CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Avatar utilizator
onu_eckou3
pescar de competitie
Mesaje: 1306
Membru din: Mar Iun 08, 2010 11:39
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de onu_eckou3 »

Mie mi-ar placea foarte mult sa existe chat. :)) Totul ar devenii mult mai distractiv...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de ionut72 »

Mie mi-ar placea foarte mult sa existe chat. :)
Sa nici macar nu va ganditi! :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de Ciuchi »

Baieti, e o problema cu forumul. In momentul cand deschizi un topic, iar mai apoi dai click pe "vezi subiecte active", apare o eroare si anume: server error - 404 - File or directory not found. Pentru a putea vizualiza subiectele active, trebuie dat intai pe "prima pagina" iar mai apoi pe "vezi subiecte active". Poate reusiti s-o rezolvati.

PS. Sunt perioade cand merge, cam 1 din 4. Aceeasi problema am patit-o cu mai multe browsere.
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de Dan Mateianu »

Salut.

merci de info.
poti te rog sa imi dai un caz concret.
sa intru pe topicul X si apoi sa dau pe subiecte active. eu am incercat si nu mi-a aparut aceasta eroare.

Multumesc.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de ionut72 »

Ciuchi scrie:Baieti, e o problema cu forumul. In momentul cand deschizi un topic, iar mai apoi dai click pe "vezi subiecte active", apare o eroare si anume: server error - 404 - File or directory not found. Pentru a putea vizualiza subiectele active, trebuie dat intai pe "prima pagina" iar mai apoi pe "vezi subiecte active". Poate reusiti s-o rezolvati.

PS. Sunt perioade cand merge, cam 1 din 4. Aceeasi problema am patit-o cu mai multe browsere.
Confirm! Doar ca la mine merge pana la urma dand cateva clickuri succesive pe "subiecte active". Totusi, in ultimele cca 10 zile - 2 saptamani, n-am mai avut problema asta.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de Ciuchi »

Dan M scrie:Salut.

merci de info.
poti te rog sa imi dai un caz concret.
sa intru pe topicul X si apoi sa dau pe subiecte active. eu am incercat si nu mi-a aparut aceasta eroare.

Multumesc.
Chiar acum am intrat pe topicul "World Carp Classic - Bolsena - 29.09-05.10.2013" si din nou aceeasi problema cand dau pe "vezi subiecte active"... atasez si un martor :)
Fişiere ataşate
error - Copy.jpg
error - Copy.jpg (48.15 KiB) Vizualizat de 1313 ori
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de razvan u. »

Aceasi problema: dupa vizualizarea subforumului "campionatul national de crap", apasand pe vizualizare subiecte noi, apare mesajul postat de Ciuchi mai sus.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de Claudiu Garlea »

Miere si m-ai e o eroare, dar n-am apucat sa ti-o semnalez, dar nu-i problema, d-am semnal acusica!
Cand intri de exemplu dimineata, da o eroare: Band Error Limit, sau ceva de genu' si nu merge sa vizualizezi nici o pagina de forum.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de DumiD »

Claudiu Garlea scrie:Miere si m-ai e o eroare, dar n-am apucat sa ti-o semnalez, dar nu-i problema, d-am semnal acusica!
Cand intri de exemplu dimineata, da o eroare: Band Error Limit, sau ceva de genu' si nu merge sa vizualizezi nici o pagina de forum.

e o functie la acest site, cand intri dimineata dupa ce dinamu a supt-o de la super squadre ca Ceahlaul, Corona sau Pandurii nu se vede nimic timp de 1 minut...un fel de 1 minut de reculegere in memoria lu' Postelnicu, care apropo traieste bine mersi, locuieste in Victoriei, poate il bagati pe la club cu alde unchiu' Anghelache sa castigati si voi titlul si sa mearga site-ul bine....un fel de "new" old dinamu...emil bobu vre si el in acest proiect "new"...va pupa tata,salutari lu Cristi Geambasu, nici lui nu-i merge site-ul in unele dimineti :)

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: CRAPMANIA.RO UPGRADE - SUGESTII

Mesaj de Dan Mateianu »

o sa incerc sa rezolv problema cu topicurile active, mie personal nu mi-o da, dar cred ca exista solutie de rezolvare.

insa ptr problema de Band limit .. inca nu stim rezolvare desi ne chinuim de vreo 3 luni.. e ceva f ciudat.. se cauzeaza traficului mare de pe forum.. astfel ca noi in fiecare seara dam cateun restart la server ca sa nu mai fie aceasta problema.

Claudiu, cand ti-a aparut ultima oara problema cu band limit?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”