Rezultate Open Darvari

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

CristianSurdu
Mesaje: 95
Membru din: Vin Apr 20, 2007 18:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de CristianSurdu »

Felicitari tuturor participantilor.
OVER10 CRAP-TEAM

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

multumim frumos celor care ne-au sustinut , incurajat si felicitat.
Concursul a fost foarte frumos cu datorita mediei greutatilor pestilor care s-au prins. Pesti de peste 10 kg prinsi cu o frecventa destul de mare conteaza.Noi am avut 11 pesti peste 10 kg dintr-un total de 26.
Usor nu a fost pentru ca noaptea nu prea mananca..defapt aproape deloc, iar ziua se hranea haotic...niciodata la acleasi ore.Crapul la Darvari este din ce in ce mai greu de prins, s-a mai smecherit fata de primavara dar odata intepat nu face deloc urat in dril, e chiar usor de manevrat. Un singur lucru ma intreb... La primavara cum o sa arate pestii astia cind o sa fie si plini de icre...duhnesc de sanatate sint majoritatea rotunzi si au niste burti... Misto ...foarte misto pestele... sper din tot sufletul sa fie lasat la locul lui, acolo in balta. Zvonurile ca nu mai e peste la Darvari se infirma categoric. Este si chiar mult si mare.

Multumim inca odata!!
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Felicitari castigatorilor si participantilor!
Asta e, unii cu distractia, altii cu munca :cry:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Multumesc participantilor pentru spiritul de fair-play de care au dat dovada cat si rezistenta pe care au avut-o la schimbarile de temperatura .
Le multumesc pentru incrancenarea pe care au avut-o la rasturnarile de clasament cat si faptului ca nu a cedat nimeni pana in ultima clipa ,cat si faptului ca absolut toti concurentii au participat la festivitatea de premiere.
La acest punct cred ca a participat si PASTRAMA DE IED si gratarul de DARVARI promise din timp concurentilor . :lol: :lol:

Ps. La echipa de pe locul 2 trebuie felicitat in mod special creerul si strategul echipei ENE CIPRIAN [CIPICA]MEMBRU AL CLUBULUI PELICANUL :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

POZE CU ABSOLUT TOTI CRAPII PRINSI IN CONCURS VOR FI POSTATE PE WWW.DARVARI.RO ALBUM IN CURSUL ZILEI DE SAMBATA 3 NOIEMBRIE .

CRED CA FELUL IN CARE SAU FACUT CANTARIRILE ELIMINA ORICE FEL DE DUBIU PRIVIND CORECTITUDINEA ARBITRILOR SI A CONCURENTILOR SI ANUME CA LA CANTAR A PARTICIPAT 4 ARBITRII CARE AU FOTOGRAFIAT FIECARE PESTE SI TOT EI AU ELIBERAT PESTELE RESPECTIV.
PLUS FAPTUL CA FIECARE CONCURENT A FOST INFORMAT IN TIMP RECORD DESPRE CE SE INTAMPLA PE BALTA IN MOMENTUL IN CARE ERA INTERESAT .
A EXISTAT O COMUNICARE PERMANENTA INTRE CONCURENTI SI ARBITRII ,ARBITRII FIIND DOTATI CU TELEFOANE IAR NUMARUL DE TELEFON AL ARBITRILOR A FOST LA FIECARE CONCURENT .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Felicit Campionii Nationali pentru inca un rezultat de valoare.
Felicit Echipa Boss Carp Team care s-a dovedit la inaltime inca o data.
Felicit organizarea si participantii pt un concurs super tare.

Tin sa mentionez ca sunt foarte multumit de rezultat tinand cont ca in echipa am avut doi parteneri incepatori care s-au ridicat la nivelul concursului.


Foarte tare super pesti la Darvari

Radu Badica

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Bravo Gabi si Mihai ! Excelent rezultat pe vremea asta . Iar l-ati batut pe Busse :lol: :lol: :lol: ( scuze dar tachinez si eu pe cei dragi ! )

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Greu concurs...am facut prostia sa-mi aleg un loc pe care n-am pescuit nicodata si 3 zile n-am dat de el. Nici prin gand nu-mi trecea ca in fata mea crapul se hraneste pe apa de opt metri jumate, dar tot timpul mai avem cate ceva de invatat de la capriciile acestui animal :cry:

Ii felicit pe castigatori si pe toti participantii si-mi cer scuze pe aceasta cale ca nu am facut-o personal, dar in timpul premierei, din pacate, imi ingropam cel mai drag si cel mai frumos (pentru mine) caine.

Inca o data felicitari lui Gabi, Mihai si Andrei, lui Floreata, Costica si Cipica si nu in ultimul rand lui Radu Badica care a luptat ca un "mare" (si la propriu si la figurat) sportiv.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
vali dumitru
Mesaje: 908
Membru din: Vin Apr 06, 2007 21:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vali dumitru »

Feicitari castigatorilor acestui concurs Mihai , Gabi si Andrei , felicitari locului 2 Floeatza , Buhac si Cipica , felicitari locului 3 Badica si partenerii lui si nu in ultimul rand felicitari tuturor participantilor pentru ca nu au abandonat pana la final in ciuda vremii neprielnice.

Nada a facut diferenta ! :wink:
Valentin Dumitru

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

TITE A AVUT 8 PESTI ?

ADICA UNUL SINGUR, CANTARIT DE OPT ORI ?

BRAVO VICECAMPIONULE, ESTI TARE

MERITI MINCIOGUL DE AUR...... :oops: :oops: :oops:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”