World Carp Classic - Bolsena - 29.09-05.10.2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
loco
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 04, 2010 20:02

Re: World Carp Classic - Bolsena - 29.09-05.10.2013

Mesaj de loco »

Vladut Mateianu scrie:Asa este, stiu situatia.... dar nu uita ca Bucurestiul este plin de snobi, ar face si ar plati orice sa "dea bine"...chiar si la pescuit ! :D Doar ca mai vine cate un Mitranescu cu scule de 100 de euro si ii mai racoreste...dar apar altii,! :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sa nu uitam totusi ca pentru unii concursurile inseamna doar competitie si mai putin imagine (desi putini la numar, cred)

ady10
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iul 01, 2013 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: World Carp Classic - Bolsena - 29.09-05.10.2013

Mesaj de ady10 »

Vladut Mateianu scrie:Asa este, stiu situatia.... dar nu uita ca Bucurestiul este plin de snobi, ar face si ar plati orice sa "dea bine"...chiar si la pescuit ! :D Doar ca mai vine cate un Mitranescu cu scule de 100 de euro si ii mai racoreste...dar apar altii,! :D

Vorbim de aceeasi snobi care participa la concursurile organizate de tine? :shock: :shock:

Mi se pare ca prea usor etichetezi un om ca fiind snob doar ptr ca investeste in pasiunea lui..chiar daca se intampla sa aiba cele mai bune scule de pe balta..probabil si nivelul lor de income difera..
De fapt, cum vezi tu snobismul??
A iti cumpera un produs premium doar de dragul etichetei/imaginii desi exista produse pe piata care livreaza aceeasi calitate dar la un pret mai redus?

Sa inteleg ca nici tu si nici unul dintre prietenii tai pescari nu aveti in arsenal produse premium?? Nash, Fox, etc..
Si daca da, sunt sigur ca puteati gasi alternative mai ieftine..

Sunt f multe persoane care nu au experienta in ale pescuitului si care, in momentul in care isi cumpara scule, se orienteaza spre brand-urile mari cu un awareness mare...asta face orice om in momentul cand nu are experienta sau informatie...se orienteaza spre brand-urile cele mai cunoscute/premium gandindu-se ca nu pot da gres...
Este un fenomen care se intampla in toate industriile...este obiectivul fiecarui brand: consumatorul sa aleaga produsul pe considerente de marketing/imagine si mai putin pe cele de product features..
O faci si tu, involuntar, cand esti la cumparatori in supermarket...si asta nu te face snob!

Toate cele bune!
O viata avem..

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”