ULTIMA COMPETITIE DE CARP-FISHING LA DARVARI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@Cornel
pentru ca eu in momentul contestatiei nu am stiut despre ce este vorba ,am cazut ca musca in lapte si nu am stiut ce sa raspund ,Zvonko gasind si pe cei 2 avocati care mi-au propus sa impart premiul intre Zvonko si Floraru,facand acea atmosfera care a stricat o munca de 6 luni.
Abia miercuri cand ma uitam pe foi ca sa fac anumite constatari referitoare la orele la care sau prins pestii marii,sectoarele si locurile care au produs cei mai mari pesti ,mi-a sarit in ochi foaia lui Zvonko care este identica cu cea a pescarilor contestati ,neavand decat semnaturile celor trei arbitrii ,aceeasi si la Zvonko si la Floraru.Adica la el sunt buni ,iar la altii nu :idea: :idea: si nu am mai inteles rostul contestatiei :!: :!:

DIN PARTEA MEA SUBIECTUL ESTE INCHEIAT ,I-MI CER SCUZE INVITATILOR,CONCURENTILOR SI SPONSORILOR PENTRU ACEA ATMOSFERA NEPLACUTA ,IAR MASURA ESTE NEPRIMIREA NICI MACAR PENTRU PESCUIT DE PLACERE A LUI ZVONKO SI A CELOR DOI AVOCATI DE OCAZIE .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Acum intelegi de ce nu i-am permis sa vina la concursul meu?
Atunci m-ati judecat, acum v-ati comvins.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Mesaj de Zarguzon Adi »

@Victor Oana
Din curiozitate : in aceeasi situatie cu lipsa celor 2 martori la cantarire se afla si ocupantii locului 3 pe sectorul B (Raduly Ianos si Kocsis Istvan) ?

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

in orice concurs ,cel care dicteaza este regulamentul.

daca acesta este respectat nu cred ca mai este loc de intors in nici un fel


in mod normal fiecare echipa indiferent de pozitionarea sa pe balta ar trebui sa aibe martori la cantar indiferent de ora.

nu degeaba pe foile de concurs exista o coloana care trebuie semnata de catre martori.

asa spune regulamentul , asa trebuie facut

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Zarguzon Adi scrie:@Victor Oana
Din curiozitate : in aceeasi situatie cu lipsa celor 2 martori la cantarire se afla si ocupantii locului 3 pe sectorul B (Raduly Ianos si Kocsis Istvan) ?
@Zarguzon

La echipa de care pomenesti a asistat si semnat la toate cantarele DANIEL DUMITRESCU care a avut stand la BALEGAR,IMPREUNA CU ARBITRII CARE FACEAU CANTARUL LA VOI .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

am sa-mi spun parerea dupa o saptamana, pt ca am fost la oradea la un concurs cu 26 de echipe si 2 (doi!) arbitrii, care a iesit excelent

din capul locului vreau sa precizez ca il respect f mult pe victor oana pentru eforturile pe care le face in organizarea Cupei Pelicanul, concurs de mare anvergura, cu cele mai mari premii,asa cum l-a autodenumit.

cunosc framantarile lui nea victor, noptile albe, miile de telefoane, nervii si zbuciumul care il insotesc pe durata concursului.

pot baga mana in foc ca nu urmareste sa avantajeze sau sa dezavantajeze vreo echipa, ci doar reusita concursului sau.

pentru cele de mai sus imi scot palaria!

din pacate, victor oana nu poate fi un organizator bun de concursuri. este prea INCAPATANAT si radical in decizii.
traieste cu impresia ca o competitie desfasurata pe lacul sau si organizata de asociatia sa trebuie dirijata de la un capat la altul de o singura persoana ( EL), prin decizii luate de cele mai multe ori peste arbitrii si regulament.
acesta este si motivul pentru care exista acum scandal.

inca o data, omul este foarte inimos, vrea ca lucrurile sa iasa bine, isi doreste ca lumea sa fie multumita si sa prinda peste, insa involuntar greseste implicandu-se direct in toate situatiile ivite pe balta, pentru care exista litera de regulament.

eu il inteleg si sunt alaturi de el in aceste momente pentru ca stiu ca nu a vrut decat binele.

mortul de la groapa nu se mai intoarce si nici vecinii echipei vali - floraru' (inca o data bravo baieti!) nu mai pot semna acum fisele de concurs.
victor oana a inteles ceva?
The One Team

zvonko
Mesaje: 24
Membru din: Mar Mai 15, 2007 13:15

Mesaj de zvonko »

oanavictor scrie:@CIPICA
CEEA CE CONTESTA ZVONKO ESTE VALABIL IN PRIMUL RAND PENTRU EL ,FOAIA LUI DE ARBITRAJ FIIND IDENTICA CU A INVINGATORILOR ,ADICA FARA SEMNATURILE VECINILOR ,SI DOAR CU SEMNATURILE A TREI ARBITRI.,
Il rog pe Victor sa posteze fisa mea de concurs sa vedem daca exista sau nu semnaturile martorilor!

VIFOR
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 08, 2007 9:33

Mesaj de VIFOR »

Am urmarit cu interes desfasurarea concursului de la Darvari si parerea mea este ca anumiti "pescari "nu stiu sa piarda,mai ales a celor care se cred cei mai tari.aruncand vina ba pe organizator ori pe arbitri,uitand totusi ca si la ..... arbitrii hotaresc soarta meciului :roll: :roll: :roll: :roll:

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cipica »

Deasemenea si eu il rog pe domnul Victor Oana sa posteze fisa lui Zvonko, sa vedem si noi daca este sau nu semnata la rubrica "martori".

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Cred ca prea insistati cu aceasta problema. Un lucru e cert : domnul Oana a gresit, chiar daca nu vrea sa recunoasca asta, dar toata lumea stie asta. A scapat fara sa plateasca, dar ulciorul nu merge de multe ori la apa !
Plus ca cu cat continua acesta discutie se afunda si mai tare aczandu-l pe cel nedreptatit de frauda. Caracteristic pentru un patron de balta cu buzunarele pline dupa concurs :oops:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”