Senior Trophy 2013 - punctaj

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de gor965 »

Ma tot uit ca trece timpul si eu n-am habar cum sa fac formatul de clasament....si-mi sta pe limba sa zic : cel mai bun clasament era pe cantitate, pe fiecare sector in parte, pe fiecare mansa...apoi cine facea cel mai mic numar de puncte (cele mai bune clasari) castiga ! Asa aveai sansa sa castigi un sector si cu 200 kg, daca mergea balta si cu 2 pesti daca nu colabora ...locul 1 lua acelasi punct indiferent de cantitatea de peste prinsa in manse diferite, pe acelasi loc ...stiti bine ca balta se mai suceste din cand in cand si chiar cand pica aceeasi echipa pe acelasi loc, in manse diferite, s-a intamplat sa scoata rezultate la fel de diferite !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
addicted
Mesaje: 813
Membru din: Mie Feb 16, 2011 2:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de addicted »

ar mai fi o varianta sa se puncteze 3 pesti/mansa si sa se ia in considerare cei mai mari 12 pesti in caz asta ai sansa sa dai kikcs in 2 manse si sa punctezi 3 pesti in 4 manse sau 6 pesti pe A'uri 4 pesti pe B'uri si 2 pesti pe C'uri adik sunt mai multe sanse matenatice pentru toti participantii.... just an opinion!

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de Bogdan Dragan »

gor965 scrie:Ma tot uit ca trece timpul si eu n-am habar cum sa fac formatul de clasament....si-mi sta pe limba sa zic : cel mai bun clasament era pe cantitate, pe fiecare sector in parte, pe fiecare mansa...apoi cine facea cel mai mic numar de puncte (cele mai bune clasari) castiga ! Asa aveai sansa sa castigi un sector si cu 200 kg, daca mergea balta si cu 2 pesti daca nu colabora ...locul 1 lua acelasi punct indiferent de cantitatea de peste prinsa in manse diferite, pe acelasi loc ...stiti bine ca balta se mai suceste din cand in cand si chiar cand pica aceeasi echipa pe acelasi loc, in manse diferite, s-a intamplat sa scoata rezultate la fel de diferite !
Buna idee!
Eu unul sunt de acord! In caz ca se voteaza altceva decat ideea lui george sau ceea ce s-a anuntat initial, eu unul zic pas!

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de claudiupascu »

gor965 scrie:Ma tot uit ca trece timpul si eu n-am habar cum sa fac formatul de clasament....si-mi sta pe limba sa zic : cel mai bun clasament era pe cantitate, pe fiecare sector in parte, pe fiecare mansa...apoi cine facea cel mai mic numar de puncte (cele mai bune clasari) castiga ! Asa aveai sansa sa castigi un sector si cu 200 kg, daca mergea balta si cu 2 pesti daca nu colabora ...locul 1 lua acelasi punct indiferent de cantitatea de peste prinsa in manse diferite, pe acelasi loc ...stiti bine ca balta se mai suceste din cand in cand si chiar cand pica aceeasi echipa pe acelasi loc, in manse diferite, s-a intamplat sa scoata rezultate la fel de diferite !
E bine cum spui George numai ca in acest caz te bati in fiecare zi cu aceleasi echipe de pe sector tot concursul ceea ce nu stiu daca e foarte OK.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de Vladut Mateianu »

Referitor la punctaj nu se mai schimba nimic fata de ce am anuntat. 3 pesti/mansa si best 15 la final. (din 18)
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de Dragos Sinca »

Nu conteaza asa mult cei 3 pesti. O echipa care prinde 2 pesti de 9kg puncteaza mai bine decat o echipa care prinde 3 pesti de 5 kg. Conteaza cantitatea de peste formata din cei mai mari 3 pesti ai unei echipe/mansa, iar in clasamentul final se cumuleaza cele mai bune 5 manse din sase. Nu conteaza daca aceasta greutate finala este formata din 15, 14 sau 10 pesti.

ghita adrian
Mesaje: 232
Membru din: Mie Dec 07, 2011 10:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de ghita adrian »

9. Ghiță Adrian - Iulian Petre -Pompy -Radu Dumitrevici

codrut floricel
Mesaje: 366
Membru din: Mie Feb 24, 2010 11:00

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de codrut floricel »

Dragos Sinca scrie:Nu conteaza asa mult cei 3 pesti. O echipa care prinde 2 pesti de 9kg puncteaza mai bine decat o echipa care prinde 3 pesti de 5 kg. Conteaza cantitatea de peste formata din cei mai mari 3 pesti ai unei echipe/mansa, iar in clasamentul final se cumuleaza cele mai bune 5 manse din sase. Nu conteaza daca aceasta greutate finala este formata din 15, 14 sau 10 pesti.
nu ai inteles , raman 6 manse , ...15 din 18
daca prinzi 2/manse ,ramai la final cu 12 pesti nu cu 10
CODRUT FLORICEL
RIPOSTA

Avatar utilizator
BURCEA IONUT
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 06, 2011 13:41
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de BURCEA IONUT »

19.DANIEL DUMITRESCU-BEBE MOISE-BURCEA IONUT-BURCEA SANDRA

Avatar utilizator
vali s.
Mesaje: 450
Membru din: Mie Noi 04, 2009 17:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Senior Trophy 2013 - punctaj

Mesaj de vali s. »

18. Vali Sburlan/ Claudiu Costache/ Cristi Ichim/ Dorian Grigoroiu
Mr. Fish

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”