"UP"- "UP"-"UP"-etc

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Avatar utilizator
cristi30
Mesaje: 753
Membru din: Vin Ian 21, 2011 13:07
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de cristi30 »

marian_popescu scrie:
nit_matias scrie:
marian_popescu scrie:Mi s-ar parea corect daca regulamentul ar permite actualizarea anunturilor doar o data pe saptamana
Asta e o tampenie, daca produsul se vinde din prima zi ce faci il ti o saptamana degeaba. Functioneaza perfect asa cum e cu "UP". Cine e interesat sa-si vanda produsul intra in fiecare zi si il actualizeaza, cine nu il lasa asa si ajunge in pagina 5. Lenea asta, voi ati vrea sa postati produsul si nr. de telefon si sa va doara la basca sa nu mai pierdeti 5 min sa intrati si sa dati un up.

Nu poti vorbi de lene in dreptul meu si a multora ca mine, pentru ca eu nu am nimic de vanzare
Dar de ce sa actualizezi un anunt daca nu modifici absolut nimic in continutul lui, cum ar fi o scadere a pretului?
Si e lesne de inteles ca actualizarea lui in sensul anuntului ca produsul s-a vandut ar trebui permisa, spre deosebire de "up"-urile in nestire si nejustificate
Si daca te gandesti si la bijnita care se face pe-aici...
Ptr ca cele mai multe vizualizari sunt pe prima pagina,cand iti ajunge anuntul pe a 2 pagina vizualizarile scad f mult iar pe a 3 pagina sunt aproape zero

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de nit_matias »

Si pe alte forumuri e regula ca ai voie un up pe zi, ceea ce mie unu mi se pare foarte ok. Nu iti trebuie mai mult. Normal ca sunt alti care dau de 3 - 4 ori pe zi. E problema lor, oricum nu vand mai repede produsul daca e prost. Cred ca nu afecteaza asa de mult toata povestea cu up-uri. Cine vrea sa vanda da un up pe zi, cine cumpara se uita si aia e.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de eugen dragnea »

Dar nu e mai simplu si mai corect sa se faca o sectiune separata in care sa apara anunturile in ordine cronologica ca si cum le-ai citi din ziar,fara sa poti posta ,iar in cazul in care te intereseaza ceva anume intri pe sectiunea actuala si discuti problema ?!?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de Albert »

gor965 scrie: Am sa-l rog pe Dan sa te faca Moderator , macar ptr. putin timp asta de care vorbesti, sa faci ordine pe forum ...ce zici ?
Ce te-ai basicat asa? Nu te-a fortat nimeni sa fii mod pe tz forumuri. Daca nu esti in stare cere-te afara, nu-i nicio problema.Ce treaba am eu cu pozitia pe care singur ti-ai asumat-o?
Cat despre ordine pe forum....sa fim seriosi :)

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de sebastian_andone »

eugen dragnea scrie:Dar nu e mai simplu si mai corect sa se faca o sectiune separata in care sa apara anunturile in ordine cronologica ca si cum le-ai citi din ziar,fara sa poti posta ,iar in cazul in care te intereseaza ceva anume intri pe sectiunea actuala si discuti problema ?!?
Nu. Pentru asa ceva exista "Anuntul telefonic" :lol: :lol: :lol:
"X13"

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de gor965 »

Albert scrie:
gor965 scrie: Am sa-l rog pe Dan sa te faca Moderator , macar ptr. putin timp asta de care vorbesti, sa faci ordine pe forum ...ce zici ?
Ce te-ai basicat asa? Nu te-a fortat nimeni sa fii mod pe tz forumuri. Daca nu esti in stare cere-te afara, nu-i nicio problema.Ce treaba am eu cu pozitia pe care singur ti-ai asumat-o?
Cat despre ordine pe forum....sa fim seriosi :)
Bai nene, tu esti sanatos ?...eu am scris la modul serios, daca ai impresia ca e de stat putin timp pe forum, cel putin in rubrica asta de Bazar, te-am intrebat daca te bagi o perioada ca sa vezi cum este ?! Da ori ba ?

p.s.
Vezi ca munca asta nu se plateste, asa ca nu-ti face griji....nici nu ma basic si nici nu-mi zboara cascavalul de la gura ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

acidutzu
Mesaje: 415
Membru din: Mar Sep 18, 2012 20:20
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de acidutzu »

Salut,
Nu cred ca ''UP'' - ul vinde un produs sau altul postat aici. Cine este interesat sa vanda sau sa cumpere o face oricum. Am vazut produse care s-au vandut dupa prima postare si sunt produse care stau luni intregi pe aici. Cred ca raportul calitate/pret este cel care primeaza.
Numai bine!
"Invingatorii nu pierd niciodata"

lucian_dj
Mesaje: 317
Membru din: Lun Mar 14, 2011 23:10
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de lucian_dj »

Ar fii mai simplu dar sar face mai multe sectiuni exemplu Vand cu foto .Lansete mulinete .. Senzori trepiede .Corturi si tot ce tine de bagajerie .Nautica si tot ce tine de asta. Si dupa sectiunea fara foto unde se poate pune totul asa ar fii cel mai simplu fiecare ar cauta ce a ce cauta si faza cu up,up pe afara pe toate forumurile ai un up la 2 zile.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de gor965 »

acidutzu scrie:....Cred ca raportul calitate/pret este cel care primeaza.
.....
Pai problema se pune la vizualizarea respectivului raport. E ca la supermarket...poti sa ai pretul cel mai mic, dar daca stai lipit de podea, nu te mai vede nimeni ! Ori, una e sa stai in prima pagina si sa prinzi cateva zeci de vizualizari intr-o ora, si alta e sa ai 3-5 vizualizari intr-o zi cand ai anuntul pe pagina 2-3-etc. Utilizatorii care intra direct in rubrica de bazar nu cred ca au rabdarea sa rasfoiasca efectiv toate anunturile noi ori updatate si-atunci e firesc ca toata lumea sa-si doreasca sa fie pe "raftul" de la nivelul ochilor ...adica pe prima pagina, in top-ul ei !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de Claudiu Garlea »

Ar fi interesant ca cei care vor sa posteze in aceste topicuri, ca la 5 up al 6lea sa fie cu o ieftinire de 1% al unui produs. De ce zic asta? Pt ca foarte multi utilizatori isi creaza 101 topic-uri si le dau UP in fiecare zi, si nu-i nimic interesant, ca daca era... reuseau sa le vanda :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”