Rod Hutchinson - World Carp Classic

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Mesaj de Olandezu' »

:arrow:
BIG FISH_CARP TEAM

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

SALUT prieteni, vad ca aici sa aprins un scandal, Olandesu, cerem scuse la domni acesti si nu mai deranjam. Pentru rest sa stii pangica (nu stiu de unde ai tu informatie de cine sponsorizez sau nu..) dar primul colet de 1200 de euro din sponsorizare mea personala de la big fish (daca ma permiti eu sunt sponsorizat big fish..) a ajuns in tara si a fost bagat la dispositie de team big fish, din busunare meu nu as fi putut dar sunt fericit de a imparti cu prieteni ce am la dispositie de firma respectiva. (acest ca informatie, find ca informatie pe care le ai tu sunt gresite). Al doila rand voronin eu eram inscris la crap de aur prima editie la greaca (informasate de la prieteni toi cand a fost editie aceasta) si sunt ani care impartasesc din esperientele personale, fara a ofensa pe nimeni gratuit. Asa ca va cerem scuse daca cumva va deranjat ceva de la noi si va auram fir intins.
Ar fi multe pe care le as fi discutat...dar intr'un fel mai civilizat. De etnie? Sincer nu ma interezaza subject acest, si cum a zis olandesu, era ironic ca multe din forum acest, DAR, se interpretaza pe basa momentului nu? Ultima chestia, cea mai importanta este ca Resultate contaza (nu numai ai dobermani, dar de oricare alt pescar care intro reuscita a vazut o lumina de pasiune si de emotie care devine din ce in ce mai mare) Un peste mai mare? un concurs castigat? O partida la undita reusita? Emotie sa fie.
O ultima chestie, se vorbeste mult ca chimia nu e buna, teorie, ok? Va intreb si eu ceva, produsele pe care le folositi, de pilda faimosul robin red (nu exista pescar care nul foloseste) credeti ca este resultat de un Studiu teoretic si bagat in practica de un vreun fild tester "chimist" engles sau credeti ca creste pe copaci si intamplator un pescar la introdus in nada si a vazut pe balta ca functionaza? Numai bine si...respect
Apropo frumoase nick name aveti.
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Interesante abordari.
Nu pot sa nu observ cat de frumos se discuta pe un alt topic despre unul care-i la inceputul carpfishingului si cum sunt tratati pe acest topic cei care culmea au indraznit nu numai sa se claseze bine dar sa si castige pe ici pe colo ( hobaia, peris, calificari, ).
Observ ca locul prost e foarte des invocat ca motiv al lipsei de performanta de cei care se considera mari pescari de crap.Aceasi pescari daca pica insa pe locurile bune evita sa mentioneze ca acest aspect a contribuit la succesul lor.
Cand vorbesc insa depre altii, aceeasi mari pescari de crap, sustin ca singurul motiv pentru care acestia au obtinut rezultate este locul bun pe care au picat.
:wink:
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Interesanta filozofie , Dane . De cind o ai ? :D

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Mai nou vad ca sunt invocate nu locurile proaste de pescuit, care au dus la rezultate slabe ci locuri bune, chiar cele mai bune de pe balta!, care au dus la rezultate bune si clasari pe podium, dar de care nu stia nimeni ca sunt asa de bune pana la ultimul Peris! Si sa nu spuna cineva ca nu-i asa!
Inainte de inceperea concursului pe Peris locurile bune general recunoscute erau, in urmatoarea ordine:
1. primele standuri de langa dig
2. malul inclinat (al balerinilor) :lol:
Cele doua maluri, malul cu pontoane si malul cu porumb, inclusiv insula erau considerate slabe si niciodata pana acum nu au dat rezultate spectaculoase in concurs! Deodata, dupa concurs, au devenit cele mai bune, iar, in acceptiunea unora, echipele de pe aceste maluri, pe care s-au luat captura si locurile II si III, au castigat din prostie, datorita norocului si poate cu ajutorul nadei!
Apropo Val, la inceputul concursului, Adriano nu a evaluat deloc pozitiv locurile noastre, spunand ca daca nu ne ajuta vantul, mai bine strangem si mergem acasa! :lol:
Cu privire la distanta dintre locul III si II, am mai explicat, am terminat nada Sambata si asta a dus la cresterea diferentei intre noi si celelalte doua locuri, practic nu am mai prins decat trei crapi, parca, pana la sfarsitul concursului! Sau poate a fost altceva la mijloc dar asta trebuie sa-mi spui tu direct, Val, mai ales ca, citind articolul tau (pe care nu l-am comentat din bun simt pana acum, cu toate ca este jignitor ) presupun ca te referi la prostie sau nepricepere, recte gauri negre! Dar cred ca ajunge forumistilor disputa ta pe aceeasi tema cu Cornel Iacob care oricum a avut dreptate sa se supere! Se pare ca asta e stilul tau: sa-i faci de cacat pe unii si sa-i ridici in slavi pe altii - extreme de obicei lipsite de obiectivitate.Pacat, alteori era mai bun si chiar l-am apreciat.
Mai vreau sa lamuresc ceva care a inceput sa ma deranjeze: e adevarat, experienta competitionala a unor echipe, inclusiv a mea, este mica, dar ca pescar de crap poate am pescuit in conditii mai variate si de mai mult timp decat multi pescari care s-au apucat acum de concursuri si de aceea nu trebuie judecat totul prin prisma acestor competitii, care includ un mare procent de noroc sau ghinion.Si cred ca nu sunt singurul in aceasta situatie!
Nada ne-am facut-o singuri la indicatiile precise ale lui Adriano Musaro care, in urma unui simplu telefon, a fost atat de amabil sa ne ajute si sa fie alaturi de noi fara nici o obligatie, un gest prietenesc pentru care ii voi fi intotdeauna recunoscator! Si iata ca stiinta lui a dat rezultate! Multumesc Adriano!
Am facut eforturi sa invat tehnica de abordare a unui concurs (numai Cezar si Adriano stiu cate telefoane le-am dat cu privire la tot felul de amanunte si inca o data le multumesc pentru rabdare si explicatii) si cred ca am meritat pe deplin acel loc, castigat si cu ajutorul lor .Si cu asta gata, am cam vazut despre ce e vorba si, sincer, mi s-a cam luat!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Nu mai avem loc de oameni jigniti ! Fara suparare , mai lipseste sa scrie si Caaron ceva ca toata echipa Big Fish sa se simta jignita .
De unde pina unde pretentiile astea fratilor ? Ce va supara ? Brusc chiar credeti ca ati invatat tot si observatiile cuiva va deranjeaza asa tare ! Ce este asa greu de inghitit d-le Gogoasa ca fiind colegi de standuri cu echipa lui Olandezu ati prins cu vreo 70 kg mai putin - in conditiile in care pescuiati cu aceeasi nada ? Daca ati ramas fara nada - tot greseala se cheama ! Ce doresti sa creada lumea - ca esti toba de strategie si tactica si numai lipsa nadei te-a facut sa nu poti concretiza aceste avantaje . Hai mai baieti un pic mai subtire , am ajuns sa distram lumea cu postari de astea .
Acele locuri pomenite de mine sunt locuri bune , pe care sa faceau rezervari la un moment dat , cind pescuiam mai putini pe Peris . Daca s-au stricat , mai cautati prin sacosele cu care ati fost la pescuit in sezonul asta si vedeti ce ati bagat in apa :lol:
Uita-te domnule ce sare lumea ? Si cum se face ca la orice topic deschis de Adriano - sar toti ai lui din echipa . Cred ca puteti sa va exprimati recunostiinta si astfel , nu intrind in niste discutii care nu va ating pe voi personal . Adriano stie sa se apere sau sa raspunda ( mult mai taios si mai fara perdea , decit o fac eu ) atunci cind este cazul .


@Dan Cotelici

ca sa iti raspund si tie legat de loc - sa stii ca locul pe care am castigat eu Perisul chiar este un loc foarte bun si 80 % din treaba a facut locul .

Si ca sa lamurim si treaba asta - discutia a plecat de la observatia cuiva de pe Forum ca nu ai ce "tehnici si tactici" sa impartasesti cuiva de la un concurs la care tu nu ai vazut un solz de peste .

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

@Val

1.Nu fac parte din echipa BigFish, dar ma simt onorat ca ma alaturi ei.

2.La Adriano Musaro si in general la baietii de la BigFish, am gasit amabilitate, dorinta de a transmite ce stiu si de a ajuta, la altii numai mistouri si orgolii.

3.Am spus intotdeauna ca mai am de invatat, de unde tolba de strategie si de tactica pe care spui ca am lasat-o sa se inteleaga. Se pare ca si tu mai ai de invatat, mai ales la citire!

4.Este normal si onorabil sa multumesti celor care te-au ajutat si invatat si carora le datorezi o parte din succesul tau.Daca ti se pare altfel si aici mai ai de invatat!

5.Lipsa nadei este tot o greseala si nici nu am sustinut altceva!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Exista o parere gresita , dupa parerea mea , ca aceste Forumuri sunt un soi de scoala in care lumea trebuie sa invete , sa fie bagata in seama , sa li se destainuie secrete si trucuri si in care oricine si orice scrie sa fie tratat cu condescendenta .
Eu zic ca un Forum traieste prin numarul si valoarea celor care scriu . Iar valoarea celor care scriu o certifica cei care citesc si care intra in discutii .
Eu unul nu imi mai asum aceasta amprenta de "forum dedicat jignirilor si mistourilor" . Foarte bine , daca asta se scrie si se citeste totusi , inseamna ca asta se cere si e bine . Cui nu-i place ce se scrie sa caute optiuni alaturate , usor de gasit pe net . Stergeti Mania din titulatura sitului si intrati in alta lume , in care va veti simti ca Alice in tara minunilor . Pe acest Forum , exista o multime de balauri care fac "bau-bau" , beau mult si injura . Cu totul si cu totul intimplator prind si peste :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Salut Adi, vreau sa-ti zic si eu ceva d.p.d.v. al unuia care face doar mistouri si nu transmite nimic din ce stie la altii(pe forum), asa cum bine ai zis tu.
Exista un grup de membrii ai forumului, printre care sunt si eu, care intram pe crapmania doar ca sa ne deconectam si sa facem caterinca. Daca te deranjam, te rog frumos sa ne scuzi.
Pe mine ma mira ca unul ca tine, cu un accentuat simt al umorului, sa nu haleasca caterinca si sa fie asa artagos. Alo ,Adi, trezeste-te! Pescuim ca sa ne simtim bine si scriem despre pescuit tot ca sa ne simtim bine.
Numai bine, ca trebuie sa plecam la o bere !
PS Nici un om nu te ajuta cu nimic dezinteresat, poate doar prietenii ! Dar si ei sunt oameni...... :wink: (Pilhan I)
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Administrator scrie: @Dan Cotelici
Si ca sa lamurim si treaba asta - discutia a plecat de la observatia cuiva de pe Forum ca nu ai ce "tehnici si tactici" sa impartasesti cuiva de la un concurs la care tu nu ai vazut un solz de peste .
The second best is the first loser!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”