Avertizori TAZURA

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
dzsenci
Mesaje: 28
Membru din: Mie Iul 19, 2017 18:07
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de dzsenci »

Dan Mitranescu scrie:
Lun Ian 18, 2021 22:31
dzsenci scrie:
Lun Ian 18, 2021 22:24
Unde pot plati un set de 4+1 ? :D
Se poate face o rezervare telefonic. Nu este nevoie de avans.
ok. Multumesc. Maine am sa sun pt o ezervare.

adams
Mesaje: 285
Membru din: Vin Iun 23, 2017 22:27
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de adams »

Statia Tazura are curea sau clema de prindere?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

adams scrie:
Mar Ian 19, 2021 23:08
Statia Tazura are curea sau clema de prindere?
Statia are curea de prindere pe mana inclusa in set. Aceasta se monteaza in orificiul special prevazut in partea de jos a carcasei.

adams
Mesaje: 285
Membru din: Vin Iun 23, 2017 22:27
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de adams »

Multumesc .

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de danbd »

Gata.... am vandut senzorii vechi!
Mai am un setul si mai vechi de hk pregatit de distrus in program rabla😁
Ma inscriu si eu pt un set de Tazura, sun luni la magazin.
Acu sper ca functia mea favorita 'automute' sa mearga ceas... (pe astia ii iau pe incercate)
Multumesc
De acum incepe stresul cu intrebarea
"are they here yet?"

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de ilar »

Nu vreau sa fiu rautacios, dar nu a fost/este o greseala la treapta 7 si 8 la sunet drop si run? Parca tonalitatile sunt la fel in cele doua trepte dar inversate pe drop si run. Adica acelasi sunet pe 8 drop si la sapte pe run, iar sunetul la 8 pe run este identic cu 7 drop. S-ar putea sa nu fie cea mai fericita solutie.
Fara suparare.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

ilar scrie:
Mar Ian 26, 2021 0:24
Nu vreau sa fiu rautacios, dar nu a fost/este o greseala la treapta 7 si 8 la sunet drop si run? Parca tonalitatile sunt la fel in cele doua trepte dar inversate pe drop si run. Adica acelasi sunet pe 8 drop si la sapte pe run, iar sunetul la 8 pe run este identic cu 7 drop. S-ar putea sa nu fie cea mai fericita solutie.
Fara suparare.
Nu este nici cea mai mica suparare. Inversarea sunetelor se face intre treptele 8 si 6, dar nu vad ceva rau in asta.
Sunt cele mai bine evidentiate trepte din punctul asta de vedere ( diferenta mare intre tonalitati ) si era pacat sa nu fie ambele posibilitati.
In general se tin avertizorii pe aceeasi tonalitate, dupa placerea fiecaruia, sau diferita de cea a vecinilor, Cel putin eu in functie de asta reglez tonalitatile.
Nu inteleg cu ce poata sa deranjeze. Te referi la faptul ca un avertizor este pe treapta 8 si unul pe treapta 6 si se confunda drop-ul cu run-ul ?

Avatar utilizator
Rus Bogdan
Mesaje: 96
Membru din: Dum Dec 03, 2017 15:09
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Rus Bogdan »

Buna ziua domnul Dan, in caz ca se cumpara setul 3+1, se poate achizitiona ulterior inca un avertizor?

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de ilar »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Ian 26, 2021 0:57
[quote=ilar post_id=763921 time=1611613446
Te referi la faptul ca un avertizor este pe treapta 8 si unul pe treapta 6 si se confunda drop-ul cu run-ul ?
Da la acest fapt ma refer, poate nu partenerul meu ci vecinul de stand. Personal imi place mult sunetul de pe drop la 8 si as prefera sa am si pe run similar nu unul foarte diferit ca tonalitate cum este acum pe tazura. Este ok si asa, inteleg rationamentul care a stat la baza deciziei, cu siguranta nu este cel mai important aspect, dar pt mine nu e in regula.
Poate fi luata parerea mea ca o sugestie pt urmatorul lot. Poate mai sunt ca mine si alti.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori TAZURA

Mesaj de Dan Mitranescu »

ilar scrie:
Mar Ian 26, 2021 13:10

Personal imi place mult sunetul de pe drop la 8 si as prefera sa am si pe run similar nu unul foarte diferit ca tonalitate cum este acum pe tazura. Este ok si asa, inteleg rationamentul care a stat la baza deciziei, cu siguranta nu este cel mai important aspect, dar pt mine nu e in regula.
Poate fi luata parerea mea ca o sugestie pt urmatorul lot. Poate mai sunt ca mine si alti.
Cred ca este vorba despre sunetul pe run la 8, cel cu tonalitate "groasa".
Am sa vorbesc in fabrica, poate reusim sa punem pe o pozitie si "gros-gros" ( putin diferentiate ).
Oricum este loc in cele 8 pozitii. Sa vedem ce reusesc.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”