World Carp Classic 2007 - Franta

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Mesaj de gabisandu »

@stelu

Nu-i frumos deloc, rusinica... :oops:

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

@stelu,

Sergiu si Bobi (Iustin) nu sunt patroni de balta. Iar daca pentru tine ei sunt "ciurucuri" inseamna ca nu stii ce vorbesti! Ar trebui sa-ti ceri scuze... :evil:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

voronin
Mesaje: 35
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 20:22

Mesaj de voronin »

@stelu.
In afara echipei din sinaia ai dreptate.
Numai piriti.
Pt. ce sa si ceara scuze? asa echipe fac ro. de ris.
Unii au muncit si au impus respect in lume si altii insista sa se faca de fecale.
Fara suparare, echipele astea ar trebui sa si vada lungul nasului si sa si vada de afacerile lor. de pescuit are cine sa se ocupe si deocamdata o face bine.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Imi permit sa intervin in aceasta polemica ca simplu pescar. Sa nu uitam ca trebuie sa fim alaturi de cei care reprezinta tara pe afara, pe la concursuri. Dar in acelasi timp ar trebui facuta o selectie, sa nu mai plece toti novicii(sa nu zic altfel) sa reprezinte tara. Poate ar fi mai bine asa.Nu dati cu paru in mine, este o simpla parere de pescar ...hoinar !

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

@Voronin,

Cred ca ai uitat (sau nu vrei sa stii) ca singulul concurs unde echipa apare ca "Romania" si numai dupa aceea numele celor ce alcatuiesc ehipa, este CM. In rest, e ca la orice concurs, echipa e formata din "nume" si doar apoi apare RO.
Daca se fac de cacao, e numele lor nu al Romaniei. Ca si cand daca eu (sau tu) asi avea bani si timp si asi vrea sa merg la orice concurs mare sa vad marii pescari la lucru asi avea o retinere ca sunt din RO! Fiecare are dreptul (pe banul lui) sa mearga unde vrea.
Eu vreau in 2008 sa concurez in F1. Am 100 milioane de usd cu care-mi cumpar locul. E vreo problema daca nu am rezultate??? Nu cred... Si nu fac de cacao Romania, ma fac pe mine :lol:

Asa ca Dl. Stelu ar face bine sa-si ceara scuze, ca cei ce au plecat la concurs au plecat pe banii lor, nu pe banii LUI!

Parerea mea,
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Mesaj de gabisandu »

@ Voronin si Stelu

Pai ce, voi daca mergeti la concursuri faceti de rusine Bucurestiul, Brasovul sau orasul din care sunteti :?:

iorgos
Mesaje: 61
Membru din: Mie Noi 22, 2006 13:01

Mesaj de iorgos »

sa fim seriosi, adica eu ca am luat locul 32 la sarulesti cu 6 crapi am facut de ris Grecia?.Concursuri asteia sint cupe mondiale si poate sa mearga cine vrea nu sint campionate mondiale.Te reprezinti pe tine nu tara ta, numai ca se anunta tara de origine pescarului.Or cum pe plan international e bine prezenta romaniei cu participare.BRAVO echipelor care au participat si au incercat .FEICITARE din partea mea, incercare moartea nu are.

voronin
Mesaje: 35
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 20:22

Mesaj de voronin »

Voi nu realizati un lucru. aceste echipe se fac de fecale an de an. cu o participare onorabila ar fii bine. da an de an sa nu prinzi un peste ce mai e?
Se mai intimpla sa ai un an prost, dar mereu?
Tocmai din acest motiv am spus ca echipa din sinaia e altceva.
La cupa ro de la sarulesti ati fost mindrii ca podiumul a fost ro?
Au fost echipe care si au permis financiar participarea. sa inscris numele concurentilor si apoi tara. cum facem? nu a fost cm sa reprezinti ro. nu am vazut echipe ro.sa nu prinda nici un peste la acest concurs.
Nu am spus ca echipele ro. trebuie sa cistige peste tot, dar sa se prezinte onorabil musai. altfel mai bine stai acasa chiar daca ai bani. banii se pot cheltui si pe femei, bautura sau barbut. dar si pt. asta trebuie sa fii bun. :lol:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Vali Vesa

parerea ta e cat se poate de pertinenta si bine argumentata, dar pentru asta trebuie sa ai si o anumita educatie pe care, de la o varsta, nu ti-o mai poate face nimeni si nu-ti ramane decat sa te comporti ca un "adevarat" ultras care stie doar sa-si urasca de moarte adversarii...respectul pentru partenerul de intrecere e uitat pe undeva prin copilarie...in cazul ca a exista candva ! (vezi stelu si voronin, nume foarte "cunoscute" in carp-fishing)
Cornel Serbu
Friends Carp Team

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

voronin & stelu

nu uitati ca echipa din sinaia a castigat o cupa mondiala pe sarulesti in

urma cu ceva timp.......


la comentarii si critici suntem cei mai tari

voi de ce nu ati participat in franta ?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”