Rod Hutchinson - World Carp Classic

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Mesaj de Olandezu' »

Maiestatea Sa Stefanica Cocolos Imparat Al Romului si VinAlcool!Citam: "Da,sunt rom si nu mi-e rusine sa recunosc."
Dragul nosru Cocolos tin a anunta pe Maria Ta ca notiunea de rrom pare a-ti fi complet straina....probabil datorita romului care a pus stapanire totala pe tine!Las-o tata mai incet ca iti afecteaza ficatul!Si nu te mai INERVA asa rau...sa nu-ti plezneasca operatia! :lol:
BIG FISH_CARP TEAM

Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Mesaj de Olandezu' »

@Val
Nu stiu ce inseamna xperienta pt tine,dar eu zic ca vreo 4 ani de Carpfishing in Franta sunt suficienti!Asa ca hai sa incheiem orice discutie de genul asta si vom vedea noi!Nu se lauda nimeni cu performantele de la Peris,tu ai facut mare caz pe chestia asta,iar eu nu am facut altceva decat sa-ti demonstrez contrariul!PA pa
BIG FISH_CARP TEAM

Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Mesaj de Olandezu' »

@FANUTA COCOLOS
Mai Stefanut vezi acum sa nu te superi si sa rupi lansetele de nervi!Bea o dusca de rom si calmeaza-te!Asta e viata!
Fanute draga ia vezi ca nu mi-ai curatat bine parbrizu' si pantofii!!!M-ai ai de tras tata!
BIG FISH_CARP TEAM

voronin
Mesaje: 35
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 20:22

Mesaj de voronin »

Olandezule,
Eu nu am jignit pe nimeni si nici nu mi am dat cu parerea de cineva.
Tu in schimb vad ca ai o problema si cu pescarii si cu etniile. Sa stii ca si eu ma trag din bravii lipoveni ai Deltei. Asa ca las o mai moale. Eu chiar stiu cum arata un peste.
Ai fost la un concursulet si deja te crezi pescar. De altfel si idolul tau s a apucat de pescuit acum un an si jumatate iar acum dati lectii de strategie si tehnica. Mai bateti baltile capatati experinta si dupa aceea dati si sfaturi.
In concluzie Olandezule, eu m am nascut in lotca. Ma intreb de unde ai aparut tu ca pina acum nu am auzit de tine.
Cit despre etnii noi cel putin avem bunul simt sa vorbim corect, pe cind idolul tau nici dupa atitia ani nu a invatat Romaneste.

Domnule Pangica imi cer scuze, ca am intrat in astfel de discutii. Eu intentionam sa fac dialoguri cu pescarii adevarati. Dar nici nu am apucat sa postez bine ca mi au sarit pseudopescarii astia in cap.Si dupa ce ca vorbesc numai timpenii mai si jignesc. Cred ca noi celelalte etnii avem mai mult bun simt si o sa lasam acesti pescarei sa se faca de ris.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Olandezul

tu nu mi-ai demonstrat nimic pentru ca nu ai ce sa imi demonstrezi ! Uite de-a dreptul ce cred eu despre voi .
Din punctul meu de vedere sunteti o echipa bunicica , cu ceva banuti , indrumata de Adriano , care platiti nada folosita ( adica nu sunteti field testeri ) , care beneficiati uneori de sfaturile lui Adriano , care aveti un pic de sansa la concurs si care ati ocupat pina acum un loc 2 si un loc 3 la doua concursuri pe Peris ! Gresesc pe undeva ?
Nu inteleg de unde atita mandrie si de unde atita competenta pentru sfaturi ? ( ati auzit de Hobaia , de Darvari , de Tincabesti - etc ? ) Plus ca tonul folosit in dialog pe acest Forum este de-a dreptul nepotrivit - aici e nevoie de un pic de rafinament si ironie disimulata in discutie pentru ca niciodata nu stii cu cine vorbesti ! ( atributul spiritelor fine si a mintilor ascutite ! ) :lol: :lol:
Sa nu confundam forumurile si valoarea de concurs a pescarilor care posteaza aici si in alta parte ! Postura de "guru" te prinde in alt film - nu in asta !
Cu astfel de postari o sa reusesti pina la urma sa intri in gura cuiva "greu" si dupa aia spune lumea ca asta e Forum de scandal. Nu e forum de scandal - dar nici forum pentru recomandari si sfaturi de la toti pescari intrati in lupta de la "draftul" din acest an nu este , decit in masura in care isi cunosc lungul nasului , fara sa jigneasca cu atribute gen "betiv" , "rrom" , "lipovean" , etc
Ultima oară modificat Joi Sep 22, 2005 20:35 de către EX-UL, modificat de 3 ori în total.

Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Mesaj de Olandezu' »

Mai Voronin...pai cum sa auzi de mine mai tata!Cand voi acolo nu aveti curent,telefon,televizoare,radio!Voi cititi ziarul de luna trecuta acolo!Tie ar fi trebuit sa-ti trimit o telegrama ca sa auzi de mine! :lol: :lol: :lol:
BIG FISH_CARP TEAM

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Eu te-am prevenit.Te gasesc eu pe vreo balta si ma pis pe tine!
Cu tine am terminat. Pot sa stiu si eu cine a reprezentat Romania in Franta ?

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

Bai fratilor,

Intotdeauna sabia are 2 taisuri (mai putin alea facute de japonezi, da' aia tind spre perfectiune si nu-i punem la socoteala :wink: ). Se fac aici niste afirmatii care ne indeparteaza dramatic de adevarurile fundamentale ale vietii si pe care as dori sa le contrazic:

1. Nu toti pescarii e betivi :lol: Unii beau pur si simplu cantitati impresionante doar pentru ca sunt sportivi si au antrenament :lol: :lol: :lol: sau se antreneaza intens
2. Englezii nu sunt mari bautori. Faptul ca au o traditie vis-a-vis de ceai si ca, uneori, mai folosesc si ceaiul de hamei in loc de ala de fructe nu-i decat o gluma proasta. Da-i unui insular (englez, galez sau scotian) tarie si se face Mucius Scaevolae in 5'. Irlandezii i-am eliminat pe baza experientelor personale (am avut colegi danezi, englezi, scotieni, australieni, nemti, francezi, elvetieni si irlandezi si stiu de spun 8) )
3. Nu conteaza cat de lung ai parul ci conteaza cat si cum gandesti
4. Lasati in puii mei orgoliile deoparte, ca la anul nu o sa mai avem unde pescui!!! Se rup diguri, se alege praful de toate baltile si de pestele din ele (io, mai prevazator asa, am strans in pivnita apa - aproape un metru adancime - dupa care m-am razgandit si am bagat o pompa submersibila sa o scot :lol: A durat toata noaptea, da' m-am gandit ca am de unde sa pun la loc la o adica :wink: )

PS: Pentru Fane Cocolos:
Fane Cocolos e un peronaj pe care-l admir tare, tare mult pentru stiinta de a prinde peste - simplu, eficient, fara fite si figuri. Nu sunt sigur ca cel ce semneaza cu acest pseudonim este chiar Fane, asa ca:
- de cat timp ai pluta aia cu care pescuiesti acum?
- din ce-ti faci cocolosul?
- ce scrie pe una dintre lansete cu verde?

Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Mesaj de Olandezu' »

Fanus....vezi sa nu te pisi pe tine cand ma vezi...nu pe mine!Si hai la revedere....am stabilit cu Val ca nu o sa mai jignesc pe nimeni!Daca tu vrei sa continui....e numai problema ta!
BIG FISH_CARP TEAM

Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Mesaj de Olandezu' »

:!:
BIG FISH_CARP TEAM

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”