .... Book era chiar cu capul si privirea catre el .... si era 23.30 noaptea fratilor .... il masam pe Book pe stern , ii frecam gatul ceafa ascultam , pipaim ceva batai de inima ii deschidem gura , iar il masam ..... book ziceai ca isi daduse suflarea acu 2 minute .....
limba parea umeda inca ... dar pupilele .... dilatate rau , goale ... pierdute catre eternitate .... ne linistim cu totii si jalea revine ..... Hamude strange din dinti sa nu mai planga .... mai trece un timp .Valentina nu se mai vedea pe scaunul din dreapta ... statea aplecata cu capul pe picioare si ... jale mare ... ... Frate ... ii zic intr-un moment in care era definitiv ca nebunia de cateva clipe ca Book sa nu fie mort se dusese ca o adiere prin salciile din apropiere .... Hamude tata , zic ... tzi'a gasit Vlad un loc ptru Book cu o cruce de 20 de metri ... nu cred ca mai e fr-un caine care sa aibe o cruce mai mare in lumea asta .... zik io gandindu-ma la filmele alea sf cand dupa o ploaie zdravana ... la un fulger kiar pe stalp ... cad artificiile de foc pana in baza stalpului , sa-i dea lui Book un impuls ancestral si acesta sa se ridice dupa cateva freamate si convulsii si sa sara vesel pe Hamude .... ma simteam neputincios in fata durerii prietenului Hamude si mi-am pastrat gandurile ..... il infasuram pe Book in patura , Hamude ii pune pe piept o carte de-a lor in iordaniana , il invelim si il asezam in groapa .... cu capul spre standuri frate sa vada ce pescuieste Hamude cand o sta pe P0......... !!!! . :cry: ma gandeam si io .... Hamude se gandeste un pic ... il roaga pe un baiat sa il intoarca pe Book cu capul catre rasarit si atunci m'am luminat fara sa vreau ... Hamude a luat o lopata si a pus primele lopeti de pamant peste Book ... io aveam o cracuta de salcie verde in mana de cand venisem langa groapa ... o arunc peste caine si parca vad si acum parca intr-o oprire a timpului in care toate lucrurile se derulau cu o viteza de 10 ori mai incet cum pluteste cracuta de salcie cu muguri pe ea si cade ca un fulg peste patura alba in care dormea pentru vecie Book ..... pe drum la 5-6 m de noi masinile noastre stateau fata in fatza si intoarse putin catre deal cu farurile taind noaptea .... cobor cu gandul aiurea ... la faptul ca avem prieteni , ca viata e scurta si merita traita in fiecare zi ca si cum ar fi ultima ...... orgolii ... certuri ... injuraturi ... pentru ce ? .... fiecare din noi avem stalpul nostru de inalta tensiune si poate , in afara de amintirile pe care cei dragi, prietenii si cunoscutii le duc despre noi mai departe este tot ceea ce mai ramane in urma noastra ..... Noapte buna Book .... Noapte buna Tancabesti ... asa s-a incheiat sederea mea la Crapmania 4 11 - 16 aprilie 2006 .... Nu il condamnati pe Hamude ca a iubit un caine ca pe copilul sau sau ca io v-am tinut de vorba aiurea ..... sa fim prieteni si sa supravietuim impreuna asa cum ne este dat ... Sa fiti iubiti si mai ales sanatosi ......

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

Pentru cine a fost de fata si pentru toata lumea daca va ajuta cu ceva inchei in acest topik cu parerea de rau ca s-a terminat , a fost frumos a fost fain ... cred ca putea cu brio acest concurs sa fie unul mondial si nu greaseam prea mult .... romanii nostrii pot si sunt internationali si totul a fost pentru suflet si pentru prietenie si pentru a mai fi inca un concurs impreauna ..... FIR INTINS :... ULTIMELE FOTOGRAFII :
,... SCUZE DAR E CEVA CE MA DOARE ... IN SUFLET SI NU VOI COMENTA NICI O POZA .... DACA PUTETI FACETI'O VOI ... sorr nu mai stiu cu ce taste scriu ... :


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine[/img]

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”