CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de miyagi »

Albert scrie:
miyagi scrie: In plus pentru optimizare va trebui sa tineti cont ca sectiunile in prima pagina sa fie structurate pe profiluri, teme, interese, s.a.m.d..
Ia tradu tu chestia asta..cam ce-ai vrea sa spui? :lol:
In alta ordine de idei, trebuie inteles ca forumul face parte din site..din ce vad eu forumul s-a "asezat" frumos, sectiunile-s ok..nici prea multe nici prea putine.Ati pus si-un moderaor care chiar modereaza deci totul e spre bine.
Din pct. meu de vedere la site trebuie lucrat: in primul rand sa creati toate paginile din meniu.
Cateva sugestii:
1. sa structurati partea de multimedia, de ex:"concursuri", "caterinca" , "tehnica", etc.Poate oferiti si posibilitatea de upload vizitatorilor, cu moderare, adeca sa nu urce orcine orice pe site.
2.Ati mai putea face niste reportaje /articole tehnice: echipament, monturi, nada, momeli, abordari.
3. Poate voi reusiti sa faceti o pagina cu balti care sa fie ca la carte. Multe site-uri au asa ceva dar datele si descrierile sunt praf.
P.S. Nush de ce va chinuti cu .aspx cand pe site sunt doar html-uri simple:)
Spor la treaba, poate pan' la primavara lumea va sti crapmania.ro si pt. site, nu doar pt. forum.
E simplu de inteles Albert si nu vad ce-i de ras? In prima pagina sunt cateva sectiuni unde mai multe profiluri sunt "aruncate la gramada", parerea mea. Forum inseama o platforma publica de discutii, iar rezultatele discutiilor sa zicem ca s-ar putea incadra in alte profiluri, in sectiuni cu totul si cu totul separate. Un alt exemplu pe care vreau sa ti-l dau ar fi cel al concursurilor pe care iarasi il vad separat, alaturi de alte teme legate strict de concursuri. Aici as mai putea adauga si una din ideile tale si sa-i raspundem si lui Dan: "balti pentr concursuri, interne si internationale". Celelalte balti putandu-le incadra la alte categorii de balti si alocandu-le tematica adecvata.
Ceea ce am vrut sa zic prin bazar separat ar fi faptul ca atunci cand vrei sa parcurgi informatiile noi te lovesti de vanzari-cumparari in functia de subiecte active. Nu face bine nici vanzarilor ca prin traficarea tematicilor de forum vor fi decalate topicurile bazarului prematur. Sper ca am fost destul de clar de aceasta data, iar daca nu raspund intrebarilor civilizate fara probleme.
Urban culture.

Avatar utilizator
Pasa
Mesaje: 350
Membru din: Vin Feb 19, 2010 14:30

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de Pasa »

Dan M scrie:Crapmania.ro va lansa o noua versiune a site-ului http://www.crapmania.ro

asteptam idei noi, sugestii si alte indicatii.

Parerea d-voastra conteaza foarte mult si dorim ca acest site sa fie dupa preferintele celor peste 15 000 de pescari ce viziteaza acest site lunar.

Va multumim.

Echipa Crapmania.ro
vreau poza de la avatar
A.V.P.S. SOIMUL
BRONZUL NATIONAL 2010

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de Dan Mateianu »

@Pasa

E foarte simplu, o setezi de la "Panoul utilizatorului" - Imagine asociata (Avatar).

Daca nu reusesti, trimite-mi-o mie la office@crapmania.ro cu subiectul setare avatar si o pun eu.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de Albert »

@miyagi scuza-mi sinceritatea dar..limbajul tau de lemn ma face sa..zambesc. Pur si simplu nu pot sa-ti citesc postarile..ori scrii ceva total aiurea ori te lungesti de nu mai inteleg nimic din ce vrei sa spui.Ti-a mai sugerat cineva: fii concis.
Referitor la ce spui tu in legatura cu formul iti spun doar atat: daca nu e defect..nu repara.Din pct. meu de vedere acest forum e chiar usor de citit si urmarit.
@Dan M
As vrea sa gasesc pe site informatii legate de balti.Cat mai multe balti. Aranjate frumos, dupa zone ale tarii cu informatii succinte si clare gen..locatie, taxa, informatii tehnice(suprafata, adancime eventual fauna) si un nr. de contact. Fara blabla-uri gen note, calificative si povestioare. Pt. astea e loc pe forum.
In continuare sper ca site-ul sa ajunga sa completeze forumul prin..informatie cat se poate de obiectiva.U know..forum subiectiv site obiectiv :)
Ah..si inca ceva: ar fi interesanta o rubrica in care sa fie prezentate noutati in din domeniul nadelor dar , mai ales, al echipamentelor...cu sau fara advertoriale :)

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de miyagi »

Albert scrie:@miyagi scuza-mi sinceritatea dar..limbajul tau de lemn ma face sa..zambesc. Pur si simplu nu pot sa-ti citesc postarile..ori scrii ceva total aiurea ori te lungesti de nu mai inteleg nimic din ce vrei sa spui.Ti-a mai sugerat cineva: fii concis.
Referitor la ce spui tu in legatura cu formul iti spun doar atat: daca nu e defect..nu repara.Din pct. meu de vedere acest forum e chiar usor de citit si urmarit.
@Dan M
As vrea sa gasesc pe site informatii legate de balti.Cat mai multe balti. Aranjate frumos, dupa zone ale tarii cu informatii succinte si clare gen..locatie, taxa, informatii tehnice(suprafata, adancime eventual fauna) si un nr. de contact. Fara blabla-uri gen note, calificative si povestioare. Pt. astea e loc pe forum.
In continuare sper ca site-ul sa ajunga sa completeze forumul prin..informatie cat se poate de obiectiva.U know..forum subiectiv site obiectiv :)
Ah..si inca ceva: ar fi interesanta o rubrica in care sa fie prezentate noutati in din domeniul nadelor dar , mai ales, al echipamentelor...cu sau fara advertoriale :)
Bine profesore. M-ai convins. Faca-se voia ta.
Urban culture.

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de claudiue »

miyagi scrie:
Albert scrie:
miyagi scrie: In plus pentru optimizare va trebui sa tineti cont ca sectiunile in prima pagina sa fie structurate pe profiluri, teme, interese, s.a.m.d..
Ia tradu tu chestia asta..cam ce-ai vrea sa spui? :lol:
In alta ordine de idei, trebuie inteles ca forumul face parte din site..din ce vad eu forumul s-a "asezat" frumos, sectiunile-s ok..nici prea multe nici prea putine.Ati pus si-un moderaor care chiar modereaza deci totul e spre bine.
Din pct. meu de vedere la site trebuie lucrat: in primul rand sa creati toate paginile din meniu.
Cateva sugestii:
1. sa structurati partea de multimedia, de ex:"concursuri", "caterinca" , "tehnica", etc.Poate oferiti si posibilitatea de upload vizitatorilor, cu moderare, adeca sa nu urce orcine orice pe site.
2.Ati mai putea face niste reportaje /articole tehnice: echipament, monturi, nada, momeli, abordari.
3. Poate voi reusiti sa faceti o pagina cu balti care sa fie ca la carte. Multe site-uri au asa ceva dar datele si descrierile sunt praf.
P.S. Nush de ce va chinuti cu .aspx cand pe site sunt doar html-uri simple:)
Spor la treaba, poate pan' la primavara lumea va sti crapmania.ro si pt. site, nu doar pt. forum.
E simplu de inteles Albert si nu vad ce-i de ras? In prima pagina sunt cateva sectiuni unde mai multe profiluri sunt "aruncate la gramada", parerea mea. Forum inseama o platforma publica de discutii, iar rezultatele discutiilor sa zicem ca s-ar putea incadra in alte profiluri, in sectiuni cu totul si cu totul separate. Un alt exemplu pe care vreau sa ti-l dau ar fi cel al concursurilor pe care iarasi il vad separat, alaturi de alte teme legate strict de concursuri. Aici as mai putea adauga si una din ideile tale si sa-i raspundem si lui Dan: "balti pentr concursuri, interne si internationale". Celelalte balti putandu-le incadra la alte categorii de balti si alocandu-le tematica adecvata.
Ceea ce am vrut sa zic prin bazar separat ar fi faptul ca atunci cand vrei sa parcurgi informatiile noi te lovesti de vanzari-cumparari in functia de subiecte active. Nu face bine nici vanzarilor ca prin traficarea tematicilor de forum vor fi decalate topicurile bazarului prematur. Sper ca am fost destul de clar de aceasta data, iar daca nu raspund intrebarilor civilizate fara probleme.
senzational argument dar....ce vrei sa zici aici?

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de gor965 »

claudiue scrie:
miyagi scrie: Nu face bine nici vanzarilor ca prin traficarea tematicilor de forum vor fi decalate topicurile bazarului prematur
senzational argument dar....ce vrei sa zici aici?
Sper sa nu gresesc, dar s-ar putea sa se refere la modul in care se pot urmarii topicurile active (cu postarile cele mai noi) :
http://www.crapmania.ro/forum/search.ph ... ive_topics
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de miyagi »

gor965 scrie:
claudiue scrie:
miyagi scrie: Nu face bine nici vanzarilor ca prin traficarea tematicilor de forum vor fi decalate topicurile bazarului prematur
senzational argument dar....ce vrei sa zici aici?
Sper sa nu gresesc, dar s-ar putea sa se refere la modul in care se pot urmarii topicurile active (cu postarile cele mai noi) :
http://www.crapmania.ro/forum/search.ph ... ive_topics
Da despre asta e vorba. Unii dintre noi urmaresc noutatile pe vectorul pentru subiecte active unde se si posteaza, astfel topicurile bazarului in sectiune se decaleaza.
Multumesc George.
Urban culture.

Avatar utilizator
Ovidiu Oancea
Mesaje: 346
Membru din: Mar Mai 04, 2010 16:39

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de Ovidiu Oancea »

Eu imi doresc un topic cu informatii despre concursuri de pescuit crap (cu participare internationala) din afara tarii: Ungaria, Anglia, Franta, etc. Calendar competitional, taxe, modalitate inscriere, etc... unde se poate si e relevant evident. Ma bucur mult cand vad echipe romanesti la Maconka, WCC insa cred ca am putea fi si mai multi. Si multe echipe ar incepe sa aiba experienta internationala, cu beneficii si pentru cluburi si pentru CM.
Sunt multi oameni foarte experimentati si conectati pe acest forum, care ar putea ingriji un asemenea topic.
Merci.

Avatar utilizator
Martin
Mesaje: 371
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucureşti

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de Martin »

Eu spun că nu trebuie să reinventăm roata. Trageţi cu ochiul la forumurile consacrate din România, merită.
Apoi, o secţiune cu informaţii internaţionale n-ar strica, cum bine a menţionat aici cineva.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”