tancabesti, boiliesmania 2005

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Propunerea ta e buna. Acum cred ca-ar momentul sa ne unim si sa gasim o solutie benefica pt. toti.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

ziua buna dl cornel,

la ce dezastru e acolo, e o carca de munca ... pontoane distruse, digul spart, pestele...
de fapt am si propus la sedinta sa contribuim cu ceva din taxa dar vlad nu a fost de acord. daca hotarati ceva, cu draga inima.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Vali, ai reusit sa ajungi acasa, omule??? sau esti in vreun internet cafe???
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

:lol: :lol: :lol:
da, am dormit (vorba vine) pe dn1. am plecat pe la 6.30 (dupa o cafea la agip) si la 9.30 am ajuns acasa. RUPT... SI ACUM SUNT LA BIROU :evil:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Caaron
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 09, 2005 16:45

Mesaj de Caaron »

Nea Cornele, am vb azi cu Dl Ovidiu Parfenie si mi-a spus ca situatia este sub control si ca apa a inceput sa scada. Sper sa aiba dreptate!

Magazin online pescuit

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

as fi revenit imediat cu toate informatiile legate de concurs inca de joi dupaamiaza si cu situatia generala dar ... probleme personale... Telefoanele au functionat, in mare se stie ce si cum a fost, oamenii sper ca au ajuns toti cu bine acasa de la concurs ......
Dupa nici 48 de ore , cam atat cat a durat concursul pana a fost oprit , situatia finala desi fara relevanta pentru concursul in sine a fost :
1 - Maty si Nae cu 51,5 kg,
2 - Tata Nitu si Dan 37.5 kg
3 - Marian si Dorian 29.07 kg
Captura : Maty si Nae 12.16 kg
4 - Vesa si Calina 16.67 kg
5 - Virgil si Diculescu 14.46 kg
6 - Bogdan Senzor 5.79 kg
7 - Tomi si Dorin 5.7 kg
Cantitatea generala ~160 kg crap.

In rest Val a pus pe prima pagina cum ramane cu soarta concursului, nu mai repet.
Cele 2 lacuri s'au unit aproape peste dig, acesta fiind petrecut la mijloc pe o portiune de peste 20 de m si in coltul de langa bazinul mic care era una si aceeasi cu Tancabesti 1 si curgea lin la aproape acelasi nivel in Tancabesti 2 .... Am vorbit la telefon cu Vlad in aceasta seara (vineri), exista si un alt pericol , plaurii din spate dinspre Cocioc Peris, ridicati de ape sa devina insule plutitoare ca niste iceberguri purtati de curenti si vant catre digul dintre T1 si T2 care nu se stie cat va mai suporta imensa presiune .
Apa a ajuns joi noaptea spre vineri dimineata la inaltimea maxima .... apa a suit in parcare deasupra meselor de la umbrele si ale terasei si cam 30-50 cm pana sa ajunga la acelasi nivel cu DN 1 Buc Ploiesti !!!! Tot baietii din personalul Tancabesti au fost noaptea si au intins navodul pe toata partea dinspre DN, sa impiedice pierderea fondului piscicol peste sosea daca acest lucru ar fi devenit inevitabil odata cu cresterea exasperanta a nivelului apei din lac... de vineri dimineata a inceput sa scada insa,
Desi deversoarele lui Vlad erau deschise la maxim, ruperea celor 2 diguri de la Butimanu 2 si 8 au facut pagube .... am inteles si la Peris, si prin satele adiacente traseului matca al cursului normal de apa
Vlad era optimist si daca nu a putut scoate apa de pe Pontonul 4 cum ii promisese in gluma la telefon in timpul concursului lui Catalin Bucura, sponsorul si prietenul SEC :wink: in schimb pregatea planurile de diminuare a pagubelor si refacerea stricaciunilor imediat ce apele se vor retrage ...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”