"UP"- "UP"-"UP"-etc

Comunicate, anunturi si informatii.

Moderatori: Dan Mateianu, gor965

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

"UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de nit_matias »

Singurul lucru cu care nu sunt de acord este sa faci topic separat pt fiecare produs si am vazut multi care fac asta.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
tomysro
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Apr 09, 2011 22:32

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de tomysro »

Daca orice modificare a unui subiect nu ar aduce postarea in fata ar fi o pierdere pt forum ca si dezbatere... E drept ca poti sa te abonezi dar devine complicat
Cat despre up... Se va scrie alt cuvant si tot il trimite in fata

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de Albert »

gor965 scrie:Bai nene, tu esti sanatos ?...eu am scris la modul serios,
Bai nene, sunt sanatos, mersi de intrebare.Si asta-ti doresc si tie.
La modul serios, eu am facut o propunere care, din pct meu de vedere, ar aranja putin rubirca asta.
Tu ma iei pe mine la 11 m, ca sa fac eu. Da' ce, eu sunt moderator? Tu si colegii sunteti.E alegerea voastra.Stiu ca e moca dar nu ma intereseaza. Tu, ca moderator, puteai sa spui ca nu esti de acord cu ce spun eu sau, mai bine, sa nu spui nimic.
Cum ziceam, daca nu mai poti las-o jos.Sau cere ajutor de la conducere. Sau nu fa nimic. Dar te rog nu ma/ne lua la 11 m ca nu-i cazul. Noi astia de facem trafic aici avem dreptul sa ne expirmam nemultumirile si/sau sugestiile fara ca sa apara vreun "oficios" sa ne ia in balon. Totusi apreciez c-ai intervenit chiar daca ai facut-o doar sa ma urechezi.Colegi de-ai tai doar sterg ce nu le convine si gata..deh, puterea moderarii :lol:
Tot ca sugestie, muta discutia asta unde ii e locul: in sectiunea aia unde alte topicuri cu propuneri/sugestii s-au dus la fund fara ca nimeni sa le ia in considerare.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de gor965 »

Albert scrie: Bai nene, sunt sanatos, mersi de intrebare.Si asta-ti doresc si tie.
La modul serios, eu am facut o propunere care, din pct meu de vedere, ar aranja putin rubirca asta.
Tu ma iei pe mine la 11 m, ca sa fac eu. Da' ce, eu sunt moderator? Tu si colegii sunteti.E alegerea voastra.Stiu ca e moca dar nu ma intereseaza. Tu, ca moderator, puteai sa spui ca nu esti de acord cu ce spun eu sau, mai bine, sa nu spui nimic.
Cum ziceam, daca nu mai poti las-o jos.Sau cere ajutor de la conducere. Sau nu fa nimic. Dar te rog nu ma/ne lua la 11 m ca nu-i cazul. Noi astia de facem trafic aici avem dreptul sa ne expirmam nemultumirile si/sau sugestiile fara ca sa apara vreun "oficios" sa ne ia in balon. Totusi apreciez c-ai intervenit chiar daca ai facut-o doar sa ma urechezi.Colegi de-ai tai doar sterg ce nu le convine si gata..deh, puterea moderarii :lol:
Tot ca sugestie, muta discutia asta unde ii e locul: in sectiunea aia unde alte topicuri cu propuneri/sugestii s-au dus la fund fara ca nimeni sa le ia in considerare.
Unde, in prima mea postare, te-am luat la 11 m ?...sau in balon ? Am mentionat ca e nu e putin timp de pierdut, cum ai sugerat tu, ci e de munca serios ...si dupa cum se vede, nu se bga nimeni ! Raspunsul tau ulterior, e plin de sfaturi si indemnuri ...ca si asta de mai sus ...nu-ti convine, pleaca acasa...nu mai poti, lasa-ne...nu-i treaba mea, nu te-am pus eu...trebuie sa faci, sa dregi... sincer, ai impresia ca spui lucruri care motiveaza sau sustin pe cineva ?...nu raspunde, ca-i retorica intrebarea !

p.s.
Subiectul va fi mutat !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de gabi1 »

gor965 scrie:
acidutzu scrie:....Cred ca raportul calitate/pret este cel care primeaza.
.....
Pai problema se pune la vizualizarea respectivului raport. E ca la supermarket...poti sa ai pretul cel mai mic, dar daca stai lipit de podea, nu te mai vede nimeni ! Ori, una e sa stai in prima pagina si sa prinzi cateva zeci de vizualizari intr-o ora, si alta e sa ai 3-5 vizualizari intr-o zi cand ai anuntul pe pagina 2-3-etc. Utilizatorii care intra direct in rubrica de bazar nu cred ca au rabdarea sa rasfoiasca efectiv toate anunturile noi ori updatate si-atunci e firesc ca toata lumea sa-si doreasca sa fie pe "raftul" de la nivelul ochilor ...adica pe prima pagina, in top-ul ei !
George, eu sunt neutru intrucat nu vand mai nimic, de cumparat am mai cumparat cate ceva, insa nu este corect ca eu sau tu, care avem serviciu sa ne trezim ca am postat un anumit anunt dimineta iar seara sa-l gasim pe pagina 15 datorita unora care au timp sa dea UP din ora in ora, de respect intre noi nu se pune problema :wink: dar egalitatea de sanse daca nu exista ar trebui impusa prin regulament, UP la 3-7 sau 15 zile asa cum se practica pe alte site-uri.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de Dan Mateianu »

as putea sa introduc o regula cu maxim un "UP" la doua zile, dar nu stiu cine va sta sa verifice peste 100 de anunturi noi pe zi + multe altele vechi.

eu va recomand totusi http://www.crapmania.ro/anunturi - acolo nu exista astfel de probleme.

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de Dan Mateianu »

Daca gasim pe forum pe cineva serios care doreste sa se ocupe de moderarea sectiunii de bazar, atunci introducem regula asta.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de gabi1 »

Dan M scrie:Daca gasim pe forum pe cineva serios care doreste sa se ocupe de moderarea sectiunii de bazar, atunci introducem regula asta.
Este suficient sa fie stipulat in regulament UP la "N" zile si cine incalca regulamentul 15-30 zile nu mai are acces in sectiune, si fara chestii ca nu am stiut, necunoasterea/ignorarea regulamentului nu absolva pe nimeni de consecinte (punct). Simplu si la obiect.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
govo
pescar de competitie
Mesaje: 2080
Membru din: Dum Dec 26, 2010 14:07
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de govo »

Dar dacă omu' își face un alt cont sau ma roaga pe mine sa fac un comentariu pe topicul lui ....
C.S. Friends Carp Team

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: "UP"- "UP"-"UP"-etc

Mesaj de gabi1 »

govo scrie:Dar dacă omu' își face un alt cont sau ma roaga pe mine sa fac un comentariu pe topicul lui ....
Obiectele sunt aceleasi, sa nu fim naivi, chestia cu daca....."daca Labis nu murea asa tanar" poate ajungea mai mare decat Eminescu !! :wink:Comentariile ar trebui interzise pe topic, pentru detalii, negocieri etc obligatoriu mesageria privata, asa eliminam tentativele de UP-uri la prosteala, ce zici ??
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicate CRAPMANIA.RO”