Serbian carp classic

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dragan
Mesaje: 133
Membru din: Dum Feb 20, 2011 23:36
Puncte: 0
Localitate: Sannicolau Mare

Re: Serbian carp classic

Mesaj de Dragan »

Din cate am inteles premiile de sectoare au fost in produse MKM baits ( Meleg este chiar patronu de la MKM baits ) . Deci Meleg a castigat de 2 ori . A castigat concursu plus ca si-a valorificat produsele :) FRUMOS

Peter Lero
Mesaje: 19
Membru din: Lun Aug 08, 2011 10:04

Re: Serbian carp classic

Mesaj de Peter Lero »

Meleg a fost sponzor la fel ca CPK, Bruce Ashby si FOX prin distributori in Serbia la sectorul D. Datorita faptei ca pecuit in sectorul D si ca a castigat si sector si competitia in general Meleg se a retras si a dat premiu pe sector echipei de pe locul 2 din sector D. Alti a primit premii de la sus scrisi producatori pe sectore A,B si C.

Avatar utilizator
chriss
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 14, 2010 11:13
Puncte: 0
Localitate: timisoara
Contact:

Re: Serbian carp classic

Mesaj de chriss »

Peter Lero scrie:Stimati pescari romani,

o sa incerc sa explic adevarul cum a fost, desfasurarea concursului, evenimentele neplacute, incercare de pacalire si inselare,
etc., si mai multe. Nu este frumos din partea unor pescari romani, care au fost sau nu la competitie, sa comenteze fara sa cunoasca adevarul.
Stiind foarte bine pescarii romani si traditia lor de tentative de frauda, organizatorul a plasat langa arbitri si o echipa de paza care nu a fost vizibila. In plus, unde a fost posibil a existat si monitorizare cu camere video. Toate conversatiile radio cu Motorole au fost ascultate si traduse de roman din Deliblato cu ajotorul politiei.
Astfel s-a descoperit urmatorele:
1. Arbitrul roman a fost exclus din arbitraj datorita faptului ca a avut comunicatia cu Dudi Baits Team prin Motorola care a fost ascultata. Acesta a fost interzis. Acest arbitru a cantarit un ten de DBT 6,3 kg si peste a avut real 4,9 kg conform celei de a doua cantariri ceruta de centrala arbitrilor. Greutatea targii de cantarire nu a fost scoasa. In plus arbitru roman a incercat sa dea inapoi statia motorola pe furis. DB team nu a fost descalificat pentru aceasta situatie desi ar fi meritat-o.
Cine a avut bani sa participa la acest concurs nu a luat in calcul si tariful telefonie mobile in Serbia.
Adevarul e ca multi au participat datorita faptului ca taxa de inscriere a fost mica comparativ cu premiile acordate.

SI chiar daca au participat doar 56 echipe din 72 maximum posibil, premiile au ramas neschimbate.
Castigatorii sectoarelor au primit marfa in valoare de 1000 Euro, cine a fost prezent la festivitatea de premiere.
Datorita faptului ca unii au parasit concursul, premiile s-au acordat echipei urmatoare. Cazul ABARA carp team care a castigat
sectorulul.
2. Povestea cu urinarea in restaurantul clubului pescarilor Deliblato nu trebuie scuzata. Pentru asa ceva in tariIe EU pescarul sta in puscarie cel putin o noapte. Echipa a fost descalificata pe drept.
3. Nu este adevarat ca pescarii nu puteau sa paraseasca pegul. Cu aprobarea arbitrului se putea parasi locul de pescuit. Multi nu au stiut acestea si nu au cerut aprobarea. Cu toate acestea, plimbarea a fost prezenta tot timpul si nimeni nu a fost penalizat, exemplul sectorului D.

O sa continui mai mult dupa o intalnire urgenta. Peste cateva ore..
Fir intins,
Peter Lero

Avatar utilizator
chriss
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 214
Membru din: Mie Iul 14, 2010 11:13
Puncte: 0
Localitate: timisoara
Contact:

Re: Serbian carp classic

Mesaj de chriss »

stima domnule Lero,in primul rand as vrea sa va spun ca nu v ati informat bine in legatura cu excluderea noastra din competitie ...motivul nu a fost cel cu asa zis ul urinat in birt pe care numa sarbii al sustin..a fost politia la noi si nici macar nu i au dat amenda sau sa mentioneze ceva de urinat in birt
motivul pt care am fost descalificati din concurs a fost ca am fi agresat si injurat arbitru sef ceea ce nu este adevarat si puteam demonstra cu martori.ce motiv am fi avut sa agresam arbitru cand noi eram pe locul 5 la general si 3 pe sector
.va intreb pe dv daca domn arbitru sef nu stia romaneste cum a dedus ca l a injurat colegul meu care de fapt isi cerea scuze pt ca a iesit din stand ..normal trebuia anuntat arbitru daca vrei sa iesi dar nu aveam pe cine
timp de aprox 30 ore nu a venit pe la noi niciun ajutor de serif sa ne aduca si noua o fisa macar sa stim cu cine suntem pe sector si sa ne cantareasca pestele care era la sac de 24de ore...am cerut la belgrad o comisie sa vina sa solutioneze situatia cu martori dar nimic...nici macar nu au avut taria sa vina cineva sa ne anunte ca suntem exclusi...au scris doar pe faceboock...ne ati mai spus ca am aruncat cu mancare in standul vecinilor ceea ce este o alta informatie gresita ,si asta se putea demonstra cu martori daca s ar fi vrut
va spun eu care a fost adevaratul motiv pt care au vrut neaparat sa ne de a viteza ..aveam o pozitionare foarte buna si incurcam echipa organizatoare MAGIC CARP SHOP TEAM care erau in stanga noastra pe B24
trebuie sa recunosc ca a fost cea mai proasta organizare din cate am vazut sau auzit eu si a fost cea mai mare teapa la care am participat..sarbii in general sunt oameni de treaba si sunt corecti ,dar astia au fost chititi din start sa ne arda
eu merg in serbia la pescuit din 2006 unde mi am facut o gramada de prieteni de calitate si am tot respectul pt ei
am participat si la concursuri care au fost corect arbitrate si organizate asa cum ar fi trebuit sa fie si acest asa zis mare concurs
in concluzie va rog sa nu mai faceti acuzatii daca nu aveti dovezi concludente pt ca ,daca ati fi fost acuzat dv si exclus pe nedrept nu cred ca ati fi fost prea fericit
va imaginati cum ne am simtit stiind ca am fost exclusi pe nedrept si s au spus atatea lucruri urate si neadevarate despre echipa GRANIT BAITS.
va multumesc anticipat si sper ca ati inteles ce sa intamplat cu adevarat si care a fost motivul oficial pt care am fost trimisi la plimbare

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Serbian carp classic

Mesaj de mariusangler »

Fericirea dinaintea concursului......................
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=CI8 ... =endscreen
Mad carp Team

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Serbian carp classic

Mesaj de mariusangler »

Sweet memories......................
http://www.youtube.com/watch?v=aQXIj4P3jHk
Mad carp Team

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Serbian carp classic

Mesaj de mariusangler »

Mad carp Team

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Serbian carp classic

Mesaj de mariusangler »

Lake Kraljevak la inceputul concursului
http://www.youtube.com/watch?v=_EmIbRLTyTw
Mad carp Team

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Serbian carp classic

Mesaj de mariusangler »

Mad carp Team

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Serbian carp classic

Mesaj de mariusangler »

More......
http://www.youtube.com/watch?v=_CVxIcPlwrI
Nu vreti sa stiti ce vorbesc............ :lol:
Mad carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”