"UP"- "UP"-"UP"-etc

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Avatar utilizator
maramu1
Mesaje: 81
Membru din: Lun Mai 30, 2011 17:30
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

"UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de maramu1 »

ma voi referi la sistemul de functionare a rubricii "marele bazar""
consider foarte util acest sistem de vanzari cumparari dar este monopolizat(acaparat) de cei care isi promoveaza excesiv ceea ce vand, adica intra pe anunt si posteaza un "UP" cu scopul de a readuce in prim plan anuntul lor.( de fapt orice ar posta scopul e acelasi).
cred ca ar fi mai bine si rubrica ar fi mult mai AERISITA daca prin postari anuntul nu ar reveni pe prima pagina, pe prima pagina ar veni doar noile anunturi.
bineinteles este o opinie personala.
cu respect.

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de zfcristian »

Pentru unul care are postari numai in Marele Bazar destul de ciudata postarea ta .
Care e problema nu se inghesuie lumea ?
Foloseste Up ! sau Down ! :mrgreen: tot sus se duce :mrgreen:

Avatar utilizator
Vasile.P
Mesaje: 309
Membru din: Dum Mai 22, 2011 12:04
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti- 1 Mai

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de Vasile.P »

UP :mrgreen: :mrgreen:
Sexul este minunat......dar pescuitul tine o zi intreaga!
C&R- PB 21,46 kg

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de marian_popescu »

Mi s-ar parea corect daca regulamentul ar permite actualizarea anunturilor doar o data pe saptamana

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de nit_matias »

marian_popescu scrie:Mi s-ar parea corect daca regulamentul ar permite actualizarea anunturilor doar o data pe saptamana
Asta e o tampenie, daca produsul se vinde din prima zi ce faci il ti o saptamana degeaba. Functioneaza perfect asa cum e cu "UP". Cine e interesat sa-si vanda produsul intra in fiecare zi si il actualizeaza, cine nu il lasa asa si ajunge in pagina 5. Lenea asta, voi ati vrea sa postati produsul si nr. de telefon si sa va doara la basca sa nu mai pierdeti 5 min sa intrati si sa dati un up.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de Albert »

nit_matias scrie: Functioneaza perfect asa cum e cu "UP". Cine e interesat sa-si vanda produsul intra in fiecare zi si il actualizeaza, cine nu il lasa asa si ajunge in pagina 5.
Nu e chiar asa. Sunt multi care dau 3,4 up-uri pe zi. Ca sa se implementeze o regula, cu un up la doua zile, sa zicem, ar trebui ca moderatorii sa aloce putin timp pentru a disciplina vanzatorii...dar cum stim cu totii cum se modereaza aici asa ceva nu se va intampla niciodata asa ca...ramane ca si pana acum.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de robyvan »

Albert scrie:
nit_matias scrie: Functioneaza perfect asa cum e cu "UP". Cine e interesat sa-si vanda produsul intra in fiecare zi si il actualizeaza, cine nu il lasa asa si ajunge in pagina 5.
Nu e chiar asa. Sunt multi care dau 3,4 up-uri pe zi. Ca sa se implementeze o regula, cu un up la doua zile, sa zicem, ar trebui ca moderatorii sa aloce putin timp pentru a disciplina vanzatorii...dar cum stim cu totii cum se modereaza aici asa ceva nu se va intampla niciodata asa ca...ramane ca si pana acum.
pe alt forum, mai mic ce-i drept, up-ul este permis doar la 3 zile...daca nu respecti regula, ti se inchide anuntul 5 zile si esti avertizat...astfel pot si moderatorii sa-si faca treaba mai usor, sa inchida anunturile la timp...etc.... :wink:
slowly we rot- by Obituary

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de marian_popescu »

nit_matias scrie:
marian_popescu scrie:Mi s-ar parea corect daca regulamentul ar permite actualizarea anunturilor doar o data pe saptamana
Asta e o tampenie, daca produsul se vinde din prima zi ce faci il ti o saptamana degeaba. Functioneaza perfect asa cum e cu "UP". Cine e interesat sa-si vanda produsul intra in fiecare zi si il actualizeaza, cine nu il lasa asa si ajunge in pagina 5. Lenea asta, voi ati vrea sa postati produsul si nr. de telefon si sa va doara la basca sa nu mai pierdeti 5 min sa intrati si sa dati un up.

Nu poti vorbi de lene in dreptul meu si a multora ca mine, pentru ca eu nu am nimic de vanzare
Dar de ce sa actualizezi un anunt daca nu modifici absolut nimic in continutul lui, cum ar fi o scadere a pretului?
Si e lesne de inteles ca actualizarea lui in sensul anuntului ca produsul s-a vandut ar trebui permisa, spre deosebire de "up"-urile in nestire si nejustificate
Si daca te gandesti si la bijnita care se face pe-aici...

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de zfcristian »

marian_popescu scrie:
Nu poti vorbi de lene in dreptul meu si a multora ca mine, pentru ca eu nu am nimic de vanzare
Dar de ce sa actualizezi un anunt daca nu modifici absolut nimic in continutul lui, cum ar fi o scadere a pretului?
Si e lesne de inteles ca actualizarea lui in sensul anuntului ca produsul s-a vandut ar trebui permisa, spre deosebire de "up"-urile in nestire si nejustificate
Si daca te gandesti si la bijnita care se face pe-aici...
Daca tot nu vinzi nimic de ce te bagi atunci ?
Exista un sistem merge asa cum merge si nu se plange nimeni sau ma rog prea putini .
Pe Info... e un sistem de kko , in momentul in care iti blocheaza anuntul implicit ti-l aduce pe prima pozitie asa ca nu e nicio smecherie

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de gor965 »

Albert scrie:......... ar trebui ca moderatorii sa aloce putin timp ......
Am sa-l rog pe Dan sa te faca Moderator , macar ptr. putin timp asta de care vorbesti, sa faci ordine pe forum ...ce zici ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”