SENIOR CUP EDITIA A 4-A MV 2 2012

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SENIOR CUP EDITIA A 4-A MV 2 2012

Mesaj de Cristi Matei »

sa va aplecati putin asupra clasamentului de la Cupa primaverii si sa observati locurile pe care ati pescuit azi cam ce rezultate au avut si asta in conditii de concurs. nu intotdeauna pe MV2 captura e de la pontoane, deci eu zic ca sansele sunt egale.

ah...inca ceva: @II.Se puncteaza crapul romanesc, crapul oglinda si amurul , indiferent de greutate.@ deci fara novaci sau chinezi si alte oratanii :lol:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: SENIOR CUP EDITIA A 4-A MV 2 2012

Mesaj de popescu59 »

Se poate sa fie egalitate la captura competitiei dar la cantitatea toatala zona pontoane nu o poate bate nici o zona a balti.
Poate aici putem face ceva .
Nu este neaparat sa se schimbe ceva numai daca dintre participanti considera ca asa este, locurile din zona pontoanelor au avantaj .
Referitor la precedentul concurs s-a vazut clar care zona a fost in top cind cei de pe locurile c 23-24 etc aveau 20 de kg locurile de pe zona pontoane aveau 200 kg peste prins. Cum ar putea un loc de la mijlocul balti sa concureze cu sanse egale cu zona pontoane referitor la cantitatea de peste prins .

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: SENIOR CUP EDITIA A 4-A MV 2 2012

Mesaj de gor965 »

popescu59 scrie:........Se da un premiu stiindu-se cine va fi cistigatorul ........
Cum ar putea un loc de la mijlocul balti sa concureze cu sanse egale cu zona pontoane referitor la cantitatea de peste prins .
Cand v-ati inscris la concursul asta, a-ti citit regulamentul de desfasurarea ?
Orice concurs de pescuit are un prim castigator, care evident, prinde cea mai mare cantitate de peste ! Cum puteti sa scrieti mai sus ca deja se stie castigatorul ? Exista mai intai o tragere la sorti si apoi sunt 3 zile de pescuit ...car' v-a sa zica, al dumitale castigator, pe care-l stii de-acuma, mai are treaba si cu bulanul (ca sa pice unde trebuie) si cu pescuitul (ca sa-i bata pe-aia din sector), pana sa incaseze marele premiu !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: SENIOR CUP EDITIA A 4-A MV 2 2012

Mesaj de popescu59 »

Cind m-am inscris am citit nu a fost nici o problema si nici acum nu este , se poate si eu sa cad la pontoane e clar ca e vb de bulan .
Daca vrei putem sa facem o prinsoare pe 1 st de wischi , eu zic se cistiga premiul pt cantitatea totala la sectorul cu pontoane adica zona de la 1-7.
DEspre captura nu indraznesc sa fac prinsoare Findca acolo e clar vorba despre bulan.

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SENIOR CUP EDITIA A 4-A MV 2 2012

Mesaj de Lucian Manea »

Geroge, asteptam mule poze de pe un stand anume. :D :D
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Cristian Stanoi
Pescar de competitie
Mesaje: 648
Membru din: Mie Ian 19, 2011 15:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SENIOR CUP EDITIA A 4-A MV 2 2012

Mesaj de Cristian Stanoi »

lucianman scrie:Geroge, asteptam mule poze de pe un stand anume. :D :D
:D :mrgreen: :D :mrgreen:
Si eu sunt foarte nerabdator !
Clubul Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: SENIOR CUP EDITIA A 4-A MV 2 2012

Mesaj de popescu59 »

O alta intrebare daca spre exemplu trag un loc din zona pontoane si vreau sa schimb cu cineva din alta zona se poate face asta ?

Avatar utilizator
Cristian Stanoi
Pescar de competitie
Mesaje: 648
Membru din: Mie Ian 19, 2011 15:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SENIOR CUP EDITIA A 4-A MV 2 2012

Mesaj de Cristian Stanoi »

Cristi Matei scrie: ah...inca ceva: @II.Se puncteaza crapul romanesc, crapul oglinda si amurul , indiferent de greutate.@ deci fara novaci sau chinezi si alte oratanii :lol:
da' somnu'se puncteaza ? :evil: :mrgreen:
Clubul Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Re: SENIOR CUP EDITIA A 4-A MV 2 2012

Mesaj de Harry_Potter »

crysstyan2002 scrie:
Cristi Matei scrie: ah...inca ceva: @II.Se puncteaza crapul romanesc, crapul oglinda si amurul , indiferent de greutate.@ deci fara novaci sau chinezi si alte oratanii :lol:
da' somnu'se puncteaza ? :evil: :mrgreen:
100% intra la categoria "alte oratanii" :wink:
Dan N.

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Re: SENIOR CUP EDITIA A 4-A MV 2 2012

Mesaj de Harry_Potter »

popescu59 scrie:Vin si eu aici cu o intrebare si o propunere bine inteles daca majoritatea va fi de acord.
Am vazut ca se face o premiere- M.P. Concurs 2000 lei (cash) + 1000 PRODUSE SPONSOR
Captura Concursului : 1000 lei Senzor Planet (produse)
De ce oare se mai premiaza cind se stie din start care este citigatorul ?
Cistigatorul acestui premiu este suta la suta din sectorul cu pontoane , daca se stie treaba asta de ce se mai premiaza ?
Nu ar fi fost mai potrivit ca aceste premii sa fie impratite pentru capturile de pe sectoare ???
Se da un premiu stiindu-se cine va fi cistigatorul , din cei 27 de concurenti sanse sa cistige aceaste premii nu le au decit cei din zona pontoanelor , adica doar 7 concurenti deci se joaca din start un premiu doar pentru o mica parte dintre concurenti, restul ne avind nici ce-a mai mica sansa.
Oare e normal asta ?
Sa va explic cum sta treaba ,azi am fost la pescuit pe MV2 m-am asezat pe un loc la mijlocul balti , impreuna cu cei 2 coechipieri ai mei am ocupat 3 locuri la rind dorind sa testam balta . Ne puteam aseza pe pontoane ereau libere dar am decis sa testam partea mai slab cotata a balti . Dupa ce se termina pontoanele ereau 2- 3 echipe una linga alta .
Si acum va spun despre rezultate noi ocupanti a 3 locuri la mijlocul balti deci 12 lansete in apa am avut 2 capturi dintre care 1 novac deci ne punctabil.
Zona de dupa pontoane au prins in jur de 30 - 40 bucati crap printre care si 1 buc de 14,5 kg .
Vreau sa mentionez ca am pescuit cam cu aceleasi nazi si momeli deci cei de linga pontoane nu au avut ceva iesit din comun si de aceea ei au prins si restul nu.
In conditiile astea ce rost isi are un mare premiu cind se stie clar ca dintre 27 de concurenti doar 7 participanti au sanse egale sa cistige acest mare premiu .Eu unul ca participant la acest concurs consider ca nu este normal sa dai sanse doar unei parti dintre concurenti la acest mare premiu.
Rog participanti la acest concurs sa isi spuna parerea , si daca se poate sa gasim o solutie .Mai sunt 4 zile pina la ora de start.
popescu59 scrie:Nu cred ca este normal sa se faca schimbari in derularea unui concurs dupa ceva timp , normal si corect erea sa se propuna si sa se faca schimbari inainte de inscrierea concurentilor, si cui ii place se inscrie cui nu ii place nu se inscrie. Am citit mi-a placut m-am inscris , cine avea ceva de comentat erea normal sa o faca la data postarii concursului.
Si inca un amanunt simplu , nu sunt premii semnificative in bani asa ca nu vad de ce sa ne agitam, tragem locul si daca suntem norocosi nimerim un loc considerat mai bun. Asa ca soarta ne va da un prim semn la inceput de an.
Si de unde stie cineva care ar putea fi acele locuri mai bune cind la timpul concursului 9 Aprilie nu vom avea prea multe sedinte de pescuit pe MV2 .
Aaaaaaaaaaaaa ca se presupune ca zona pontoanelor ar fi cea mai buna ???? Hai sa lasam astea si sa mergem la un concurs asa cum a fost stabilit din start.
Am inteles ca discutia este pentru un alt fel de punctare
Nu cred ca vine cineva la acest concurs sa se umple de bani sau de glorie , cred ca toti ne-am inscris la acest concurs pentru a ne delecta si a ne pregati pentru urmatoarele concursuri .
Deci soarta si norocul ne va da fiecaruia locul lui pe care vom pescuii pe toata durata concursului.
Daca totusi se hotareste alt mod de punctare asa sa fie dar nu voi fi de acord cu mutarea sau alta tregere la sorti in timpul concursului
Fire cit mai intinse tuturor concurentilor si cit mai multe capturi .
:? :? :?
Dan N.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”