ULTIMA COMPETITIE DE CARP-FISHING LA DARVARI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ daniel dochia

Sa sti ca in pescuitul competitional nu este nicidecum ca in rai...nu suntem "hobiti", suntem oameni, avem orgolii, avem frusrtrari, avem pacate si suntem rai pur si simplu, altfel, am lasa competitiile, asa cum dealtfel te sfatuiesc si pe tine si am pescui de placere. A propos, sti ceva despre sport in general...trebuie rautate, tata, altfel il faci de placere asa cum zicea Iorgos mai sus si castigi cu totul intamplator, dar daca vrei performanta, trebie sa lasi gandurile de ingeras pentru altii.....Mai gandeste-te daca vrei sa vi la concursuri, nu de alta, dar s-ar putea sa ai o mare dezamagire din cauza felului cum gandesti despre competitie.

@ daniel hentiu

toti arbitri, pana la proba contrarie sunt de buna credinta, dar imagineaza-ti un meci de fotbal cu o singura echipa prezenta pe teren si cu 10 arbitrii in loc de trei...stiu ca exemplul e putin fortat, dar, oricum, mai e nevoie de un competitor pe care nu-l pot suplinii nici 100 de arbitri. Se pare ca in cazul nostru, lucrurile au stat putin altfel, baietii din Sinaia, care oricum, ajungeau lejer la podul rupt, n-au prea vrut sa se deplaseze si atunci Victor a luat hotararea, gresita dupa parerea mea, de a suplini martorii cu doi arbitri care sa stea permanent la podul rupt, lucru care a dus la suspiciuni din partea unui pescar, dealtfel foarte bun, care mai mereu are nemultumiri si care a facut o fapta urata refuzand premiul acordat de sponsor.

degaba spun unii ca nu miza mare e de vina...atata timp cat vor exista asemenea mize, vor exista si discutii...ne dam seama de asta, doar revenind putin in lumea reala. Eu cred ca cine spune ca nu-i asa, sta prost cu logica, chiar daca au fost si concursuri cu miza mare si fara discutii, sunt exceptii care intaresc regula, dar asta nu inseamna ca o miza mare nu incita, insa , trebuie sa ne asteptam la orice...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

cornelserbu scrie:Se pare ca in cazul nostru, lucrurile au stat putin altfel, baietii din Sinaia, care oricum, ajungeau lejer la podul rupt, n-au prea vrut sa se deplaseze si atunci Victor a luat hotararea, gresita dupa parerea mea, de a suplini martorii cu doi arbitri care sa stea permanent la podul rupt, lucru care a dus la suspiciuni din partea unui pescar, dealtfel foarte bun, care mai mereu are nemultumiri si care a facut o fapta urata refuzand premiul acordat de sponsor.
@CORNEL

Se pare ca nu ai inteles nimic din tot ce sa scris pana acum .
Distanta dintre gard si podul rupt este de 385 m .La nici un concurs care sa desfasurat pe Darvari si a cuprins aceste locuri ,nimeni ,dar absolut nimeni nu a facut deplasarea dintre cele 2 standuri pentru a asista la cantar,absolut toti concurentii declarand ca au incredere in arbitrii[inclusiv Zvonco la PESCAR4EVER CAND A FOST INVINGATOR .]
Asa ca inainte de a posta ceva care sa acuze ar trebui sa cunosti absolut tot cazul ,inclusiv ca Zvonco a fost la toate cantarele de vineri si sambata si nu sa obosit sa semneze pe foaia lui Vali si Floraru.
Mult mai usor era sa vina CIPICA sa semneze foaia lui Zvonko[a fost vecinul din stanga ]dar nu a facut-o,acceptand ca acest lucru sa fie facut de aceeasi arbitrii.
Nici un arbitru implicat in acest caz nu are nici o vina si nici un concurent vecin nu are nici o vina ,toti vecinii acceptand zicala romaneasca ''LAS'O MA CA MERGE ASA ''SINGURA VINA ESTE A LUI ZVONKO,CA A FOST NEMULTUMIT DE CE SE INTAMPLA ,A STIUT TOT TIMPUL REZULTATUL ,L-A ACCEPTAT ,NU A FACUT NICI O CONTESTATIE IN TIMPUL CONCURSULUI,PENTRU CA DACA O FACEA SE LUA MASURA CARE SA-L MULTUMEASCA IMEDIAT ,A ASTEPTAT TRECEREA TIMPULUI SI TERMINAREA CONCURSULUI ,SPERAND CA LA CATI PRIETENI ARE POATE SCHIMBA REZULTATUL LA MASA VERDE .
Multumesc membrilor care au participat la aceeasta asa zisa CONTESTATIE ca au avut discernamantul necesar pentru a nu influenta rezultatul final si a nu priva de onoare pe cei care au muncit pentru acest rezultat.
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

o intamplare ce s-a vrut 'un pic' haioasa;ma cheama arbitrii la cantar la standul a10 unde echipa hamude-dragoi luasera spre finalul concursului o fata de 3 kg si...,echipa lui maier care aveau si captura n-au vrut sa vina la cantar ca merg pe incredere...,toate bune pana aici ,cantarim pestele picam de acord cu cantarul care pendula de la 2,7-3,5-4- 3,7-3,3-3,9....semnam ,mai putin cei lipsa ;cand la unul din noi ii vine ideea natrusnica sa-i adaugam un 2 in fata la cifra 3
ca apoi sa i-o ducem si lui maier la semnat,ei bine arbitrii n-au vrut in ruptul capului sa facem gluma oricat am insistat...

dpmdv concursul a fost ok si-mi pare rau de cele intamplate....,eu sper ca v. oana sa revina asupra deciziei luata la manie...
CARP IS NOT CRAP.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Numele meu e Radu Badica si fac parte dintre acei pescari care de 7 ani se tot razboiesc pe la concursuri de crap am si partzi bune si partzi mai putzin bune. Iubesc balta darvari unde am facut primii pasi in pescuitul modern la crap si am participat la sedinta de la finalul competitiei de anul acesta de la darvari.
Am o singura intrebare : Poate spune cineva cu exactitate daca Zvonco are dreptate?
Primul raspuns il am tot eu: Nimeni nu poate contesta rezultatul baietzilor de la podul rupt Vali si Floraru deoarece nimeni in afara de organizator nu a vrut sa fie martorul performantei lor. Daca exista cineva interesat se ducea sa vada in ce conditii pescuiesc si ce cantaresc. Solutia baltii si a organizatorului a fost buna pana anul acesta iar acum nu mai e buna. Ciudat...cred ca singurul factor care a degenerat in acest concurs este concurentul care a inteles gresit regulamentul si simplu a fugit de responsabilitatea de a fi martorul echipei cu care avea meci direct asteptand mana cereasca de la un final in care reaua vointa si protestul sa acopere munca acelor baietzi.


Radu Badica

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Victor

Am inteles perfect, n-am facut nici o acuzatie, doar remarci, dar de cand am vazut foile de arbitraj ale lui Zvonco, care nu aveau nicio semnatura a martorilor, m-am convins ca totul a fost doar o incercare de manipulare a rezultatelor reale. Ar fi bine ca pescarii sa-si vada mai mult de pescuit si mai putin de contestatii fara rost, mai ales atunci cand si ei sunt in aceeasi situatie.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

@ cornel serbu

ai pus punctul pe " I " cornele

ieri am fost la darvari si victor oana mi-a aratat foile de concurs ale lui zvonko

pe coloana martorilor nu era nici o semnatura

in afara acestui fapt zvonko mai avea de recurerat parca 150 de kg, chiar nu inteleg de ce a facut aceasta agitatie

cred ca ar trebui inchis acest subiect pentru ca o sa discutam asa pana in anul 2008 in primavara ,la urmatoarea editie a cupei pelicanul :wink:

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Fise, semnaturi

Mesaj de cipica »

Personal am asistat ca martor la o cantarire si implicit am si semnat fisa lui Zvonko. De fata erau si baietii din Sinaia care au asistat la cantarire dar nu au semnat fisa.

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

martor

Mesaj de cipica »

Ii rog pe domnii arbitrii care au efectuat cantaririle la Zvonko sa confirme sau sa infirme faptul ca am participat in calitate de martor la cel putin o cantarire.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@CIPICA

MIERCURI SEARA -1 CANTARIRE
JOI -MINIM 3 CANTARIRI
VINERI-MINIM 3 CANTARIRI
SAMBATA -MINIM 3 CANTARIRI
DUMMNECA -2 CANTARIRI
DECI DIN MINIMUM 12 CANTARIRI,TU CA VECIN AI ASISTAT DOAR LA UNA ,CU TOATE CA CONFORM REGULAMENTULUI TREBUIA SA ASISTI SI SA SEMNEZI LA TOATE ,,DISTANTA DINTRE STANDURILE VOASTRE NEFIIND ATAT DE MARE CA ACEEA DINTRE GARD SI PODUL RUPT.
DE CE NU AI FOST LA TOATE?SAU AI DECLARAT CA AI INCREDERE IN ARBITRII????????????
CEEA CE CONTESTA ZVONKO ESTE VALABIL IN PRIMUL RAND PENTRU EL ,FOAIA LUI DE ARBITRAJ FIIND IDENTICA CU A INVINGATORILOR ,ADICA FARA SEMNATURILE VECINILOR ,SI DOAR CU SEMNATURILE A TREI ARBITRI.,
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Victore
Nu inteleg de ce se mai discuta subiectul acesta.
Lucrurile sunt f. clare, orice discutie e inutila.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”