WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
David
Mesaje: 89
Membru din: Mie Oct 15, 2008 21:35
Puncte: 0
Localitate: Würzburg

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de David »

Felicitari tuturor echipelor romanesti care ne-au reprezentat la aceasta mare competitie.
Felicitari Peter & Co pentrul primul loc
Felicitari Paraschiv & CO Andrei Vladeanu &Co pentru castigarea sectoarelor Pescalis si Carping Club.
Felicitari celorlalte echipe Stanila, Nitu, Tomulescu, Rudeanu, Parfene, Tite& CO care au rezistat pana la sfarsitul concursului

Felicitari!!!!!!Felicitari!!!! Hai Romania!!!!!!!!!!!!!!!
David
TEAM DAVID
***Crapul este un adversar formidabil!***

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de odsec »

ca participant la aceasta competitie pot spune ca a fost o provocare pt.noi cu organizarea nu am fost multumit,incepand de la acreditare ,baieti care au verificat barca in loc sa bifeze ca totul e in regula au incercuit si au inceput problemele ca incercuitul nu e valabil(aveam in mana hartia data de ei ca totul e in regula) sa rezolvat pina la urma dar nervi nervi apoi ne trezim ca asigurarile facute acasa nu sunt bune iar platim,apoi .....aveti runner o iar platiti , pasta parti a fost o bataie de joc ,in timpul concursului nu am primit un rezultat ca sa vedem ce se intampla,arbitri niste baieti tineri care nu au stiut nimic nici unde sunt marginile sectoarelor,din aceasta cauza am avut probleme cu o echipa din italia care era vecin cu noi din paretea stinga, nu stiuau unde e distanta pina avem voie sa plantam erau niste balize rosii dar in ultima zi am aflat ca nu era puse pt.pescari pt.pescari era o baliza albastra care era la mal ca sa rupt fringia cu care era legat,in fine am prins peste mare doua bucati peste 21 de kg una de 21,30 una de 21,50 si ce nu sa scris nicaieri cred ca am avut cea mai mare medie din balta cu 15,30 kg din 6 pesti, de invatat nu am invatat dar am devenit mai destept ca ce trebuie sa facem daca ajungem la anu, pina atunci fir intins la toata lumea :)

dodo63
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Mai 15, 2010 8:13
Puncte: 0
Localitate: DEVA

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de dodo63 »

TOATA ADMIRATIA MEA SE INDREAPTA ACUM CATRE VOI CAMPIONILOR, SINCERE FELICITARI!
HAI ROMANIA
Ajuta-ma Doamne, sa prind si eu un peste!...asta ca sa nu mai trebuiasca sa mint

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 991
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de edibss »


Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de cipica »

Salutare!
Sincere felicitari lui Peter Micula si echipei lui!
Felicitari lui Emil Paraschiv si echipei, Bencze Arpad si echipei lui!

Multumesc sponsorilor echipei meme- 2L2B Tancabesti, Arrow International si MeetCarp Company!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de andrei vladeanu »

felicitari micula & co pt. cel mai mare rezultat romanesc din istoria competitiilor crapiste, din punctul meu de vedere. (locul 1 si captura la WCC)

felicitari paraschiv @ co pt. al doilea sector castigat la WCC, dupa cel din 2010. de mentionat ca emil a reusit sa prinda 3 ani consecutiv over 20 kg la WCC!

despre noi nu sunt multe de spus. foarte realist vorbind, echipa noastra nu se ridica la nivelul celor doua de mai sus, din punct de vedere al fortei si travaliului. vorbim de 2 echipe cu jocuri in picioare, aflate in plina activitate competitionala, in timp ce eu m-am cam retras de cativa ani, cipica din 2008, iar toto abia a debutat :)

am reusit sa prindem 185 kg pe un loc bun, cu oaresce experienta, cu un echipament foarte bine asortat conditiilor de pescuit si - in primul rand - cu o nada excelenta.

pe un lac la care ni s-a vorbit de porumb si alte varietati de seminte, de momeli colorate, mirositoare si ridicate serios de pe substrat (20-30 cm) si de alte dracovenii menite sa pacaleasca mustaciosii de bolsena, noi am jucat cartea boiliesului nutritiv de calitate.

paturile de nada au functionat, au atras crapii si i-au tinut pe loc. am prins la snowman normal, dar si pe fund (la o bila sau doua pe firul de par), lucru aproape de neconceput la bolsena.

bravo CPK!
The One Team

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de odsec »

Andrei si noi am mers pe varianta boiles de calitate ,cu snowman ,sau simplu, am prinsi pesti frumosi ,21,30 ,21,50 ,17,60, 12.50 ,10,50 si 8 greseala noastra a fost ca am crezut pina in ultima zi ca balizele rosii sunt limitele de sector pina unde se poate planta defapt erau pt.cei care fac baie si pt.cei cu barca si asta am aflat vineri pe la pranz si balizele rosii erau cam la 150-180 m , nu am avut curaj sa plantam mai departe macar pina la 200 m unde am gasit locuri bune ,asa am patit :) :(

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de odsec »

multumim Cipi :!: :!: :!:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de andrei vladeanu »

odsec scrie:Andrei si noi am mers pe varianta boiles de calitate ,cu snowman ,sau simplu, am prinsi pesti frumosi ,21,30 ,21,50 ,17,60, 12.50 ,10,50 si 8 greseala noastra a fost ca am crezut pina in ultima zi ca balizele rosii sunt limitele de sector pina unde se poate planta defapt erau pt.cei care fac baie si pt.cei cu barca si asta am aflat vineri pe la pranz si balizele rosii erau cam la 150-180 m , nu am avut curaj sa plantam mai departe macar pina la 200 m unde am gasit locuri bune ,asa am patit :) :(
bravo!
ati prins foarte frumos.
The One Team

dutapit
Mesaje: 27
Membru din: Dum Mai 18, 2008 10:16
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de dutapit »

Felicitari Peter & company, felicitari A.V. & company, si tuturor echipelor romanesti care au participat, si nu in ultimul rand multumim pentru felicitari si suport .
Multumim Radu Morar pentru increderea acordata.
Andrei combinatia experienta forta si tinerete se pare ca a functionat si hai ca nu esti chiar asa de batran ca sa te retragi :D inca mai poti multe "tatae" . :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”