SENIOR TROPHY EDITIA A 6-A TANCABESTI 2014-INSCRIERI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Încuiat
Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: SENIOR TROPHY EDITIA A 6-A TANCABESTI 2014-INSCRIERI

Mesaj de iohann »

Vladut Mateianu scrie:Concursul se va tine indiferent de nr de echipe participante. Apreciez modul in care "prietenii" lacului Tancabesti isi abandoneaza "prietenul" la greu..... :oops: Dar, nu mor caii cand vor cainii... :wink:
...zise porumbelul pacii :D

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SENIOR TROPHY EDITIA A 6-A TANCABESTI 2014-INSCRIERI

Mesaj de claudiue »

Vladut Mateianu scrie:
RB Baits scrie:
Vladut Mateianu scrie:Concursul se va tine indiferent de nr de echipe participante. Apreciez modul in care "prietenii" lacului Tancabesti isi abandoneaza "prietenul" la greu..... :oops: Dar, nu mor caii cand vor cainii... :wink:

Sunt de acord cu principiul dar sa se taxeze cu 5000 de euro din banii nostrii o balta care la ultimul concurs unde pe ploaie si vant au stat in namol pana la glezne 33 de echipe dintre cele mai bune din tara ca sa punctam de la 3 kg ca pe vremuri 300kg de crap sau 1 tona de la 0,5 kg mi se bare o bataie de joc sau o japca nu vreau sa cred ca japca e a ta Vladutz! Atentie eu am pescuit prima oara pe Tancabesti in 2000 adica acum 14 ani si cunosc balta ca propriul buzunar!

Radu Badica
Eu sunt doar participant la acest concurs, deci sa fi sigur ca este japca mea ! :D
In rest, faci ce vrei pe banii tai, eu consider ca aceasta balta merita si a doau sansa, pun esecul de la Crapmania pe seama vremii.... cu toate ca stiu si eu ca s-a furat peste, dar stiu si ce partide reusite , cu cate 100-200 de kg prinse s-au facut anul acesta la Tancabest.
Vezi ca e o echipa care cica a prins 700 (saptesute) de kg in 60 de ore fix inante de crapmania. Si s-a laudat cu asta fix dupa concurs ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P.S. Din ce in ce mai putini fraieri pe forum...si asta ustura!??

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SENIOR TROPHY EDITIA A 6-A TANCABESTI 2014-INSCRIERI

Mesaj de Vladut Mateianu »

iohann scrie:la sfarsitul concursului crapmania, multi colegi mi-au propus sa fac un concurs la peris, spunandu-mi ca senior trophy se va anula!banuiesc ca ai auzit si tu Vladut aceste discutii, propuse de cel putin 7 echipe!
Nu se va anula. Nu am auzit nimic, de barfe sunt satul...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SENIOR TROPHY EDITIA A 6-A TANCABESTI 2014-INSCRIERI

Mesaj de Vladut Mateianu »

claudiue scrie:
P.S. Din ce in ce mai putini fraieri pe forum...si asta ustura!??
La fel cat te ustura pe tine ca nu mai gasesti "gusteri" care sa te arda la popou.... :D

PS Totusi, pastreaza decenta si nu mai jigni membrii acestui forum, ca zbori indiferent cat de drag imi esti... :wink: :twisted:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

catalincaraenache
Mesaje: 2
Membru din: Mie Mai 21, 2014 9:57

Re: SENIOR TROPHY EDITIA A 6-A TANCABESTI 2014-INSCRIERI

Mesaj de catalincaraenache »

Domnilor,
Sunt abonat al lacului Tancabesti si pot confirma (avand in vedere si comentariul celui care sustine ca a prins 700 Kg pe Pilhan) ca in perioada premergatoare concursului s-a prins foarte bine. Eu am efectuat o partida de 50 ore pe standul Stanga Planet in perioada 01-03 Mai si am avut aproximativ 30 de prezentari, reusind sa pun pe saltea 25 exemplare intre 3.5 si 16Kg, cu o medie de aproximativ 10 Kg. Baietii care au pescuit in aceeasi perioada pe Dreapta Bradu au prins chiar mai bine decat mine. Din acest motiv am fost foarte surprins de rezultatele dezastruoase inregistrate la concurs. Totusi, sa spui ca nu mai este peste in Tancabesti cred ca este o afirmatie deplasata, pe care, desigur, o poti intelege daca privesti clasamentul si, mai ales, fotografiile de la concurs.

In perioada 16-18 Mai am efectuat o noua partida pe acelasi stand, insa rezultatele nu au mai fost la fel de bune. Partida a durat 36 ore si am reusit sa pun pe saltea doar 10 bucati, cel mai mare exemplar avand 11 Kg.

Cu siguranta, vor fi carcotasi care vor spune ca este primul meu comentariu si ca m-am inregistrat doar pentru a face reclama Tancabestiului, insa sunt total strain de interesele organizatorilor de concursuri, ale participantilor si ale lui Vlad Parfene. Eu merg pe aceasta balta doar pentru frumusetea ei si pentru pestele pe care (inca) il detine si am intervenit, cu riscul de a fi offtopic, doar pentru ca ma deranjeaza unele comentarii.

Fire intinse, oriunde alegeti sa concurati!

Avatar utilizator
dani dan
Pescar de competitie
Mesaje: 325
Membru din: Mar Iun 14, 2011 19:55
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: SENIOR TROPHY EDITIA A 6-A TANCABESTI 2014-INSCRIERI

Mesaj de dani dan »

catalincaraenache scrie:Domnilor,
Sunt abonat al lacului Tancabesti si pot confirma (avand in vedere si comentariul celui care sustine ca a prins 700 Kg pe Pilhan) ca in perioada premergatoare concursului s-a prins foarte bine. Eu am efectuat o partida de 50 ore pe standul Stanga Planet in perioada 01-03 Mai si am avut aproximativ 30 de prezentari, reusind sa pun pe saltea 25 exemplare intre 3.5 si 16Kg, cu o medie de aproximativ 10 Kg. Baietii care au pescuit in aceeasi perioada pe Dreapta Bradu au prins chiar mai bine decat mine. Din acest motiv am fost foarte surprins de rezultatele dezastruoase inregistrate la concurs. Totusi, sa spui ca nu mai este peste in Tancabesti cred ca este o afirmatie deplasata, pe care, desigur, o poti intelege daca privesti clasamentul si, mai ales, fotografiile de la concurs.

In perioada 16-18 Mai am efectuat o noua partida pe acelasi stand, insa rezultatele nu au mai fost la fel de bune. Partida a durat 36 ore si am reusit sa pun pe saltea doar 10 bucati, cel mai mare exemplar avand 11 Kg.

Cu siguranta, vor fi carcotasi care vor spune ca este primul meu comentariu si ca m-am inregistrat doar pentru a face reclama Tancabestiului, insa sunt total strain de interesele organizatorilor de concursuri, ale participantilor si ale lui Vlad Parfene. Eu merg pe aceasta balta doar pentru frumusetea ei si pentru pestele pe care (inca) il detine si am intervenit, cu riscul de a fi offtopic, doar pentru ca ma deranjeaza unele comentarii.

Fire intinse, oriunde alegeti sa concurati!
parerea ta ca si abonat nu intereseaza pe cei care participa la concursuri :wink: :wink: :wink:
noi care platim un concurs cat platesti tu abonamentul pe un an cred ca iti spune ceva :wink: :wink: :wink:
am tot respectul pt balta,administratori,organizatori,s.a....dar nu mai este cea de altadata :oops:
cred ca va redeveni ce a fost odata,dar,pana atunci imi rezerv dreptul de a-mi posta parerea :!:
PS si va mai spun voua abonatilor ceva:sa-ti nadesti cu barca,sa lansezi cu barca,sa faci drill cu barca s.a. cu barca,dupa parerea mea este braconaj legal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nu m-am legat personal de tine pt ca nu te cunosc,dar m-am legat de postarea ta.
daca am deranjat-SCUZE :wink:
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost. (Nicolae Iorga)

Avatar utilizator
Alexa Silviu
Mesaje: 367
Membru din: Lun Mar 26, 2012 20:14
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: SENIOR TROPHY EDITIA A 6-A TANCABESTI 2014-INSCRIERI

Mesaj de Alexa Silviu »

Eu cred ca organizatorii ar trebui sa mai posteze ceva pe acest topic sa stim si noi cei care nu am renuntat ce avem de facut.

Avatar utilizator
BURCEA IONUT
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 06, 2011 13:41
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: SENIOR TROPHY EDITIA A 6-A TANCABESTI 2014-INSCRIERI

Mesaj de BURCEA IONUT »

EU CU COLEGI MEI DE ECHIPA(FOCUS CARP TEAM) SUNTEM DE ACORD SA SE TINA SENIOR TROPHY IN ORICE CONDITII...PERIOADE GRELE SUNT IN ORICE DOMENII DE ACTIVITATE.
FOCUS CARP TEAM copusa din Sandra Burcea-Ionut Burcea-Bebe Moise-partener confirma plata avansului pentru participarea la SENIOR TROPHY.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SENIOR TROPHY EDITIA A 6-A TANCABESTI 2014-INSCRIERI

Mesaj de Vladut Mateianu »

BURCEA IONUT scrie:EU CU COLEGI MEI DE ECHIPA(FOCUS CARP TEAM) SUNTEM DE ACORD SA SE TINA SENIOR TROPHY IN ORICE CONDITII...PERIOADE GRELE SUNT IN ORICE DOMENII DE ACTIVITATE.
FOCUS CARP TEAM copusa din Sandra Burcea-Ionut Burcea-Bebe Moise-partener confirma plata avansului pentru participarea la SENIOR TROPHY.
Frumos din partea ta Ionut. Prietenul la greu se vede... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SENIOR TROPHY EDITIA A 6-A TANCABESTI 2014-INSCRIERI

Mesaj de Vladut Mateianu »

croco-dilu scrie:Eu cred ca organizatorii ar trebui sa mai posteze ceva pe acest topic sa stim si noi cei care nu am renuntat ce avem de facut.
Concursul se va defasura, indiferent de cate echipe se vor inscrie..... Avem sprijinul lui Vlad, pestele a inceput sa manance, o sa iasa un concurs pe cinste....

PS Chiar daca nu mai este peste ca inainte, Tancabestiul are ceva unic...si smecheria este sa prinzi peste atunci cand nu prinde nimeni...nu cand prind toti ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”