WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de miyagi »

andrei vladeanu scrie:felicitari micula & co pt. cel mai mare rezultat romanesc din istoria competitiilor crapiste, din punctul meu de vedere. (locul 1 si captura la WCC)

felicitari paraschiv @ co pt. al doilea sector castigat la WCC, dupa cel din 2010. de mentionat ca emil a reusit sa prinda 3 ani consecutiv over 20 kg la WCC!

despre noi nu sunt multe de spus. foarte realist vorbind, echipa noastra nu se ridica la nivelul celor doua de mai sus, din punct de vedere al fortei si travaliului. vorbim de 2 echipe cu jocuri in picioare, aflate in plina activitate competitionala, in timp ce eu m-am cam retras de cativa ani, cipica din 2008, iar toto abia a debutat :)

am reusit sa prindem 185 kg pe un loc bun, cu oaresce experienta, cu un echipament foarte bine asortat conditiilor de pescuit si - in primul rand - cu o nada excelenta.

pe un lac la care ni s-a vorbit de porumb si alte varietati de seminte, de momeli colorate, mirositoare si ridicate serios de pe substrat (20-30 cm) si de alte dracovenii menite sa pacaleasca mustaciosii de bolsena, noi am jucat cartea boiliesului nutritiv de calitate.

paturile de nada au functionat, au atras crapii si i-au tinut pe loc. am prins la snowman normal, dar si pe fund (la o bila sau doua pe firul de par), lucru aproape de neconceput la bolsena.

bravo CPK!
Grasane cand am mers pe mana ta am stiut eu ca urmeaza un refresh. Esti inca competitiv, iar prin faptul ca Cipik si Toto au completat echipa, pun pariu ca carpfishingul :) va avea inca "de suferit" :wink: .
Singura problema e ca inca demonstrezi :mrgreen:.
Inca odata Bravo, fire intinse si mult respect!
Daca iti menti oferta de antrenoriat poti conta si pe mine la un potential lot national :). Dau "din bolta" :roll: .
Urban culture.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de andrei vladeanu »



am ras cu lacrimi!
The One Team

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: WCC 2012 - Bolsena Lake, 02-08.IX.2012

Mesaj de arsinel »

:lol: :mrgreen: :lol:
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”