Senior Trophy 2013 - punctaj

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de Vladut Mateianu »

20-21 de echipe..
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cioara
Mesaje: 173
Membru din: Mie Apr 12, 2006 13:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de cioara »

Am si eu o varianta : sa se contabilizeze cei mai mari 20 pesti in 6 manse.poti sa-i prinzi pe toti intr-o mansa,asta e,ai prins un loc bun si profiti de el! acelasi loc pot sa-l aiva,probabil inca 5 echipe si pot sa prinda pesti mai mari ca tine. povestea asta cu esti obligat sa prinzi minim 3 pesti in 2 manse de C ca sa mai speri la podium cred ca e de domeniul SF la ora actuala pe Tancabesti. E simplu: am 3 sau 4 locuri care mai dau inca peste,am alte 2 locuri care ma ingroapa total. rezultatul?ma uit la cei care au avut BULAN sa prinda 1-2 pesti pe C-uri cum se scarpina pe burta ca a trecut obiectul muncii pe langa montura lor . nu cred ca asa se poate face diferenta intre pescari,mai ales la acest concurs pe care eu si cred ca nu sant singurul, al consider maratonul concursurilor din Romania.un peste de 20 kg nu inseamna prea mult in media a 20 pesti,dar in 15 din 18 poate face diferenta daca mai are norocul sa prinda 2-3 ciortani de 3-4 kg pe C-uri,cum mai nou au aparut pe acest lac.Sau mai simplu,prinzi un loc x,profiti de el si ai 10 pesti peste 10 kg intr-o mansa. degeaba daca ai 2 gherle mai departe,castiga y care are 3 baboi de 5 kg in toate mansele pt ca tie ti se iau in calcul doar 3 pesti,de parca ceilalti sant prinsi de altcineva. cei mai buni sau cei mai bulanosi sa castige ! Va pup ,pa,pa, ma duc sa mai beau ceva !

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de George Slave »

Bei pe dracu sa te ia !! Unde ai vazut tu 20 de pesti pe Tancabesti pe un loc? in 20 de ore in iunie,poate in pauza dintre manse.... :lol: daca bagi navodul ....vise taica ...vise ...te pup ..pa ,pa ..stai si bea ... :lol:
Senior Crap Club

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de George Slave »

Oricum totul se voteaza inainte de tragerea la sorti de toti capitanii de echipa,punctaj,sectoare, premii....
Eu zic 3(trei) pesti pe mansa,18 in total,maxim trei pe pe mansa si minim 15 pesti in total,dar nu mai mult de 3 pe mansa ...parerea mea ....
P.S. Eu nu votez.! astept parerea voastra sau propunerea voastra (cei care au platit).
Senior Crap Club

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de RB Baits »

Eu tin minte ca asa a ramas 3 pesti pe mansa se contabilizeaza 15/18

Radu Badica

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de Vladut Mateianu »

Asa a ramas.
Cu riscurile de rigoare, dupa ce am vazut la Cupa Seniorilor... :( O sa fie sub 10 echipe care vor avea 15 pesti pe foaie la sfarsit ! Ve-ti vedea !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cioara
Mesaje: 173
Membru din: Mie Apr 12, 2006 13:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de cioara »

Neata ! :lol: 20 pe mansa poate nu se prind dar probabiliitatea sa faci 5-6 pesti pe zi in A si B e mai mare decat 3 pesti pe zi in C-uri.

Avatar utilizator
addicted
Mesaje: 813
Membru din: Mie Feb 16, 2011 2:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de addicted »

pana la urma cate echipe suntem ?

Avatar utilizator
vali s.
Mesaje: 450
Membru din: Mie Noi 04, 2009 17:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de vali s. »

Vladut Mateianu scrie:Asa a ramas.
Cu riscurile de rigoare, dupa ce am vazut la Cupa Seniorilor... :( O sa fie sub 10 echipe care vor avea 15 pesti pe foaie la sfarsit ! Ve-ti vedea !
Eu sper sa nu fie asa. Daca vom fi 21 de echipe, cele mai multe standuri "gherla" vor fi eliminate, standuri de A vor deveni B, standuri de B vor deveni C si astfel sansele sunt mai bune. Cel putin aparent! :-)
Mr. Fish

florin masu
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 29, 2013 15:43

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de florin masu »

Ai mai multe sanse sa prinzi 20 de pesti in 6 manse, decat sa fi obligat sa prinzi 3 pesti pe mansa. Daca ai tras 2 gherle sa terminat poti sa pleci acasa.
Sunt deacord cu Cioara.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”