Rod Hutchinson - World Carp Classic

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

Vladut Mateianu scrie: Nici un om nu te ajuta cu nimic dezinteresat, poate doar prietenii ! Dar si ei sunt oameni......
Mai sunt catziva.Putini , dar mai sunt.

Intamplare : La unul din atelierele de la Gostilele din primavara s-a nadit din barca.A fost aruncata nada mai multor pescari de catre 2 dintre ei.Unul dintre cei doi , unul care a fost la nea Hutchinson mai deunazi , dupa ce a terminat de nadit a scos o galeata de apa din barca cu o carpa.Barca proprietarului baltii.A durat ceva vreme..
Nu l-a jenat faptul ca era , poate , cel mai carpfisherman dintre participanti.Unii din ei(eu adica) ..pantaloni scurti !!
Putea sa scape usor de corvoada.A scris cineva un articol pe aici cu unii care carau echipamentul altora.Am vomat!!
Da , mai oamenilor , cam asa.Mi-a ramas in minte scena si m-am gandit ca va intereseaza.Cred ca..
Alexandru Marcu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Dan Cotelici scrie:
Administrator scrie: @Dan Cotelici
Si ca sa lamurim si treaba asta - discutia a plecat de la observatia cuiva de pe Forum ca nu ai ce "tehnici si tactici" sa impartasesti cuiva de la un concurs la care tu nu ai vazut un solz de peste .
Ceea ce ti-am scris tie se terminase mai sus - fraza asta era pentru AdiGogo

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Administrator scrie: @Dan Cotelici

Si ca sa lamurim si treaba asta - discutia a plecat de la observatia cuiva de pe Forum ca nu ai ce "tehnici si tactici" sa impartasesti cuiva de la un concurs la care tu nu ai vazut un solz de peste .
Adriano este unul din putinii mei prieteni.Asta este unul din motivele pentru care, pe langa cele mentionate de Adi Gogoase ( punctele 2,3,4 ), fac si eu parte din echipa Big Fish.
Cred ca este obligatia mea sa-l apar, la fel cum procedeaza altii in astfel de situatii, atunci cand este supus atacurilor lansate dintr-o asa numita ''linie a doua apartinand cerc de influenta''?Adriano nu s-a apucat sa vorbeasca de tehnici si tactici tocmai din motivul enuntat de tine.Dar a lasat o portita deschisa pentru cei care chiar si in situatia in care nu a prins nimic,vor sa stie cum a incercat totusi sa prinda.Nu inteleg de ce tu permiti unor persoane care se ascund sub pseudonime sa-l atace in acest mod.
S-a legiferat libertatea de exprimare sub pseudonim?

Dan Cotelici
www.CRAPTERINCA.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

voronin scrie:Pai ce detalii tehnice cind voi nu ati prins nimic :?: :wink:
Englezii beau alcol de rup, dar prind si peste. :lol: Asta e singura deosebire. :lol:
Dane asta e atacul marsav de la care a plecat toata discutia , in care intervine ulterior Olandezu , Adi Gogo si pina la urma si tu .Repet poate ma astept sa scrie si Caaron . Eu nu i-am zis nimic lui Adriano ( l-am si salutat frumos - cu mes omages metre ' ) - ce se intimpla cu voi ? Adriano are problemele lui cu anumite persoane de pe Forum din motive comerciale si tu stii bine asta . Repet - ce se intimpla cu voi ?
Ce ar trebuii sa fac cu toti care posteaza sub pseudonim si nu convine parerea lor - fiind imediat catalogati betivi , rromi , etc - sa le inchid gura . Sa-i dau afara ? Adica nu s-a liberalizat libera opinie sub pseudonim , s-a liberalizat cenzura opiniilor care ies din linia partidului ?
Uite ca pe Forumul asta de caterinca mai scrie lumea despre detaliile unui concurs , se mai face o transmitere directa de la un eveniment , o partida reusita de pe vreo balta , o captura frumoasa , ne mai jucam si noi cu lucruri serioase , etc .
Ca sa fiu si un pic rau , pentru ca imi place sa te tachinez ( stiu ca esti baiat subtire cu umor fin ) - te intreb - Care este de fapt rostul postarii tale - ca faci parte din echipa Big Fish sau ca sustii Capitanul si soarele de pe cer ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS - nu mai ploua la Darvari - a stat ploaia de vreo 1 ora si jumatate ( am vorbit acum cu Victor )

Avatar utilizator
Caaron
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 09, 2005 16:45

Mesaj de Caaron »

Administratorul a zis:
"Nu mai avem loc de oameni jigniti ! Fara suparare , mai lipseste sa scrie si Caaron ceva ca toata echipa Big Fish sa se simta jignita . "

Uite ca zic si eu ceva: MA SIMT JIGNIT! :D :D
Val, mai sunt ceva oameni in echipa Big Fish, de care , imi permit sa sper, veti auzi destul de curand! Din fericire pt noi, cei care fac parte din aceasta echipa, au fost alesi pe alte criterii decat cele clasice (beau putin si invata repede :D ), sa zicem.
Si la sfarsit , doresc sa-i multumesc lui Val pt ca a adus vb si despre mine si m-a facut sa ma simt important! Ce nu-mi place e ca am devenit previzibil... :D :D

Magazin online pescuit

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Scuze!Postez direct de pe telefonul mobil si nu e tocmai simplu.Dovada ... postarea precedenta.

Nu-l sustin pe Capitan, il sustin pe Adriano.
Desfasurarea concursului de la Peris a fost relatata de mine pe acest site imediat ce informatia mi-a fost pusa la dispozitie de Dl.Albastroiu.
Desi eram in Delta, unde daca pentru cineva are vreo importanta, nu ma antrenam pentru ca Dl.Albastroiu nu mi-ar fi permis participarea la concurs, am considerat ca merita sa ma ocup de asta pentru cei care erau interesati de ceea ce se intampla acolo si din respect pentru tine Nu tin minte daca un alt concurs a fost tratat in acest mod dar tin sa precizez ca am facut asta din placere nu din interes.
La fel voi proceda si in ceea ce priveste concursul de la Darvari iar daca voi avea informatiii despre ceea ce se intampla in Belgia le voi posta.Faptul ca fac parete sau nu...... :wink: din echipa Big Fish cred ca are importanta doar prin prisma rezultatelor pe care sper sa le obtin. Asta-i tot ce conteaza!

PS.Daca ploaia s-a oprit la Darvari inseamna ca sunt 90% sanse sa nu amanam concursul.Te rog sa ma crezi ca singura noastra grija este confortul concurentilor.Nu pot sa nu-i dau insa dreptate lui Vladut. Pescuitul crapului devine un sport extrem.
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Dan

musai sa-ti iei laptopul la Darvari - ca altfel ai balamuc cu mine ! Avem de scris si despre Darvari si despre Belgia . :wink: :wink:

PS - uite asa noi ne scriem pe site ce avem de urat :lol: :lol: si il jignim si pe Caaron - care nu s-a putut abtine , a punctat , doar face parte SI EL din Echipa Big Fish . :lol: :lol: :lol: Mai sunteti ????? :lol: :lol: :lol: Poate deschid topic nou ! :lol: :lol:

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Administrator scrie:@Dan Mai sunteti ????? :lol: :lol: :lol: Poate deschid topic nou ! :lol: :lol:
Suntem multi.1&1.
In sezonul 2005 am putea spune ca formula 8 + 8 + x admiratori / sustinatori ''din umbra serii'' + ciocu mare s-a dovedit a fi o formula de succes.Probabil ca noi vom folosi o formula diferita.
Nu-i`nevoie sa deschizi un un topic noi.Mai bine discutam la anu' pe tema asta.
The second best is the first loser!

bodyghost
Mesaje: 61
Membru din: Vin Ian 28, 2005 17:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de bodyghost »

Da eu mai fac parte din echipa BIG FISH si o sa mai postam iar daca cineva comenteaza sa fie obiectiv ca de mistouri e sitele plin de lucruri interesante mai putin si pacat de munca ta VAL ca unii ca Voronin sau Ilarion fac lumea sa nu mai scrie.
Radu Badica

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

E Ok ce spui Radule , dar asa e peste tot . Important este sa nu intrii in polemici de genul asta . Nu ii pot sterge pe toti cei care intra - ai vazut bine ca unde se posteaza lucruri interesante nu prea se intervine cu chestii de astea . Aici era o paine de mincat si lumea a exploatat situatia :lol:
Iar discutia mea cu Dan este in gluma - intimplator vorbeam si la telefon intre noi despre Darvari , cind scriam raspunsurile si unul si celalalt :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”