Senior Trophy 2013 - punctaj

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

bella
Mesaje: 32
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:32

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de bella »

termini prima manse cu 0 ,si dupaia esti condamnat sa prinzi 3 pe fiecare manse
adrian team1

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de Dragos Sinca »

Asta zic si eu. Sa se puncteze cei mai mari 3 pesti in fiecare mansa, dar sa punctezi indiferent de numarul de pesti. In clasamentul general sa conteze greutatea din fiecare mansa, nu numarul pestilor. Si sa conteze 5 din 6 manse, sau 6 din 6. Acesta este regulamentul pe care ne-am inscris.

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de Andrei I »

Dragos .. scenariu..

Tragi bradu.. 3 pesti x 7 kg =21 kg
Alte 5 echipe vor trage bradu si presupunem prin absurd ca toate vor prinde la fel pe acel stand pe care sa zicem il consideram favorit. Poate fi altul ...vaci 0...sau ambele..ceea ce inseamna ca 12 echipe au prins standuri pe care au reusit sa prinda 3 pesti pe mansa. Restul de 12 nu vor prinde 3 pesti pe alte standuri in 20 ore. Asta o arata rezultatele de la toate concursurile acestui an...nu o zic eu.Si mare atentie s_a dat cu orice si a punctat tenul.

Ce sanse mai au celelalte echipe care nu au avut bulanul sa traga un loc pe care sa aiba posibilitatea de a prinde 3 pesti de preferat mari.

Si eu m.am inscris pe acelasi regulament ca si tine dar asta nu inseamna ca nu as vrea sa fie un concurs care sa dea sanse tuturor pana la final.

Iti aduc aminte rezultatele de anul trecut de la trophy...eu 3 manse cu zero pesti...de 2 ori stanga scalldatoare si o data dinamo....un frant....
Paraschiv cu sanse reale la podium cu cateva sute prinse....face 2 manse cu ZERO...corcodus si rapa...tot frant?

Tata Nitu in concursul de acum pe cantar....cred ca sunt deja 50 ore de concurs...are un peste...si puncteaza si tenul....


In afara de regulamentul anuntat initial pe care ne_am inscris cu totii ... ce argumente ai pt sustinerea regulii cu 3 pesti pe mansa in sensul desfasurarii concursului cu sanse egale pentru toti?

Te rog uite.te cu atentie la clasamentele ultimelor concursuri ...
Milionar excentric

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de razvan u. »

Voi va uitati la clasamente?
Nu pricepeti ca nu se prind 5 pesti in 50 de ore???
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de Dragos Sinca »

Argumentele sunt ca Trophy este un concurs de anduranta. Care este rolul schimbarii in fiecare zi a locului de pescuit daca nu punerea accentului pe constanta. Ideea mea este cu trebuie sa castige echipa care reuseste mansa de mansa sa prinda pesti. Daca tragi prost si ai ghinionul sa prinzi 3 manse cu zero, asta este...ghinion, dar nu mi se pare corect sa ma mut pe sase standuri, sa fac tot posibilul sa prind pe fiecare, si sa castige concursul cineva care a avut noroc ca in mansa X sa fie pe locul Z si sa prinda 6-7 pesti buni, chiar daca in restul a avut rezultate mediocre.

Andrei, nu ma intelege gresit, si eu vreau un concurs echilibrat, insa sunt 6 locuri diferite pentru fiecare echipa, probabil 21 de locuri fata de 30-33 in restul concursurilor, ma gandesc ca astea sunt motive sa fim increzatori ca va iesi un concurs reusit si se va prinde peste.

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de Andrei I »

Ok...cred ca nu ai inteles ceva ..ideea era sa puncteze 1 sau maxim 2 pesti per mansa in loc de 3 care NU AI CUM sa ii prinzi la cum se prezinta balta si sa se contabilizeze la final cei mai mari 5 in cazul cu 1 pe mansa sau cei mai mari 10 in cazul cu 2. Nicidecum sa prinzi 6 baboi pe vaci zero si sa iti intre toti la socoteala...doar 2 din ei.
Eu sunt deacord cu tine cu anduranta la trophy...dar anduranta in cada...in care sa prinzi 3 pesti in 20 ore nu merge...

E ultimul meu post pe acest subiect..eu vin in orice conditii dar chiar mi.ar parea rau sa ziceti dupa concurs..ai avut dreptate...
Fire intinse!
Milionar excentric

bella
Mesaje: 32
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:32

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de bella »

la 15 pesti ...vom vedea primul concurs cu ptremii REPORT!!
adrian team1

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de Alexandru Mihai »

...sa se castige la kilograme indiferent de numarul de pesti prinsi...cum era initial regulamentul...
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de Vladut Mateianu »

Regulamentul ramane cum a fost anuntat initial. Vor puncta doar cate 3 pesti de mansa, deci in final vor fi pe foaie maximum 18 crapi.
In clasamentul final vor fi contabilizati cei mai mari 15.
Echipele care nu au 15 crapi vor puncta cu greutatea crapilor prinsi, indiferent de nr.

PS Sectoarele le facem impreuna, luni dimineata.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
geod
Mesaje: 205
Membru din: Mie Sep 23, 2009 14:41
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de geod »

cate echipe mai sunt Vladut?
nihil sine deo

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”