tancabesti, boiliesmania 2005

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

lazarini
Mesaje: 81
Membru din: Mie Iun 22, 2005 11:56
Puncte: 0
Localitate: Arad

Mesaj de lazarini »

Noutati?

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

Se pare ca podul de pe varianta Bucuresti Ploiesti (trafic greu/Buftea) din Butimanu a fost executat de viitura , tot traficul fiind deviat pe Lucianca Tancabesti.... Apele au suit pana pe terasa si mesele cu umbrele de langa mal cam cu o palma zdravana ..... pontoanele sunt toate sub apa ( cele din fata restaurantului) ... marea majoritate se odihnesc dupa lupta cu tonele de picaturi chinezesti..... nu am nici o informatie legata de participanti, dar dupa ce ma mai incalzesc si schimb toalele , (am facut un tur la zonele fierbinti si am coafat imagini cu nemaintalnit de ravarsari de se minuneaza toti ai locului ca de zeci de ani nu mai vazura minunatie de atat amar de ape si apoi ca am tractat un mastodont din parcare cu bateria moarta si abea abea a luat'o) o sa dau o tura si pe la baieti , ca mai toata lumea de la organizatori, arbitrii, personal... au tras tare pe dreapta care pe unde au apucat.... Revin in noaptea asta cu alte titluri :arrow:

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Lukyan,

mai zi-ne ce s-a mai prins, am inteles ca Vali avea vreo trei bucati, Maty doua, Marian din Ploiesti doua si cei mai multi aveau macar cate unul. Cel mai mare prins ramane cel de 8,7 kg.

Hai ca s-a oprit ploaia .....
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Am vorbit cu Nae si ce stia el :

ora 16.00 - Vali Vesa - locul 1 - 17 kg
- Nea Nitzu - locul 2 - 15 kg
- Nae Badulescu & Maty - locul 3 - 14,4 kg si au mai luat acum unul din 2 cifre ( 12-14 kg )

Astept un telefon de la Vlad cu situatia dupa cantarirea de seara

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

21 09 2005 ora 20.00

LOC ECHIPA STAND KG

1 MARIAN / DORIAN 9 29.07

2 NAE / MATY 22 26.61

3 TATA NITU / DAN 20 21.35

CAPT. NAE / MATY 22 12.16

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

Concursul este amanat pentru 2006, toti participantii au strans echipamentul si au venit la restaurant... apele cresc in continuare toate standurile au fost inghitite de ape inclusiv portiuni din drumul de acces...
revin cu amanunte imediat dupa hotararea oficiala ce se va lua , pescarii sunt la masa si imediat dupa aceea se va discuta soarta concursului....

lazarini
Mesaje: 81
Membru din: Mie Iun 22, 2005 11:56
Puncte: 0
Localitate: Arad

Mesaj de lazarini »

Si cum a ramas?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dragi prieteni acum am ajuns la magazin, multumesc lui Dumnezeu ca am reusit sa ies de pe balta. Ce s-a intamplat la Tancabesti intrece orice imaginatie, nu credeam ca se poate intampla asa ceva ! Apa a crescut in cateva ore cu cativa metrii, asta in timpul noptii si luind prin surprindere o gramada de pescari care au ramas cu corturile in apa. O echipa din Arad s-a dat dimineata jos din pat direct in apa de 20 cm ! Il voi ruga pe Val sa posteze cateva poze ,ca sa va da-ti seama ce a fost acolo.
Felicitari tuturor participantilor care au rezistat pana in ultima clipa, demonstrandu-si pasiunea si daruinta ptr acest sport(uneori extrem) !
In special lui Maty care a pescuit o noapte pe ponton cu apa pana peste genunchi.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Bai fratilor , am vazut si eu un filmulet la Vladut cu ce s-a intimplat la Tincabesti. E incredibil cum trecea apa prin dig, cum sareau pestii.
Mare pacat. Am inteles ca si Perisul e in aceasi situatie. Situatia e grava, mai alea ca erau 2 din cele mai bune balti.

Avatar utilizator
Caaron
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 09, 2005 16:45

Mesaj de Caaron »

Pacat!
Noi ca pescari suntem afectati de ce se intampla pe aceste balti in egala masura cu proprietarii! Propun ca in cazul in care va fi nevoie sa se creeze (in special asociatiile de pescari, magazinele de articole de pescuit si pescarii care au pescuit in mod constant pe aceste balti) un fond de ajutor, de orice natura ar fi el!

PS: Sper sa nu fie nevoie si sa nu se interpreteze in vreun fel malitios!

Magazin online pescuit

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”