Shacalu si Cupa Natiunilor Sarulesti

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

sacalu scrie: 3.Sti ca toti plantangii buni ai Europei au fost pe Orient cand noi am fost la Sarulesti?Oare ce se intampla daca veneau numai 10 echipe la Sarulesti?Vreau parerea ta!!!!! :idea:
Fii sigur ca la Cupa Natiunilor nu vor ramane acasa!

Oare ce se intimpla daca plantatorii buni de la noi nu erau la Sarulesti si mergeau pe Orient? :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Tizule, te rog numeste plantatorii nostri buni;avem asa ceva?Singurul nostru plantator care participa la mai toate concursurile mari din Franta este victor oana,el ne poate spune cum e cu plantatul.Pe Orient 90% din pescari planteaza.Bineinteles nu porumb.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai ce numai Oana a fost pe Orient? Au mai fost ehipe Romanesti. Inseamna ca sunt pescari buni plantatori si la noi.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

Am aflat azi de la prietenul meu din echipa Germaniei ,ca referitor la organizarea Cupei Mondiale pe Natiuni din 2008 la Sarulesti,toate detaliile legate de organizare,tari participante ,formarea loturilor reprezentative si garantarea premiului, s-au discutat si s-au VOTAT cu ocazia intalnirii de la Viena-decembrie 2007,unde au participat reprezentanti ai ICFA,plus un invitat din lumea pescuitului la crap,respectiv dl.Raduta.
Cu aceasta ocazie s-a VOTAT ca loturile pentru acest concurs pe natiuni, sa fie facute de catre reprezentantii ICFA pentru fiecare tara in parte.
Asa a ajuns Becker sa faca echipa Germaniei,Grabmayer pe cea a Austriei,s.a.m.d.
Se pare ca si Romania trebuie sa se supuna hotararii votate la acea adunare.
CORNEL ''ACQUA'' IACOB
SENZOR CARP TEAM
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

:idea: :idea: :idea: :idea: :roll:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

sacalu scrie:@Cornel

Asta e problema la noi ! Inca nu se stie care sunt cei care ar merita sa se bata cu cei mai buni plantangii din lume!



Stiti bine ca avem nevoie de calificari pentru a stbili echipa Romaniei!!!!!
Este vorba de CUPA NATIUNILOR si este la fel de inportanta ca si
CAMPIONATUL MONDIAL !!!!!!
Sunt multi plantangii in Romania care vor sa isi incerce valoarea !!!!
Avem nevoie de vreo 12 nu de 2-3 care sa-i faca fata lui:
BECKER@CO
SCHLOTTI@CO
PAISLEY@CO
MELEG@CO
GRABMAYER@CO
MANTOVANI@CO etc,etc :shock: :shock: :shock: :shock:
Aveti voi 12 dovediti care sa le FACA FATA ????????? :idea:
P S
Sti si tu ca la Haromfa toti isi duc boilesuri facute de ei!!Le ASCUND PRIN BUZUNARE SI PRIN MASINI!!!!! Nimeni nu pescuieste cu mizeriile date de sponsori.(ARBITRI FAC CONTROALE PRIN GENTI NU PE LA ROATA DE REZERVA)

@PICIUL

MERSI MULT CA M-AI ATENTIONAT DESPRE CE A SCRIS VLADEANU! :evil: :evil: :evil:
ACUMA CAUT SI SCOT PE IMPRIMANTA SA IL AM AMINTIRE!!!!!!!! :lol: :lol:

Fiind in echipa cu Andrei si Vladut l-am intalnit de doua ori intr-un concurs de plantat pe Schlotti & Co ,la Haromfa...oare ce s-a intamplat ? :roll:


mai mult decat atat , in istoria acestei competitii suntem prima echipa care obtinem podium doi ani la rand, fapt specificat si apreciat de catre organizatorii competitiei motiv pentru care au fost invitate anul acesta trei echipe din Romania..LA PLANTAT IN JUNGLA :wink:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@Cornel Iacob
discutia din decembrie de la Viena a avut loc si a participat si Raduta membru fondator ICFA; totul s-a petrecut invers decat spui tu, Raduta fiind singurul care a spus ca el nu va organiza calificari pt lotul Romaniei cu toate ca ceilalti membrii ICFA au insistat (asa mi-a zis bunicul care traieste in Anglia); lasa-ti vrajeala si tineti calificari si nu faceti favoritisme , vorba lui nea Cornel (vezi topicul http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic.php?t=1293).
P.S. Eugen- alta caricatura de pescar

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@Piciul

Mersi ca ai postat ce au scris astia!!!dau o bere cand ne vedem!!!!
Ce zici ce tupeu au astia?Dupa ce s-au luat toti de mine!!
UITE CA SA AFLAT ADEVARUL!!!!! :lol: :lol: :lol:
(am scos tot pe imprimanta sa imi ramana amintire sau poate i le dau lui Raduta)MERSI INCA O DATA!!!!!!

@MATEIANU,@VLADEANU,@ROSIORU@IACOB@YAMAHA@NAE B etc etc (toti care v-ati luat de mine)

DE UNDE AVETI ASA TUPEU??????

CITITI CE ATI SCRIS ACUM 2 ANI!!
www.crapmania.ro/forum/viewtopic.php?t=1293).

CHIAR NU VA E RUSINE ?????

Dupa ce l-ati facut in fel si chip pe Raduta ca nu vrea sa faca calificari pentru romani!!!
Acum ca i-a dat lui Nae liber sa se ocupe de echipele romanesti v-ati sucit ca vremea??????
Da voi cine sunteti sa va permiteti sa alegeti voi pe cine vreti????
Bai baieti, chiar nu aveti un pic de mandrie in voi si trebuie sa depindeti de Nae ?????
Nu aveti ce sa mancati? Nu aveti casa? Nu aveti bani?(daca ati inceput sa fiti la cheremu lui Nae asa o sa fiti toata viata)!!!!!
Bagatii-va mintile in cap si fiti corecti!!!!!!!!!!

INCA O DATA !!!!!

SA VA FIE RUSINE CA ATI AVUT TUPEUL SA VA LUATI DE MINE SI SA MA JIGNITI ,CA AM VRUT SE SE FACA CALIFICARI CORECTE PENTRU ROMANI!!!!

RUSINE,RUSINE,RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Si ce am rezolvat? Am ramas cu propunerea.
Dar tu daca esti asa bun prieten cu Dl. Raduta cum zici, de ce nu te rezolvi?
Daca vorbesti cu el pote te insarcineaza pe tine sa faci echipa.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@TOTI SENZORISTII@C ROSIORU

1.Daca se fac caificari o sa particip!!!

2.Daca o sa fiu destul de bun sa ma calific, asa o sa particip la C N!!!

3.Daca nu ma calific nu am ce sa caut acolo!

4.Nu vreau sa ma rezolv ca nu vreau sa zica o tara intreaga:IA SI LA FRAIERU ALA CU BANI! A AJUNS SA REPREZINTE ROMANIA !!!!!!!

5.Asa sunt eu !!! Ma bag la ceva daca ma tine,daca nu stau pe burta si imi vad de treaba!!!(asa sa faca si baietii cu bani de la Bucuresti si asa zisi SPONSORI PRINCIPALI)

6.VA SPUN A SUTA OARA!!!
Daca esti bun reprezinta tara,daca nu lasa-i pe altii mai buni!!!!!!!

7.Asa ca dl.Rosioru presedintele APCR si "seful" lui Vladeanu@CO,vreau sa va vad cum rezolvati situatia asta ?Vreau sa va vad ca sunteti corecti!!!!!!


P S
Raduta daca vrea sa il bage pe unul din baieti lui in echipa Romaniei are tot dreptul!!Si sa nu uitam ca baietii lui Raduta stiu mai bine cu ce se mananca Sarulestiul decat voi totii!!!!Mai ales ala mai mic!!!In toamna la Cupa Romaniei Jason Colenzo a iesit pe 4 datorita lui RR Junior !!!!!!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”