PESCARIUM - CORBEANCA

Moderator: Dan Mateianu

Avatar utilizator
Pro Team
Mesaje: 264
Membru din: Mar Mar 25, 2008 12:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de Pro Team »

claudiue scrie:
Pro Team scrie:
Cristi Matei scrie:pescuit 12 ore - 80 lei
150 lei - inchiriere casuta
crapul sub 800g si mai mare de 4 kg se elibereaza
la 12 ore se retin 5 kg de peste
la 24 ore se retin 10 kg de peste
Astea sunt datele furnizate de dl Liviu[/quote

Foarte buna aceasta balta! De retinut ca latimea, pe coada baltii unde este permis pescuitul, nu are mai mult de 40 m
Pachet de noapte obligatoriu!!! 150 casuta + 160 pescuitul pe 24 ore
Mai exista si somn si este mareeee!!! :D

Recomand aceasta balta - pt cine vrea, este o balta buna pt antrenamente: cteno intre 4 si 16 kg, comun intre 3 si 14, somn 10 si 35. Se poate face o selectie pe baza nadei... :) Fir intins!!!
Adica 310 daca vrei sa pescuiesti noaptea? Si daca nu vreau casuta? Si daca nu vreau sa retin peste?
Ai inteles bine..310, noaptea nu sepoate pescui decat de pe ponton :( implicit trebuie sa inchiriezi si casuta
Si daca vrei C&R treaba ta , banii tot ii dai 310 Ron
Manitiu Razvan
PRO
Team®[/b]

Avatar utilizator
Pro Team
Mesaje: 264
Membru din: Mar Mar 25, 2008 12:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de Pro Team »

Am fost pe 1 Mai la o partida de 12 ore....Am ajuns pe la 6 am, toate pontoanele ocupate si alte 3 locuri langa ponton 1, am decis sa nu ma inghesui cu toata lumea adica langa parcare(mai era 1 loc) si am plecat sa ma instalez dupa ultimul ponton. La 7:15 eram cu betele in balta si 8 kg de nada la buza stufului, care de data asta era la 70 m de mine....In 20 min incepe recitalul si amume la ora 9:30 aveam in saci 25 kg :) crap, ten si o salonta (intre 1,500-7.400 kg/ buc) cu un singur bon valoric platit ( 80 ron = 5 kg peste). Apare Liviu si imi pune intrebarea : ''Merge?'', ii arat sacii " aoleou..pai ce facem noi aici? ori mai platesti un bon ori pleci cu 5 kg" am mai platit un bon si tot trebuia sa plec ca de... aveam cantitatea de peste prinsa... Lumea a prins ff slab (cel mai bine 3 buc) pe timp de noate cat si pe zi (1 buc), am facut o intelegere (multa lume se plange de faptul ca a scos pestele sau ii da de mancare) DEMO - C&R :D

Balta frumoasa, potential mare mergeti cu incredere.... :wink:

http://img864.imageshack.us/i/01052011060.jpg/
http://img594.imageshack.us/i/01052011054.jpg/
http://img607.imageshack.us/i/01052011058.jpg/
Manitiu Razvan
PRO
Team®[/b]

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de claudiue »


Adica 310 daca vrei sa pescuiesti noaptea? Si daca nu vreau casuta? Si daca nu vreau sa retin peste?
Ai inteles bine..310, noaptea nu sepoate pescui decat de pe ponton :( implicit trebuie sa inchiriezi si casuta
Si daca vrei C&R treaba ta , banii tot ii dai 310 Ron
Astia ar trebui trimisi in Ungaria la training despre cum se administreaza o balta...! :oops:

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de danielcotoz »

parerea mea cu preturile astea super mari e ca nu e prost cel care cere ci cel care da. 310 ron pe 24 ore?asta e hotie pe fata.pe 5 zile platesti aproape 400 euro. in ungaria cu 300 stai 3 in cabana dac vrei (ai voie sa pescuiesti cu 6 bete si sunt 4 paturi), ai ponton, barca, cabana ca un hotel de 3 stele, frigider, cuptor, terasa, zona amenajata cu pietris si nu mai spun de lac unde ai pesti peste 20kg destui de multi. de amenajare si conditii nu mai spun mai ales ptr cei care merg cu familia. nu vb doar de un singur lac ca sunt multe de genul asta. imi pare ru ca in romania (mai ales in zona bucurestiului) se cer preturi exagerate doar ca ........... unde sa mergi in alta parte la peste ca ptr 12 sau 24 ore nu faci 800 km. hotie curata

cornel
Mesaje: 91
Membru din: Mar Feb 09, 2010 0:10
Puncte: 0
Localitate: buzau

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de cornel »

danielcotoz nu e hotie ...ai sa zicem ca e o balta pt cei cu bani .....cine vrea se duce cine nu o ocoleste ..........din ce se vede sa investit ceva bani .......chiar vroiam sa ma duc si eu pe balta asta minim 24 ore , dar la pretul de 160 ron 24 ore +150 ron casuta nu mai vad balta :) .........
Greselile din care nu inveti sunt esecuri. Greselile din care inveti devin lectii!

Pescarium
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 37
Membru din: Vin Apr 13, 2012 0:34

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de Pescarium »

in curand vom avea si taxa pentru pescuit in regim C&R. revenim cu detalii.
PESCARIUM - Corbeanca
Locul care te prinde

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de Madalin Dirla »

Cristi,se pescuieste doar pe un singur mal??
Ce latime are balta in fata casutelor?

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de Cristi Matei »

cu siguranta vom primii o invitatie de actualizarr a detaliilor deapre balta.
in zona caselor distanta este intre 50-80m, iar mai departe vom vedea pt ca anul trecut erau multe amenajari in desfasurare.

Avatar utilizator
dnt
Mesaje: 196
Membru din: Mar Iun 07, 2011 22:44
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de dnt »

Pescarium scrie:in curand vom avea si taxa pentru pescuit in regim C&R. revenim cu detalii.
Va rog sa se specifice clar daca partida de pescuit(taxa 12 ore) se incheie odata cu retinerea celor 5 kg de peste sau se poate pescui in contiuare,regim C&R, pana la ora stabilita de regulament.

Anul trecut din exprimarea personalului de pe balta rezulta ca odata cu atingerea celor 5 Kg ,ori mai plateai inca un bon,ori plecai acasa.. asta indiferent de cat timp trecuse din partida.Anul trecut nu exista taxa C&R.

Multumesc!
cpk carp team

Avatar utilizator
Martin
Mesaje: 371
Membru din: Sâm Feb 06, 2010 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucureşti

Re: PESCARIUM - CORBEANCA

Mesaj de Martin »

Constat că, aici, nu ştie stânga ce face dreapta.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CORBEANCA - PESCARIUM”